کد مطلب:  49249 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بورس تهران باز هم رشد کرد

بورس تهران باز هم رشد کرد

شاخص کل بازار بورس اوراق بهادار تهران نسبت به روز گذشته 619 واحد رشد کرد اما تعداد و ارزش معاملات کاهش یافت.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بورس تهران باز هم رشد کرد - The Tehran Stock Exchange rose again
بورس تهران باز هم رشد کرد - The Tehran Stock Exchange rose again
بورس تهران باز هم رشد کرد - The Tehran Stock Exchange rose again

به گزارش آسمونی : با پایان یافتن معاملات در بازار بورس اوراق بهادار تهران شاخص کل این بازار با رشد 619 واحدی به 320 هزار و 814 رسید و شاخص کل با معیار هم‌وزن امروز سه‌شنبه 858 واحد رشد کرد و در رقم 97 هزار و 475 قرار گرفت.

ارزش کل بازار امروز به یک میلیون و 170 هزار میلیارد تومان رسید و تعداد معاملات نیز نسبت به روز گذشته با کاهش نسبت به روز گذشته 404 هزار و 773 معامله بود.

معامله‌گران بازار بورس امروز با انجام این تعداد معاملات ارزش معاملات انجام شده در این بازار را به 1538 میلیارد تومان رساندند.

همچنین گروه مپنا، فولاد مبارکه اصفهان، پتروشیمی خارک و پتروشیمی نوری بیشترین سهم را در مثبت شدن شاخص بازار بورس امروز داشتند و در مقابل شرکت ارتباطات سیار ایران، شرکت مخابرات ایران و پتروشیمی مبین بیشترین نمادهایی بودند که تاثیر منفی بر شاخص بازار امروز داشتند.

بانک‌های ملت، تجارت و اقتصاد نوین، سایپا، گروه صنایع بهشهر ایران، ماشین‌سازی اراک و گروه مپنا به عنوان نمادهای پربیننده امروز ثبت شدند.

از سوی دیگر شاخص کل فرابورس ایران نیز امروز نسبت به روز گذشته با افزایش شش واحدی به 4116 رسید.

معامله‌گران این بازار نیز با انجام 283 هزار و 829 معامله ارزش 1095 میلیارد تومانی را برای این بازار در معاملات را ثبت کردند.

در فرابورس ایران نیز پتروشیمی مارون، گروه صنعتی کاغذ پارس، شرکت توکاریل و سرمایه‌ گذاری مس سرچشمه سهم عمده در مثبت شدن بازار داشتند و بیمه کوثر، قاسم ایران و ذوب‌آهن اصفهان بیشترین تاثیر منفی را بر بازار فرابورس ایران گذاشتند.

براساس اطلاعات ثبت شده در پایان معاملات بازار فرابورس ایران نیز ذوب‌آهن اصفهان، گروه صنعتی کاغذ پارس، گروه سرمایه‌ گذاری میراث فرهنگی، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، بانک دی، داروسازی آوه سینا و جنرال مکانیک نمادهای پربیننده این بازار بودند.

نظر خود را درباره «بورس تهران باز هم رشد کرد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید