کد مطلب: 5716 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فولاد قهرمان لیگ سیزدهم ایران شد + عکس های قهرمانی فولاد

فولاد قهرمان لیگ سیزدهم ایران شد + عکس های قهرمانی فولاد

1393/01/23 تیم فوتبال فولاد خوزستان برای دومین بار در تاریخ لیگ برتر، عنوان قهرمانی رقابت های لیگ برتر را به خود...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

1393/01/23

تیم فوتبال فولاد خوزستان برای دومین بار در تاریخ لیگ برتر، عنوان قهرمانی رقابت های لیگ برتر را به خود اختصاص داد.

به گزارش آسمونی به نقل از سرویس ورزشی فرارو، هفته سی ام لیگ سیزدهم در شرایطی به پایان رسید که تاریخ لیگ برتر یکی از پرفشارترین بازی های تاریخ را به خود دید؛ بازی هایی که در نهایت رای به قهرمانی فولاد خوزستان آن هم برای دومین بار داد. این قهرمانی در شرایطی به دست آمد که تیم های مس و داماش هم به دسته پایین تر سقوط کردند.

 

دومین قهرمانی فولاد

تک گلی که فولادی ها در دیدار برابر گسترش به ثمر رساندند با پیروزی تیم سپاهان برابر نفت همراه شد تا فولاد خوزستان با 57 امتیاز قهرمان سیزدهمین دوره لیگ برتر شود. شاگردان فرکی که نیم فصل دوم را رویایی شروع کرده بودند تنها با یک شکست برابر استقلال تهران نیم فصل را سپری کردند و در نهایت هم مزد جوانگرایی و تلاش بی وقفه شان را گرفتند.

در شرایطی که تا هفته پایانی لیگ فولادی ها به همراه نفت با 54 امتیاز در صدر لیگ ایستاده بودند نفتی ها از قافله قهرمانی بازماندند تا شاگردان فرکی به تنهایی به صدر تکیه بزنند و جام را بالای سر ببرند. 

پرسپولیس به آسیا رسید

دیگر اتفاق مهمی که هفته پایانی لیگ به خود دید، آسیایی شدن پرسپولیس بود. شاگردان علی دایی که تا هفته پیش جدی ترین مدعی عنوان قهرمانی به حساب می آمدند برابر راه آهن تن به تساوی دادند تا کار برای قهرمانی یا آسیایی شدن این تیم به هفته اخر و دیدار برابر استقلال خوزستان کشیده شود.

برتری تیم فولاد شانس قهرمانی را از پرسپولیسی ها گرفت ولی تک گلی که عباس زاده از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند تیم دایی را نائب قهرمان کرد تا پرسپولیس پس از مدت ها سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بگیرد و تا حدودی به روزهای خوب لبخند بزند. از آنجایی که تیم تراکتورسازی پیش تر در جام حذفی قهرمان شده بود و سهمیه آسیا گرفت تیم نفت دیگر نماینده ایران در آسیا خواهد بود که باید برای گرفتن سهمیه مستقیم مبارزه کند.

 

استقلال بی رویا ماند

شاگردان قلعه نویی با شکست تلخی که در آزادی متحمل شد نه تنها رویای قهرمانی بلکه رویایی حضور در لیگ قهرمانان آسیا را هم از دست داد. این تیم برابر تراکتورسازی تن به شکست سه بر یک داد تا با همان 51 امتیاز در رتبه پنجم جدول بایستد. مدافع عنوان قهرمانی که تا اخرین لحظه شانس حضور در لیگ قهرمانان آسیا را داشت در نهایت از فرصت استفاده نکرده تا دست خالی این فصل را به پایان برساند.

 

داماش مسافر لیگ پایین تر

اما در قعر جدول هم اتفاقات مهمی رقم خورد؛ تیم مس که پیش تر به دسته پایین تر سقوط کرده بود این بار داماش گیلان را با نتیجه یک - یک متوقف کرد تا این تیم را هم همراه خود به دسته پایین تر ببرد. این درشرایطی است که تیم ذوب آهن به لطف برتری یک بر صفر برابر تیم راه آهن بقای خود در لیگ برتر را تضمین کرد و تیم فجر سپاسی را به بازی پلی آف رساند. شیرازی ها حالا باید در پلی آف به مصاف برنده بازی سیاه جامگان و پیکان بروند تا وضعیشتان برای ماندن یا رفتن از لیگ برتر مشخص شود.

کریم آقای گل

شاید دیدار استقلال – تراکتورسازی برای هیچ کدام از بازیکنان تراکتور به اندازه انصاری فرد مهم نبود؛ این بازیکن که با 13 گل به همراه عنایتی به طور مشترک در صدر جدول گلزنان لیگ قرار داشت یک گل دیگر به ثمر رساند تا حالا و به تنهایی با چهارده گل عنوان آقای گلی لیگ را به خود اختصاص دهد.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «فولاد قهرمان لیگ سیزدهم ایران شد + عکس های قهرمانی فولاد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 2 = ?