کد مطلب:  53915  درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
ربیعی : دولت کره جنوبی پول‌های ایران را برگرداند

ربیعی : دولت کره جنوبی پول‌های ایران را برگرداند

سخنگوی دولت در نشست خبری که امروز(26 خرداد ماه) برگزار شد، درباره پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی گفت: به دلایل نامعلوم حس می‌کنیم دولت کره جنوبی همکاری لازم را نمی‌کند. از سال 97 تا کنون این موضوع را پیگیری می‌کنیم و راه کار مختلفی ارایه شده است امیدواریم دولت‌کره این منابع را آزاد کند. این منابع مربوط به صادرات نفتی با مجوز و معافیت آمریکا به کره صادر شده و دلایل کره موجه نیست از دولت کره انتظار داریم پول ها را برگرداند.
زمان مطالعه: 5 دقیقه
ربیعی : دولت کره جنوبی پول‌های ایران را برگرداند
ربیعی : دولت کره جنوبی پول‌های ایران را برگرداند
دولت کره جنوبی پول‌های ایران را برگرداند - The South Korean government must return Iran's money

به گزارش آسمونی : «علی ربیعی» در آغاز نشست خبری خود در خصوص مالیات گفت: در ارتباط با مالیات از همکاران در سازمان مالیاتی تشکر می کنم که سعی کردند فشار به مالیات دهندگان خوشنام وارد نشوند و تامین بودجه بخشی از آن از فرار مالیاتی ها صورت گرفت. آنهایی که زودتر از موعد مالیات دهد به ازای هر یک ماه یک و نیم درصد پاداش به آنها پرداخت شود.

او درباره بخشودگی جرایم مالیاتی گفت: بخشودگی جرایم مالیاتی امسال هم از اقداماتی بود که دولت در دست انجام دارد و ‌کمک شایان توجهی خواهد کرد. وزارت اقتصاد قصد دارد بخشودگی را انجام و اجرایی کند و دستورالعمل ها ابلاغ شده است.

ربیعی در رابطه با پنجره واحد کسب‌ ‌‌کار گفت: زمان از 7روز به 3روز کاهش یافت و درچند استان پنجره واحد اجرا شد و به مرور در دیگر استان ها تشکیل خواهد شد.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوال برنا در خصوص پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی گفت : این منابع متعلق به بانک مرکزی است مربوط به صادرات نفت و میعات گازی بوده است در حساب های بانک مرکزی در بانک های کره ای وجود دارد. به دلایل نامعلوم حس می‌کنیم دولت کره جنوبی همکاری لازم را نمی‌کند. از سال 97 تا کنون این موضوع را پیگیری می‌کنیم و راه کار مختلفی ارایه شده است امیدواریم دولت‌کره این منابع را آزاد کند. این منابع مربوط به صادرات نفتی با مجوز و معافیت آمریکا به کره صادر شده و دلایل کره موجه نیست از دولت کره انتظار داریم پول ها را برگرداند.

علی ربیعی در خصوص موضع دولت نسبت به خودسوزی یک جانباز و خودکشی یک کارگر گفت: به محض شنیدن این خبر بررسی علل و شرایط فرد مورد نظر آغاز شد، مسئله جان انسان برای همه ما مهم است. نباید در این زمینه با پیش داوری حتی سوال را مطرح کرد. خودکشی عوامل متعدد دارد بدون مطالعات کافی نمی توانیم نظر بدهیم. در خودکشی فقر و علل روانشناختی و محیطی تاثیر دارد. باید در مورد علل خودکشی هم از سطح فردی و هم‌محلی بررسی ها صورت گیرد. آموزش های محلی و مشاوره ها گسترش یافته است. فشار های اقتصادی و معیشتی و عوامل روانی در این امر موثر است. سیاست هایی را دنبال می‌کنیم که با حمایت اجتماعی انگیزه افراد برای خودکشی را کاهش دهیم. در مورد خودکشی نمی‌توانیم بدون بررسی کیس قضاوت کنیم.او افزود: در مورد کارگری که خودکشی کرده است تحقیقاتی صورت گرفت و گزارش آن به دولت ارسال شده و عوامل فردی روانشناختی در خودکشی فرد بیش از هر عامل دیگری موثر بوده است. در این دوران سخت خیلی نیاز به امید به آینده داریم.

سخنگوی دولت در مورد افزایش قیمت مسکن گفت: بعد از کرونا درباره افزایش قیمت مسکن و نرخ اجاره بهای خانه ها در دولت بحث صورت گرفت. معاون اول دولت مامور شد کارگروهی برای مسکن تشکیل دهد در سیاست های کوتاه مدت و بلند مدت فعالیت کرده و برای هر دوره تصمیمات لازم گرفته می شود اول برای مستاجران تصمیماتی گرفتیم که به محض نهایی شدن اطلاع رسانی می‌کنم.

او در خصوص وظیفه موکول شده به وزارت شهرسازی گفت: وزارت شهرسازی مکلف شد برای تامین مسکن پایدار برای کم درآمدها طرح ملی مسکن را به کمک وزارت خانه های ذیربط و بانک ها برای تامین 400 هزار مسکن اجرا کند. تفاهم نامه هایی بین نهادهای مختلف امضاء شد. سایر دستگاه ها که پای کار نیامدند از طریق مصوبه دولت برای در اختیار گذاشتن زمین در طرح ملی مسکن پای کار می آیند

ربیعی در مورد آمار متقاضیان اخذ مسکن ملی گفت: یک میلیون و ششصد متقاضی در مرحله اول داریم. تصمیماتی که برای کوتاه مدت و بلند مدت گرفته شد این بود که تسهیلات بانک مسکن در اختیار افرادی که بخواهند ساخت و ساز انجام دهند قرار گیرد.

سخنگوی دولت گفت: مصوبات پنجاهمین جلسه شورای هماهنگی اقتصادی به تایید مقام معظم رهبری رسید و مقرر شد ورود ارز به صورت اسکناس و بدون محدودیت به داخل کشور آزاد شود. طبق ضوابط و مقررات بانک مرکزی و مقررات مبارزه با پول شویی اشخاص حقیقی و حقوقی مجاز هستند که بدون محدودیت ارز را به کشور وارد کنند.

او در مورد وضعیت استان ها در خصوص کرونا گفت: در شرایط فعلی در چند استان به پیک بیماری رسیده‌ایم این به معنای پیک جدید نیست. این روز ها برای دولت روزهای سختی است آثار تعطیلات عید فطر امروز خود را نشان می دهد.

علی ربیعی در خصوص اظهارات قمی که گفته شد جلسه شورای عالی انقلاب برگزار نمی شود گفت: فردا 4 بعد از ظهر جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که 40 نفر عضو هستند و جلسه حضوری و ویدیو کنفرانسی است چون فضایی نداریم که 40نفر در آن حضور یابند. در شرایط کرونا طبیعی بود بجز شورای عالی امنیت ملی که 11 نفر عضو دارد و مهم است، دیگر جلسات تعطیل شد. در دوران کرونا مجلس هم تعطیل شد چرا که پروتکل های وزارت بهداشت اجازه نمی داد جلسات برگزار شود. دیدار های حضوری در کشور تعطیل شد. من این خبر را در رادیو تلویزیون دیدم و عجیب بود که مدام این خبر تکرار شد. این دوستان نقد هایی که علت آن را نمی دانند بیان نکنند و بجای این اظهارات گزارش عملکرد خود را بیان کنند. این قضاوت درستی نبود. این امر بجز اینکه شرایط کرونا بوده و عدم امکان جلسات گسترده فراهم‌ نبوده دلیل دیگر ندارد.

او در پاسخ به این سوال که با توجه به محدودیت ها در استان ها و محدودیت برای تالار ها آیا دولت برنامه ای برای کمک دارد گفت: تالار ها بنا به دستور تعطیل شدند، مردم نمی رفتند و خود به خود اینها تعطیل شد. این از مواردی است که به ازای هر فرد 16میلیون وام و درصد سهمیه در گردش مشمول آنها خواهد شد. در آخرین جلسه ستاد در روز شنبه تصمیم گرفته شد برای شهر های کم سفر و سفید با الزام به کاهش در پذیرش افراد مقرر شد تا 50درصد ظرفیت پروتکل برایش در نظر گرفته شود و فعالیت خود را انجام دهند.

سخنگوی قوه قضائیه درباره اظهارات سخنگوی قوه قضاییه در خصوص تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا اظهار داشت: تلفن ایشان را دارم مایل بودم زنگ بزنم. بهتر است به جای استفاده از تریبون این موضوعات تلفنی مطرح شود. استقلال قوا امر بدیهی است، آزادی زندانیان نیز از بدیهیات است و کسی این را منکر نشده تبادلات زندانیان ایران و آمریکا از تبادلات فرا قوه‌ای است قطعاً این تصمیمات دولت از مجاری قانونی انجام شده چیزی هم که بیان شده نیز از همین حدود بوده است.

او افزود: از آمریکا خواسته‌ایم که فوراً مقدمات را برای بازگرداندن همه ایرانیان فراهم کند برای اینکه صداقت و آمادگی خود را اثبات کنیم چنین موضوعی مطرح شد منظور ما تنها نشان دادن صداقت به طرف خارجی بود.

ربیعی درباره تکمیل مسکن مهر گفت: ما فقط 480 هزار مسکن مهر را نتوانسته‌ایم طی دو سال گذشته تحویل بدهیم،‌ در حالی که برخی از این واحدها مشکلات قضایی و حقوقی دارند 210 هزار واحد را تحویل داده‌ایم و 120 هزار واحد نیز در مرحله نصب انشعابات است که حتماً تابستان امسال تحویل داده می شود 70هزار واحد نیز آبان ماه تحویل داده می‌شود و 80 هزار واحد هم دچار ابهامات حقوقی است. در دولت یازدهم و دوازدهم تاکنون از 2میلیون و 200هزار مسکن مهر یک میلیون و 930 هزار واحد تحویل داده شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره ربیعی : دولت کره جنوبی پول‌های ایران را برگرداند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «ربیعی : دولت کره جنوبی پول‌های ایران را برگرداند» در کادر زیر بنویسید :

3 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید