کد مطلب:  55697 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حکم «شهدای سلامت» تا هفته دیگر نهایی می‌شود

حکم «شهدای سلامت» تا هفته دیگر نهایی می‌شود

رئیس بنیاد شهید گفت: تایید حکم مدافعان سلامت به عنوان شهدای سلامت طی هفته آینده به تصویب خواهد رسید و سپس پرونده‌های این عزیزان به بنیاد شهید ارجاع و روند اجرایی آن انجام خواهد شد.

 

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : سعید اوحدی درباره تعیین تکلیف آخرین وضعیت تأیید حکم مدافعان سلامت به عنوان شهدای خدمت، گفت: براساس آئین نامه‌ای که در شورای امنیت ملی بعد از موافقت مقام معظم رهبری به تصویب رسید، قرار شد کمیته‌ای در سطح ملی به ریاست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عضویت بنیاد شهید، سازمان امور استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه ایجاد شود که در حال حاضر تشکیل شده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: اولین جلسه این کمیته هفته گذشته در وزارت بهداشت تشکیل شد و خوشبختانه مصوبات بسیار خوبی در این زمینه داشتیم.

اوحدی درباره مصوبات این جلسه توضیح داد: در این جلسه دستورالعمل اجرایی و نحوه دریافت پرونده‌های شهدای سلامت، رسیدگی به آنها و تعیین مصادیق شهدای خدمت تعیین شد. براساس هماهنگی‌های انجام شده نیز تأیید حکم مدافعان سلامت به عنوان شهدای سلامت طی هفته آینده به تصویب خواهد رسید و پس از تصویب نیز پرونده‌های این عزیزان به بنیاد شهید ارجاع داده و روند کار آنها انجام می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که پیش‌تر بنیاد شهید اعلام کرده بود که وضعیت شهدای سلامت تا پایان تیرماه نهایی می‌شود، عنوان کرد: قرار بود این موضوع تا پایان تیر 99 نهایی شود اما آئین نامه اجرایی این موضوع در شورای امنیت ملی 7 مرداد ماه تصویب شد و تشکیل اولین جلسه کمیته ملی که مسئولیت برگزاری آن با وزارت بهداشت بود نیز هفته گذشته برگزار شد. دلیل طولانی شدن تصویب وضعیت شهدای سلامت نیز همین امر بوده است.

رئیس بنیاد شهید تصریح کرد: کمیته دیگری نیز متناظر با این کمیته ملی، در استان‌ها با عضویت بنیاد شهید و به ریاست دانشگاه علوم پزشکی تشکیل خواهد شد تا به وضعیت شهدای خدمت استان‌ها نیز رسیدگی شود.

: برای دریافت مشاوره درباره حکم «شهدای سلامت» تا هفته دیگر نهایی می‌شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «حکم «شهدای سلامت» تا هفته دیگر نهایی می‌شود» در کادر زیر بنویسید :

3 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید