کد مطلب:  55829 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیانیه اتحادیه اروپا: آمریکا توانایی بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل نیست

بیانیه اتحادیه اروپا: آمریکا توانایی بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل نیست

اتحادیه اروپا در واکنش به ادعای آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران بیانیه‌ای صادر کرد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره ادعای آمریکا مبنی بر بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران در بیانیه‌ای گفت: اینجانب در جریان اعلانیه آمریکا در مورخه 19 سپتامبر در خصوص آنچه «مکانیسم بازگشت تحریم‌ها» ذیل قطعنامه 2231 خوانده می‌شود قرار گرفته‌ام.

همان‌طور که در بیانیه خود در مورخه 20 آگوست و همچنین در بیانیه رئیس کمیسیون برجام بعد از نشست این کمیسیون در 1 سپتامبر خاطرنشان کرده‌ام، آمریکا در اطلاعیه ریاست‌‌جمهوری خود در مورخه 8 مه 2018 به ‌صورت یک جانبه مشارکت خود در فعالیت‌های مرتبط با برجام را متوقف کرده است، بنابراین این کشور نمی‌تواند کشور مشارکت‌کننده در برجام تلقی شود و روند بازگرداندن تحریم‌ها به ‌موجب قطعنامه 2231 شورای امنیت را آغاز کند، در نتیجه، تعهدات مربوط به رفع تحریم‌ها طبق مفاد برجام کماکان اجرایی باقی می‌مانند.

بورل در این بیانیه تأکید کرده است: اینجانب در کسوت هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام، تمامی اقدامات ممکن برای اطمینان از حفظ و اجرای کامل برجام را انجام خواهم داد. برجام با توجه به پرداختن جامع به مسئله برنامه هسته‌ای ایران کماکان یکی از ستون‌های کلیدی معماری منع اشاعه در دنیا است که به امنیت و صلح جهانی کمک می‌کند. اینجانب همه را به انجام بیشترین اقدامات برای حفظ این توافق و اجتناب از انجام اقداماتی که ممکن است به‌عنوان اقدامات تشدیدکننده تنش‌ها در شرایط فعلی تعبیر شوند دعوت می‌کنم.

پیش از این نیز سه کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه طی نامه‌ای مشترک به رئیس شورای امنیت سازمان ملل اعلام کردند به ادامه اجرای قطعنامه 2231 پایبندند.

این سه کشور اروپایی تصریح کرده‌اند که همچنان به «اجرای کامل» قطعنامه 2231 شورای امنیت که سال 1394 در پیوند با توافق هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی تصویب شد، پایبندند.

دولت ایالات متحده آمریکا بامداد یکشنبه به‌وقت تهران در اقدامی یکجانبه و با وجود مخالفت‌های بین‌المللی، مکانیسم بازگشت تحریم‌ها علیه ایران را فعال کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره بیانیه اتحادیه اروپا: آمریکا توانایی بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل نیست فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «بیانیه اتحادیه اروپا: آمریکا توانایی بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل نیست» در کادر زیر بنویسید :

3 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید