کد مطلب:  35735  درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
زمان و نحوه پیش فروش محصولات سایپا و ایران خودرو اعلام شد

زمان و نحوه پیش فروش محصولات سایپا و ایران خودرو اعلام شد

به گزارش آسمونی:سعید باستانی اعلام کرد شرایط فروش جدید ایران خودرو و سایپا از روز شنبه آینده آغاز می‌شود و...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
به گزارش آسمونی:سعید باستانی اعلام کرد شرایط فروش جدید ایران خودرو و سایپا از روز شنبه آینده آغاز می‌شود و متقاضیان و مصرف‌کنندگان نهایی خودرو می‌توانند با کارت ملی اقدام به ثبت نام کنند.

زمان و نحوه پیش فروش محصولات سایپا و ایران خودرو اعلام شد
زمان و نحوه پیش فروش محصولات سایپا و ایران خودرو اعلام شد


در روزهای اخیر خبری منتشر شد که از عرضه 40هزار خودرو جدید به بازار توسط دو شرکت بزرگ خودروساز حکایت داشت. به این ترتیب که شرکت ایران خودرو، 24هزار خودرو و شرکت سایپا 16هزار خودرو دارد و بزودی با تأمین قطعات وارداتی آن‌ها، 20هزار دستگاه از این تعداد خودرو به بازار عرضه خواهد شد.

شرایط فروش جدید ایران خودرو و سایپا در شهریور 1397

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد عرضه 40 هزار دستگاه خودرو به مشتریان توسط خودروسازان گفت: خریداران خودروهای جدید تا یک سال حق فروختن ماشین خود را نخواهند داشت.

سعید باستانی، نماینده مردم تربت حیدریه و عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی توضیحاتی را در مورد شرایط فروش جدید ایران خودرو و سایپا و نحوه عرضه 40 هزار خودرو به بازار ارائه کرد. وی از بررسی آخرین وضعیت بازار خودرو در نشست اخیر اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با محمد شریعتمداری، وزیر صنعت و معدن و تجارت خبر داد و گفت در حال حاضر ایران خودرو 24 هزار خودرو و سایپا 16 هزار خودرو دارد که برخی از قطعات آن‌ها کامل نیست. با توجه به جمع‌بندی جلسه مشترک کمیسیون صنایع و معادن مجلس با وزارت صنعت، قرار شد قطعات وارداتی مربوط به خودروهای مذکور به سرعت از گمرک ترخیص شوند تا خودروها آماده شده و به دست مشتریان برسند.

زمان آغاز شرایط فروش جدید ایران خودرو و سایپا

سعید باستانی اعلام کرد شرایط فروش جدید ایران خودرو و سایپا از روز شنبه آینده آغاز می‌شود و متقاضیان و مصرف‌کنندگان نهایی خودرو می‌توانند با کارت ملی اقدام به ثبت نام کنند. به گفته این نماینده مجلس و بر اساس تدابیر انجام شده، به منظور حذف دلالی کاذب در بازار خودرو، خریداران خودروهای جدید تا یک سال حق صلح یا فروش خودروی خریداری شده به شخص دیگری را نخواهند داشت. به این ترتیب انتظار می‌رود در این طرح فروش، فقط مشتریان واقعی و مصرف‌کننده اقدام به ثبت نام کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین پیش‌بینی کرد که با عرضه این 40 هزار خودرو به بازار با قیمت فعلی و رسیدن این خودروها به دست مصرف کنندگان واقعی، از دلالی کاذب در بازار خودرو جلوگیری شود و البته انجام این مهم باید تداوم داشته باشد.

سرانجام مشکل کسری قطعه خودرو

آرش محبی‌نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی اخیراً اعلام کرد که مشکل کسری قطعه حدود 20 هزار دستگاه خودرو ناقص تولیدی در شرکت‌های خودروسازی حل و این خودروها تجاری‌سازی و کامل شدند. خودروهایی که بزودی به مصرف‌کنندگان واقعی فروخته خواهد شد. رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشورنیز دراین باره اعلام کرد: مقدمات ترخیص بخشی از قطعات مورد نیاز خودروسازان فراهم شده که می توان با استفاده از آنها نزدیک به 20هزار دستگاه خودرو را تکمیل و روانه بازار کرد. محمدرضا نجفی منش به ایرنا گفت: در ماه های گذشته نزدیک به 70 هزار خودروی تولید شده ناقص در خودروسازی‌ها مانده که عمده قطعات مورد نیاز آنها در گمرک منتظر ترخیص است. وی خاطرنشان کرد: ورود 20 هزار دستگاه خودروی تکمیل شده به بازار، در صورتی که قیمت آنها در حاشیه بازار تعیین شود می تواند به تعدیل قیمت‌ها بینجامد.

وی افزود: با گذشت چند هفته، اکنون بخشی از مشکلات حل شده و خودروسازان موفق به ترخیص برخی قطعات مورد نیاز شدند که می توان 20 هزار دستگاه خودرو را تکمیل و تجاری سازی کرد. بیش از 84درصد یک خودرو را قطعات آن تشکیل می‌دهد که شامل 25 تا 30 درصد قطعات پلاستیکی، 30 درصد قطعات لاستیکی و بقیه قطعات فولادی و آلومینیومی است.

به‌گفته نجفی منش در حال حاضر دو خودروساز بزرگ کشور روزانه سه هزار دستگاه خودرو تولید می‌کنند در حالی که تیراژ تولید واحدهای مزبور پیش از این به پنج هزار دستگاه می‌رسید. او در ادامه یادآورشد: هزینه بالای تولید، کمبود قطعه، تحریم، مشکلات ارزی، زمان برشدن ثبت سفارش برای واردات مواد اولیه و موارد مشابه دیگر از جمله دلایل کاهش تولید خودرو داخلی در شرایط فعلی است.

اما در این خصوص محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: «بخشی از قطعات وارداتی است اما بخش عمده دیگر در داخل تولید می‌شود مشکل اصلی خودروسازان این است که می‌خواهند با ارز جدید محصولات خود را قیمت‌گذاری کنند.»

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: «با توجه به فضای جامعه و فضای موجود این امکان برای خودروسازان وجود ندارد که موضوعات دیگر را مطرح کنند. مطمئن باشید خودروسازان اگر لازم باشد از آسمان قطعه بیاورند آن را تولید خواهند کرد و نصب می‌کنند.»

منبع: خبر فوری
: برای دریافت مشاوره درباره زمان و نحوه پیش فروش محصولات سایپا و ایران خودرو اعلام شد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «زمان و نحوه پیش فروش محصولات سایپا و ایران خودرو اعلام شد» در کادر زیر بنویسید :

5 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید