مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  38148 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رویترز: آمریکا در توقف صادرات نفت ایران شکست خورده است

رویترز: آمریکا در توقف صادرات نفت ایران شکست خورده است

به گزارش آسمونی:خبرگزاری رویترز روز شنبه در گزارشی با اشاره به معافیت هشت کشور برای خرید نفت از ایران، تاکید...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:خبرگزاری رویترز روز شنبه در گزارشی با اشاره به معافیت هشت کشور برای خرید نفت از ایران، تاکید کرد که تحریم های آمریکا تاکنون در توقف صادرات نفت این کشور شکست خورده است.

در این گزارش آمده است: قرار است هشت کشور اعلام شده بدون ترس از مواجهه با مجازات های واشنگتن، حتی پس از ضرب الاجل تعیین شده همچنان از ایران نفت خریداری کنند.

ایران در ماه اکتبر روزانه حدود یک میلیون و پانصد هزار بشکه نفت در بازارهای جهانی به فروش رساند.

تلاش های آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران با شکست رو به رو شده است.

'ایمان ناصری' مدیر بخش خاورمیانه موسسه 'فکتس گلوبال انرژی' در این باره می گوید: این نتیجه فراتر از انتظارات است. دولت ترامپ می خواست صادرات نفت ایران تا ماه نوامبر (آبان)به صفر برسد. ما هیچگاه اعتقاد نداشتیم این هدف واقع بینانه است.

عقب نشینی آمریکا از هدف خود در حالیست که پیشتر در ماه ژوئن یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا گفته بود هیچ استثنایی درباره واردات نفت ایران در نظر گرفته نمی شود و کشورهایی که میزان واردات نفت خود را از ایران به صفر نمی رسانند، مجازات خواهند شد.

این در حالی است که مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (جمعه) گفت که هشت کشور به طور موقت از شمول تحریم های نفتی معاف می شوند چرا که این کشورها اقدامات مهمی برای به صفر رساندن واردات نفت خود از ایران انجام داده اند.

در ادامه این مطلب آمده است: در حالی که بسیاری از خریداران نفت ایران در اروپا و آسیا با تقاضاهای آمریکا موافقت کرده اند، چین، هند، ترکیه و چند کشور دیگر هنوز مقادیر عظیمی از نفت ایران را وارد می کنند.

«بیورنار تونهوگان» رئیس بخش مطالعات بازار نفت در موسسه 'ریستاد انرژی' معتقد است که احتمال اینکه صادرات نفت خام ایران به صفر کاهش پیدا کند بسیار کم است و علت شکست آمریکا در این موضوع، سیاست های چین در قبال ایران است. چین درخواست آمریکا را برای توقف واردات نفت از ایران رد کرده است و همچنین راه هایی برای دور زدن تحریم های مالی آمریکا دارد.

اما نگرانی ها از بحران عرضه در بازارهای جهانی، اکنون با افزایش تولید و صادرات نفت خام روسیه و اوپک به رهبری عربستان سعودی جای خود را به گمانه زنی ها در مورد مازاد عرضه داده است.

اما در شرایطی که نفت ایران هنوز صادر می شود، عربستان سعودی باید در عوض افزایش صادرات به فکر کاهش عرضه نفت خود باشد.

مقامات عربستان اکنون نگران آن هستند که به علت تاثیر محدود تحریم های آمریکا بر صادرات نفت ایران، با مازاد عرضه رو به رو شوند.

منبع: ایرنا

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره رویترز: آمریکا در توقف صادرات نفت ایران شکست خورده است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «رویترز: آمریکا در توقف صادرات نفت ایران شکست خورده است» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید