کد مطلب:  56142 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آمریکا 18 بانک و موسسه مالی ایران را تحریم کرد

آمریکا 18 بانک و موسسه مالی ایران را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم ۱۸ بانک ایرانی خبر داد.

 

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی به نقل از آسوشیتدپرس، دولت آمریکا امروز 18 بانک ایرانی را که ادعا کرده است تاکنون تحریم‌های پیشین آمریکا را دور زده‌اند، تحریم کرده و نهادهای مالی خارجی و غیر ایرانی را در خطر توبیخ شدن در اثر تجارت و تبادلات مالی با آنها قرار داد. تحریم‌های جدید ارتباط این بانک‌ها را با نظام پولی بین‌المللی قطع می‌کند.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا درباره این تحریم‌ها گفت: اقدام امروز برای تعیین بخش مالی و تحریم 18 بانک بزرگ ایرانی نشانگر تعهد ما به متوقف کردن دسترسی غیرمجاز به دلارهای آمریکا است. برنامه تحریم‌های ما تا زمانی که ایران حمایتش از فعالیت‌های تروریستی را متوقف کند و به برنامه‌های هسته‌ای‌اش پایان دهد، ادامه خواهد داشت. اقدامات امروز همچنان تبادلات بشردوستانه برای حمایت از مردم ایران را مجاز خواهد ساخت!

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده است که تحریم‌های جدید 16 بانک ایرانی را به خاطر نقششان در بخش مالی کشور، یک بانک را به خاطر تحت مالکیت بودن یک بانک ایرانی تحریم شده دیگر و یک بانک مرتبط با بخش نظامی ایران را هدف قرار می‌دهند. برخی از این بانک‌ها پیش از این تحریم شده بودند اما اکنون وزارت خزانه‌داری آمریکا همه آنها را تحت این اختیار قانونی دربرگیرنده تمام بخش‌های مالی ایران قرار داده است.

این بانک‌ها شامل، بانک سرمایه‌گذاری امین، بانک کشاورزی، بانک مسکن، بانک رفاه کارگران، بانک شهر، بانک اقتصاد نوین، بانک قرض‌الحسنه رسالت، بانک حکمت ایرانیان، بانک ایران زمین، بانک موسسه مالی اعتباری مهر ایرانیان، بانک پاسارگاد، بانک سامان، بانک سرمایه، بانک توسعه تعاون، بانک گردشگری و بانک همکاری اسلامی منطقه‌ای می‌باشند.

مدت 45 روز به شرکت‌های خارجی‌ای که با این بانک‌ها کار می‌کنند مهلت داده شده است که پیش از مواجه شدن با تحریم‌های ثانویه فعالیت شان را متوقف کنند.

: برای دریافت مشاوره درباره آمریکا 18 بانک و موسسه مالی ایران را تحریم کرد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آمریکا 18 بانک و موسسه مالی ایران را تحریم کرد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید