مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  55254 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اشمیت: آمریکا از برجام خارج شده و نمی‌تواند مکانیزم ماشه را فعال کند

اشمیت: آمریکا از برجام خارج شده و نمی‌تواند مکانیزم ماشه را فعال کند

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی پیامی در حساب توییتری خود تاکید کرد که آمریکا از برجام خارج شده و نمی‌تواند مکانیزم ماشه را فعال کند.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : هلگا اشمیت، دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه طی پیامی در حساب توییتری خود، ضمن انتقاد از اقدام غیرقانونی آمریکا در خصوص فعال‌کردن سازوکار مکانیزم ماشه، نوشت: «بعد از خروج رسمی آمریکا از برجام در سال 2018، این کشور نمی‌تواند به عنوان عضوی از توافق، از مکانیزم ماشه استفاده کند و تحریم‌های احتمالی پیش بینی شده در قطعنامه 2231 شورای امنیت علیه ایران را بازگرداند.»

وی تصریح کرد که اتحادیه اروپا به تلاش‌های خود برای حصول اطمینان از حفظ و اجرای کامل توافق هسته‌ای با ایران ادامه خواهد داد.

همزمان با درخواست آمریکا مبنی بر فعال‌شدن مکانیزم ماشه علیه ایران، جوزپ بورل، مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم طی بیانیه‌ای تاکید کرد که واشنگتن دیگر عضوی از برجام نیست و اینکه اجازه ندارد تا مکانیزم ماشه را فعال کند.

آمریکا که پیش از این و در جریان قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران، نتوانست حمایت سایر کشورها را جلب کند و در جامعه بین‌الملل منزوی شد. واشنگتن پس از ناکامی در شورای امنیت، اکنون تصمیم گرفته تا سازوکار مکانیزم ماشه را فعال کند.

اقدام آمریکا در خصوص فعال‌سازی مکانیزم ماشه، در حالی است که واشنگتن دیگر عضوی از توافق برجام نیست. مایک پمپئو از عدم حمایت اروپا از فعال‌سازی مکانیزم ماشه، انتقاد کرده است. تروئیکای اروپا در جریان نشست شورای امنیت برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران نیز رای ممتنع داده بودند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره اشمیت: آمریکا از برجام خارج شده و نمی‌تواند مکانیزم ماشه را فعال کند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اشمیت: آمریکا از برجام خارج شده و نمی‌تواند مکانیزم ماشه را فعال کند» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید