کد مطلب:  20087 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سایه ترس و وحشت بر اروپا در آستانه سال نو میلادی

سایه ترس و وحشت بر اروپا در آستانه سال نو میلادی

به گزارش آسمونی: با فرا رسیدن جشن‌های کریسمس، تمام کشورهای اروپایی بالاترین تدابیر امنیتی را به اجرا...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

the-shadow-of-fear-over-europe-on-the-eve-of-new-year
the-shadow-of-fear-over-europe-on-the-eve-of-new-year

به گزارش آسمونی:

با فرا رسیدن جشن‌های کریسمس، تمام کشورهای اروپایی بالاترین تدابیر امنیتی را به اجرا گذاشته‌اند تا از تکرار حمله تروریستی برلین جلوگیری کنند.
به نقل از رویترز؛ به دنبال وقوع حمله تروریستی در بازارچه کریسمس برلین که به کشته شدن 12 نفر و مجروح شدن 48 نفر منتهی شد، نیروهای امنیتی در سراسر اروپا به حال آماده‌باش درآمده‌اند. فرا رسیدن جشن سال نو میلادی این نگرانی را بیشتر کرده است تا حملات تروریستی همانند آنچه در برلین روی داد، بار دیگر تکرار شود.

مقامات امنیتی ایتالیا پس از آنکه عامل حمله تروریستی برلین در شهر میلان شناسایی و به ضرب گلوله پلیس از پای درآمد، در شهرهای مختلف این کشور و به ویژه در واتیکان بالاترین سطح از شرایط امنیتی را به حالت اجرا درآورده‌اند.

مقامات شهری رم ورود هرگونه وَن و یا کامیون را به داخل شهر ممنوع کرده‌اند. همچنین نیروهای ضد تروریسم پلیس با سلاح‌ گرم در ایست‌های بازرسی منتهی به بناهای تاریخی و گردشگری مستقر شده‌اند. در واتیکان به دلیل اهمیت حضور پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، تقریبا به فاصله هر 100 متر یک خودروی زرهی پلیس و تعدادی نیروی کارآزموده مسلح مستقر هستند.

میلان و شهرهای گردشگری ایتالیا نیز مملو از نیروهای پلیس هستند.

در فرانسه، انگلیس و آلمان هم که سطح تهدیدات تروریستی به شدت بالاست، پلیس بر حضور خود در اماکن گردشگری، شهرهای مهم و مراکز پرجمعیت افزوده است.

عامل حمله به بازارچه کریسمس برلین جوانی 24 ساله و اهل تونس بود که در ماه‌های اخیر همراه با موج پناهجویان وارد آلمان شده بود. او با سرقت یک کامیون به داخل جمعیت بازارچه یورش برد و ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت.

در فرانسه که نوامبر 2015 شاهد سلسله حملات تروریستی با 130 کشته بود، 91 هزار نیروی پلیس و سرباز ارتش در حال آماده‌باش هستند. علاوه بر این کلیساهای فرانسه نیز تحت شدیدترین مراقبت‌های امنیتی قرار دارند.

پلیس آلمان به تمامی ایستگاه‌های قطار و فرودگاه‌ها نیروهای مسلح اعزام کرده است. "توما دو مزیر"، وزیر کشور آلمان، اعلام کرد باوجود اینکه عامل حمله تروریستی در برلین کشته شده است؛ این کشور همچنان در معرض خطر و تهدیدات احتمالی تروریستی قرار دارد.

بیش از 100 بازرس در آلمان مامور شناسایی و کشف شبکه‌های تروریستی مرتبط با عامل حمله به بازارچه کریسمس برلین شده‌اند.

"خوان ایگناچیو زوییدو"، وزیر کشور اسپانیا، نیز اعلام کرد نیروهای اطلاعاتی این کشور در حال بررسی ارتباط میان مهاجر تونسی کشته شده در میلان با یک شهروند اسپانیایی هستند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره سایه ترس و وحشت بر اروپا در آستانه سال نو میلادی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سایه ترس و وحشت بر اروپا در آستانه سال نو میلادی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید