کد مطلب: 46675 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رئیس مجلس تشکیل وزارت میراث فرهنگی را به روحانی ابلاغ کرد

رئیس مجلس تشکیل وزارت میراث فرهنگی را به روحانی ابلاغ کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور، قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را ابلاغ کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رئیس مجلس تشکیل وزارت میراث فرهنگی را به روحانی ابلاغ کرد - The Speaker notified Rouhani of the formation of the Ministry of Cultural Heritage رئیس مجلس تشکیل وزارت میراث فرهنگی را به روحانی ابلاغ کرد - The Speaker notified Rouhani of the formation of the Ministry of Cultural Heritage

به گزارش آسمونی : اسدالله‌ عباسی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز(شنبه، 26 مرداد) در جمع خبرنگاران، گفت: براساس  اصل 123 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و طرح یک فوریتی نمایندگان مجلس درباره تشکیل وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی که به تصویب پارلمان و تأیید شورای نگهبان رسیده است، امروز آقای لاریجانی این مصوبه را به رئیس‌جمهور ابلاغ کرد.وی افزود: امروز 26 مرداد‌ماه، نامه‌ای از سوی علی لاریجانی رئیس مجلس به حسن روحانی رئیس‌جمهور مبنی بر تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارسال شد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس تصریح کرد: رئیس‌جمهور وقت دارد تا 5 روز بعد تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را در روزنامه رسمی منتشر کند.

عباسی گفت: پیشنهاد ما به دولت آن است تا رئیس‌جمهور تا نیمه اول شهریور ماه وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری را به همراه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش معرفی کند.

وی تصریح کرد: بعد از معرفی این وزرا، مجلس شورای اسلامی درباره صلاحیت و شایستگی وزرای پیشنهادی بررسی‌های لازم را انجام خواهد داد.

ابلاغ تشکیل وزارت میراث فرهنگی از سوی رئیس مجلس به رئیس‌جمهور در شرایطی صورت گرفته که دولت با تشکیل این وزارتخانه مخالف بوده است.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «رئیس مجلس تشکیل وزارت میراث فرهنگی را به روحانی ابلاغ کرد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 3 = ?