کد مطلب: 50395 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تهدید حمله به اماکن فرهنگی، «ادبیات داعشی» ترامپ را نشان کرد

تهدید حمله به اماکن فرهنگی، «ادبیات داعشی» ترامپ را نشان کرد

کارشناس مسائل آمریکا و ارتباطات سیاسی با بیان اینکه تخریب اماکن میراث فرهنگی جهانی جنایت جنگی است، گفت: تهدید حمله به اماکن فرهنگی، «ادبیات داعشی» ترامپ را فاش کرد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تهدید حمله به اماکن فرهنگی، «ادبیات داعشی» ترامپ را نشان کرد - The threat of attacking cultural sites shows Trump Daeshi literature تهدید حمله به اماکن فرهنگی، «ادبیات داعشی» ترامپ را نشان کرد - The threat of attacking cultural sites shows Trump Daeshi literature

به گزارش آسمونی : فواد ایزدی روز یکشنبه با بیان اینکه تهدید کشور دیگری خلاف منشور سازمان ملل متحد است، افزود: استفاده از زور بر اساس منشور سازمان ملل باید از طریق شورای امنیت صورت گیرد.وی ادامه داد: در این منشور تاکید شده که نه تنها استفاده از زور نیاز به مجوز دارد بلکه تهدید هم باید بر اساس مجوز سازمان ملل صورت گیرد. پس این تهدید رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر حمله به مراکز فرهنگی و مذهبی ایران خلاف منشور سازمان ملل است.

این کارشناس مسائل آمریکا و ارتباطات سیاسی تصریح کرد: همچنین بنا بر بند دوم ماده 8 اساسنامه «رم»، حمله به اماکن یا مراکزی که به عنوان میراث فرهنگی جهانی به ثبت رسیده و تخریب آن، جرم جنگی محسوب می شود.

«بنابر بند دوم ماده 8 اساسنامه رم، هدایت عامدانه حملات علیه بناهای اختصاص یافته به دین، آموزش، هنر، علم و بناهای تاریخی، از نقض های فاحش قواعد و عرف جنگ در مخاصمات مسلحانه بین المللی قلمداد می شود و یک جرم جنگی است.»ایزدی تاکید کرد: همین اعمال تهدید از سوی فردی که رئیس جمهوری آمریکا است و این که عنوان می کند می خواهم مرتکب جرم جنگی شوم، نشان می دهد آمریکا چه کشوری است. نشان می دهد این تهدید از حس بغض و کینه و حسادتی فردی نشات می گیرد که کشورش دارای 200 سال قدمت است و میراث فرهنگی جهانی در آن کشور جایی ندارد.

وی یادآور شد: این حسادت یکی از دلایل دشمنی آمریکا با ایران است؛ فردی مانند ترامپ که هیچ تحولی از زمان گاوچرانی اجدادش برای او اتفاق نیافتاده است.

ایزدی این ادبیات ترامپ را ادبیاتی داعشی عنوان کرد و گفت: در عصر معاصر تخریب اماکن فرهنگی توسط داعشی ها در سوریه و افغانستان صورت گرفته است. تهدید و حمله ترامپ به اماکن فرهنگی هم دنباله رو کار داعش است و به دلیل داشتن همین نگاه داعشی، نسبت به سردار سلیمانی که با داعش برخورد و آن را نابود کرد، کینه و نفرت داشت و سرانجام او را شهید کرد.

این کارشناس مسائل آمریکا با تاکید بر اینکه این بحث ها نیاز به پیگیری دارد و باید وزارت خارجه در این زمینه فعال عمل کند، افزود: ایران می تواند در مقابل تهدید ترامپ در جوامع بین المللی شکایت کند و اینطور نیست که اتهام و تهدیدی صورت گیرد و فرد در امان بماند.

ترامپ پس از دستور به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر در بامداد روز جمعه 13 دی ماه در مسیر فرودگاه بغداد، در توئیتر خود نوشت: «در صورتی که ایران به هر آمریکایی یا منافع آمریکا حمله کند، آمریکا 52 سایت در داخل ایران (به نمایندگی از 52 آمریکایی که ایران سال‌ها پیش به گروگان گرفته بود) حمله خواهد کرد که برخی از آنها بسیار سطح عالی و مهم برای ایران و فرهنگ ایران  است و این اهداف و خود ایران بسیار سریع و خیلی سخت مورد هدف قرار خواهند گرفت. آمریکا تهدید بیشتری نمی‌خواهد.»

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «تهدید حمله به اماکن فرهنگی، «ادبیات داعشی» ترامپ را نشان کرد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 9 = ?