آمریکا توقف کامل خرید نفت متحدانش از ایران را خواستار شد | آسمونی
کد مطلب: 34407 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آمریکا توقف کامل خرید نفت متحدانش از ایران را خواستار شد

آمریکا توقف کامل خرید نفت متحدانش از ایران را خواستار شد

به گزارش آسمونی:دولت آمریکا که در دوره قبلی تحریم‌های نفتی، الگویی پلکانی برای کاهش خرید نفت از ایران را به...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
به گزارش آسمونی:دولت آمریکا که در دوره قبلی تحریم‌های نفتی، الگویی پلکانی برای کاهش خرید نفت از ایران را به متحدانش دیکته کرده بود، این بار توقف یکباره و کامل خرید نفت از ایران را خواستار شد.

آمریکا توقف کامل خرید نفت متحدانش از ایران را خواستار شد
آمریکا توقف کامل خرید نفت متحدانش از ایران را خواستار شد


یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که از دیگر کشورها می‌خواهد تا 4 نوامبر (13 آبان) خرید نفت از ایران را به صورت کامل متوقف کنند.

13 آبان روز پایان یافتن دوره 6 ماهه تعلیق تحریم‌های نفتی و بیمه‌ای جمهوری اسلامی ایران پس از خروج آمریکا از برجام است؛ این تحریم‌ها یکجانبه و دست‌پخت وزارت خزانه‌داری آمریکاست.

در زمان دولت قبلی آمریکا و در اوج اعمال تحریم‌های نفتی علیه جمهوری اسلامی ایران در سال‌های 90 و 91، دولت وقت آمریکا همین موعد 6 ماهه را برای تعیین میزان خرید نفت کشورها از ایران، در نظر می‌گرفت و پس از پایان یافتن این موعد، از آنها می‌خواست که هر 6 ماه، 20 درصد از خرید نفت ایران را کاهش دهند.

دولت ترامپ اما، آنگونه که امروز به نقل از یک مقام بی‌نام در هند اعلام شد، خواستار توقف کامل خرید از همان اولین روز اعمال تحریم‌های نفتی است. این مقام بی‌نام وزارت خارجه آمریکا گفته که واشنگتن به هیچ کشور یا شرکتی، معافیت موردی برای ادامه خرید نفت از ایران نمی‌دهد.

پیش از این برخی شرکت‌های اروپایی از جمله توتال، نسبت به احتمال دریافت معافیت موردی برای ماندن در بازار ایران، ابراز امیدواری کرده بودند. محل اعلام این خبر هم اهمیت خاص خود را دارد. هند بعد از چین، دومین خریدار نفت ایران است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین برای جلوگیری از وارد آمدن شوک نفتی به بازار، از هم‌پیمانان خود در حاشیه جنوبی خلیج‌فارس هم خواسته که خلأ ایران در بازار نفت را جبران کنند.

در همین راستا، شرکت نفتی مشترک عربستان و آمریکا (آرامکو) اعلام کرده که برنامه‌ای فشرده برای افزایش تولید دارد و به زودی به رکورد تولید روزانه 10.8 میلیون بشکه نفت خواهد رسید.

منبع: ایسکانیوز

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره آمریکا توقف کامل خرید نفت متحدانش از ایران را خواستار شد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «آمریکا توقف کامل خرید نفت متحدانش از ایران را خواستار شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 4 = ?