کد مطلب:  49809 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ورود کامیون‌ به تهران ممنوع شد

ورود کامیون‌ به تهران ممنوع شد

محمودی از ممنوعیت فعالیت واحدهای آلاینده معدنی و صنعتی و ورود کامیون‌ها به تهران از امشب خبر داد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ورود کامیون‌ به تهران ممنوع شد - The truck was banned from entering Tehran
ورود کامیون‌ به تهران ممنوع شد - The truck was banned from entering Tehran
ورود کامیون‌ به تهران ممنوع شد - The truck was banned from entering Tehran

به گزارش آسمونی : نشست هماهنگی محیط زیست استان تهران در آستانه ورود به موج بعدی آلودگی هوای تهران برای برنامه ریزی و پیش بینی تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از افزایش و انباشت آلاینده‌های هوا در هفته پیش رو، عصر امروز چهارشنبه 27 آذرماه در محل اداره محیط زیست تهران برگزار شد.

سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در تشریح برنامه‌ها و تصمیمات محیط زیست استان در این خصوص گفت: باتوجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر پایداری هوا در روز‌های پیش رو، محیط زیست استان تهران با عنایت به اختیارات قانونی و ذاتی خود تصمیم گرفت تا اقداماتی را برای روز‌های آینده پیش بینی کند.وی افزود: براین اساس فعالیت معادن شن و ماسه و آسفالت و کلیه فعالیت‌های معدنی و بتونی و حتی ریخته گری‌ها از امشب برابر ابلاغی که از سوی محیط زیست انجام می‌شود تا اطلاع بعدی ممنوع خواهد بود.

محمودی ادامه داد: همچنین ورود کامیون به غیر از حاملین مواد سوختی به شهر تهران ممنوع خواهد بود و انتظار داریم این موضوع بطور دقیق از طریق پلیس راهور پیگیری و انجام شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به توقف فعالیت دو واحد سیمان در روز‌های اخیر که اقدام به استفاده از سوخت مازوت کرده بودند، اظهار داشت: ممنوعیت استفاده از هرگونه سوخت، غیر از سوخت مجاز به واحد‌های صنعتی ابلاغ می‌شود و این گونه واحد‌ها به هیچ وجه حق استفاده از سوخت مازوت را نخواهند داشت.وی همچنین تصریح کرد: گشت‌های محیط زیست از امشب به طور شبانه روزی خواهد بود و با هرگونه تخلف واحد‌های آلاینده برخورد قانونی خواهد شد.

محمودی افزود: توقف اتوبوس‌های روشن در ترمینال‌ها و جایگاه‌های اتوبوسرانی شهری و بین شهری ممنوع بوده و انتظار می‌رود شرکت اتوبوسرانی در این خصوص نظارت و اقدام لازم را انجام دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران همچنان بر معضل پسماندسوزی‌های حاشیه شهر‌های استان تاکید کرد و گفت: همکاران ما در گشت‌ها و پایش‌های خود به این موضوع توجه خاصی داشته و خواهند داشت و انتظار ما از شهرداری ها، بخشداری‌ها و ایستگاه‌های آتش نشانی در سطح استان این است که در این موضوع همکاری لازم را با محیط زیست داشته باشند.

وی در پایان با اشاره به اهمیت توجه بیش از پیش به سلامت شهروندان بیان کرد: در صورت شرایط اضطرار آلودگی هوا و حتی پیش بینی این موضوع، تصمیمات بعدی با هماهنگی کارگروه اتخاذ و ابلاغ خواهد شد.این گزارش می‌افزاید: براساس تصمیم امروز هیأت دولت، مقرر شد از ورود خودرو‌های آلاینده بخصوص خودرو‌های اسقاطی به محدوده کلانشهر‌ها جلوگیری شود. همچنین عدم استفاده صنایع بزرگ حاشیه کلانشهر‌ها از سوخت مازوت در زمان وارونگی هوا و عدم فعالیت صنایع آلاینده در زمان وارونگی هوا از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه امروز هیأت دولت بود. هیأت دولت همچنین در این نشست بر ضرورت بررسی مجدد و تصمیم گیری درخصوص طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی و همچنین گازسوز کردن هرچه سریع‌تر خودرو‌های حمل و نقل عمومی با همکاری وزارتخانه‌های نفت و صمت تاکید داشت.

: برای دریافت مشاوره درباره ورود کامیون‌ به تهران ممنوع شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ورود کامیون‌ به تهران ممنوع شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید