کد مطلب: 6781 درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
عجیب ترین شغل های دنیا

عجیب ترین شغل های دنیا

مشاغل عجیب و غریب دنیا کم نیستند. اما میان همان مشاغل عجیب هم باید به چند مورد اشاره ای ویژه داشته باشیم که...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

مشاغل عجیب و غریب دنیا کم نیستند. اما میان همان مشاغل عجیب هم باید به چند مورد اشاره ای ویژه داشته باشیم که اصولاً روی ترکیب « عجیب و غریب» را سفید کرده اند. این مطلب آسمونی نگاهی است به همین مشاغل :

چشنده غذای سگ :

بله، در کشورهایی که غذای مخصوص سگ تولید می شود، این انسان ها هستند که باید وظیفه چشیدن غذای سگ ها را برای کارخانه های تولیدکننده این نوع محصولات انجام دهند و نسبت به مناسب بودن طعم آن برای این حیوانات خانگی اطمینان حاصل کنند. البته این مساله همیشه اعتراض گروه هایی را هم در پی داشته است.

 

کنترل چی تخم مرغ ها :

کار کنترل چی تخم مرغ ها بررسی آنها از نظر ترک و اختلالات دیگر قبل از درجه بندی و مهر تأیید زدن روی آنهاست. اگر عادت به نوشیدن زیاد چای یا قهوه دارید، نباید این شغل را انتخاب کنید چون وقت این کار را به دست نخواهید آورد و حتماً در این حرفه با شکست مواجه خواهید شد.

 

آدامس پاک کن :

آدامس پاک کن ها باید با کمک دستگاه های مخصوص تولید بخار، آدامس های چسبیده شده به پیاده روها، نیمکت های کنار خیابان ها و هر جایی دیگر که آنها چسبیده باشند، بکنند و محل آغشته شده را تمیز کنند.

 

تخم مرغ شکن :

وظیفه تخم مرغ شکن درست برعکس کنترل چی تخم مرغ ها است، زیرا این افراد باید به وسیله یک میله روی تخم مرغ ها ترک ایجاد کرده و سپس محتویات آنها را به درون دستگاهی بریزند که سفیده ها را از زرده ها جدا می کند. تصور کنید وقتی یک کنترل چی تخم مرغ با یک تخم مرغ شکن ملاقات می کند، چه کشمکشی بین آنها رخ می دهد!

 

مورچه گیر :

شاید شما هم جزو آن دسته از مردمی باشید که در دوران کودکی صاحب یک مزرعه کوچک مورچه بوده اید. پس لازم است بدانید بعضی از آن مورچه ها متعلق به مزارع بسیار بزرگ تر هستند و در این مکان ها پرورش یافته اند. اما رفتن به مناطق جنگلی و بیابانی و دفن کردن مورچه ها برای پرجمعیت کردن آن مزارع بزرگ، راهی برای امرار معاش بعضی از مردم است. واقعاً تعجب آور است که چطور آنها می توانند این حشرات را گرفته و به صورت محموله دریایی به نقاط دیگر جهان ارسال کنند!

 

مغز خالی کن :

منظور ما از « مغز خالی کن» آن دسته از افرادی نیستند که مدام سؤال و اطرافیان شان را کلافه می کنند، بلکه مغز خالی کنی شغلی رسمی و محترمانه است و فردی که چنین حرفه ای را انتخاب می کند، باید هر روز در کشتارگاه حاضر شود، سر حیوان ذبح شده را روی میز قرار دهد یا به یک قلاب آویزان کند و سپس جمجمه را شکافته و مغز آن را که در برخی از کشورها غذایی بسیار لذیذ محسوب می شود، خارج کند.

 

داور بو :

داورهای بو معمولاً در صنایع مختلف مشغول به کار می شوند. برای مثال برخی از داورهای بو برای کارخانه های تولیدکننده بوزداهای زیر بغل( دئودورانت زیر بغل) کار می کنند و از جمله وظایف آنها این است که زیر بغل افرادی که دئودورانت های مختلف را استفاده کرده اند، ببویند. برخی از آنها نیز به استخدام کارخانه های تولید کننده دهان شویه درمی آیند و کار آنها بو کردن دهان افرادی است که دهان شویه های مختلف را مصرف کرده اند!

 

محافظ پل های متحرک :

فردی که باید هر شش ماه یک بار به طور رسمی پل های متحرک را بالا و پایین ببرد و مطمئن شود که آنها معیوب نیستند.

 

کنترل چی چیپس های سیب زمینی :

وظیفه این افراد بررسی چیپس های سیب زمینی در خط مونتاژ کارخانه های چیپس سازی است تا مطمئن شوند که این مواد غذایی سرخ شده، پرچرب و ناسالم از نظر فنی معیوب نباشند. اما کاری به طعم و خوشمزه بودن یا نبودن آنها ندارند!

 

هنرمند صداساز فیلم ها :

این افراد باید از انواع و اقسام اشیاء و درواقع هر وسیله ای که آنها را در تولید صدای مورد نظر یاری می رساند، بهره ببرند تا بتوانند در فیلم ها جلوه های صدا ایجاد کنند. برای مثال آنها ممکن است برای خلق صدای فردی که مشت می خورد، از ضربه زدن به هندوانه استفاده کنند.

 

رنگ کار مرکبات :

مسؤولیت رنگ کار مرکبات که معمولاً نارس چیده می شوند، این است که با کمک مواد شیمیایی مانند گاز اتیلن و بخار آب کافی به آنها رنگ و ظاهری طبیعی ببخشد و کاری کند که این میوه ها کاملاً رسیده به نظر رسند.

 

ساقدوش عروس کرایه ای :

در برخی از کشورها که داشتن ساقدوش عروس جزء جدانشدنی مراسم ازدواج و عروس خانم نیز از داشتن دوستان و اقوام نزدیک بی بهره است، چه کسی باید وظیفه ساقدوشی را انجام دهد و وی را در این مراسم به یاد ماندنی همراهی کند؟ خیلی ساده است؛ عروس خانم باید دست به جیب شود تا ساقدوش کرایه ای، این نقش را ایفا کند.

 

چروک صاف کن :

خیر، منظور آن دسته از افرادی نیستند که در صاف کردن چین و چروک چهره مجردهای سالخورده مهارت دارند، بکله منظور چروک صاف کن های کفش های تولیدی هستند، تا زمانی که شما کفش ها را در فروشگاه ها مشاهده می کنید، صاف و یکدست و عاری از چین و چروک باشند.

 

ژله پر کن شیرینی های دونات :

فردی که شغل وی پر کردن دونات ها با ژله است، باید صاحب دستانی ماهر و اعصابی فولادین باشد، زیرا تنها مقدار ناچیزی ژله اضافه می تواند دونات ها را مانند یک نارنجک دستی منفجر و متلاشی کند.

 

توپ گلف جمع کن :

توپ گلف جمع کن ها افرادی هستند که هر تالاب، دریاچه یا بستر آبی را که در نزدیکی زمین های گلف واقع شده، به دقت جستجو می کنند تا شاید توپ گلف مفقود شده ای را بیابند، آن را بار دیگر جلا دهند و مجدداً به فروش برسانند. شاید در نگاه نخست این شغل چندان پر درآمد به نظر نرسد، اما گفته می شود این افراد روزانه دست کم 3000 توپ گلف جمع می کنند.

 

جدا کننده جوجه های نر و ماده :

فردی که چنین شغلی را بر عهده می گیرد، باید هر روز به میان خیل عظیمی جوجه تازه از تخم درآمده برود تا پی ببرد کدام نر و کدام ماده هستند. در پایان نیز آنها را از یکدیگر جدا کند.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «عجیب ترین شغل های دنیا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 4 = ?