کد مطلب: 54651 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
وضعیت دانشگاه های کشور در نیمسال اول 99

وضعیت دانشگاه های کشور در نیمسال اول 99

در آخرین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم گرفته شد که دانشگاه ها از تاریخ 15 شهریور آموزش خود را آغاز کنند چرا که تعطیلی دانشگاه ها تبعات زیادی برای آموزش عالی دارد و دانشگاه ها همچنان تاکید دارند که در سال تحصیلی جدید به صورت مجازی آموزش ها را ارائه دهند.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

انجمن بین المللی دانشگاه ها در تاریخ می 2020، آماری را منتشر کرد که در آن آمده است فعالیت حدود 10 درصد دانشگاه‌ها تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و 30 درصد این مراکز عنوان کردند که دانشگاه‌های خود را به صورت نیمه باز نگه داشته و فعالیت‌های خود را محدود کردند. 59 درصد آنها نیز عنوان کردند که در دوران شیوع کرونا به طور کامل تعطیل شدند. وضعیت در ایران در مقایسه با دانشگاه های معتبر سایر کشورها در بسیار مطلوب بود. در آخرین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم گرفته شد که دانشگاه ها از تاریخ 15 شهریور آموزش خود را آغاز کنند و آموزش دروس شروع شود. تعطیلی دانشگاه ها تبعات زیادی برای آموزش عالی دارد و دانشگاه ها همچنان تاکید دارند که در سال تحصیلی جدید به صورت مجازی آموزش ها را ارائه دهند. 92 درصد دانشگاه ها آموزش الکترونیکی را پوشش دادند و نوعی دستاورد ملی برای کشور محسوب می شد که این دستاورد نتیجه تلاش بسیاری از اساتید و کارمندان دانشگاهی بود.

وزیر علوم در خصوص زمان احتمالی بازگشایی ترم آینده دانشگاه‌ها گفت به هیچ عنوان ترم آینده با تاخیر یا در بهمن ماه آغاز نمی‌شود؛ چرا که دانشجویان فعلی ما مشکلی برای ثبت نام و حضور در کلاس‌های درس در ترم آینده ندارند، ممکن است حتی دانشجویان زودتر از مهر ترم تحصیلی خود را آغاز کنند. او همچنین اظهار داشت که براساس شرایط کنونی این طور تصمیم‌گیری شده است و با این حال در شهریورماه با توجه به شرایط موجود این موضوع بررسی می‌شود و تصمیم نهایی درباره زمان بازگشایی دانشگاه‌ها در ترم جدید در شهریورماه 99 اعلام می‌شود.

: برای دریافت مشاوره درباره وضعیت دانشگاه های کشور در نیمسال اول 99 فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

نظر خود را درباره «وضعیت دانشگاه های کشور در نیمسال اول 99» در کادر زیر بنویسید :

6 - 3 = ?