کد مطلب:  51821 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
حوزه های علمیه تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

حوزه های علمیه تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

معاونت آموزش حوزه‌های علمیه با صدور اعلامیه‌ای از تعطیلی تمام دروس و امتحانات حوزوی برای کنترل و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا تا اطلاع ثانوی خبر داد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
حوزه های علمیه تا اطلاع ثانوی تعطیل شد - The seminaries were closed until further notice
حوزه های علمیه تا اطلاع ثانوی تعطیل شد - The seminaries were closed until further notice
حوزه های علمیه تا اطلاع ثانوی تعطیل شد - The seminaries were closed until further notice

به گزارش آسمونی : معاونت آموزش حوزه‌های علمیه روز دوشنبه با صدور اطلاعیه ای در 5 محور برنامه تعطیلات و برگزاری دروس و امتحانات مراکز حوزوی را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به تاکید دین مبین اسلام و بر اساس نظرات مراجع عظام تقلید و بزرگان حوزه نسبت به حفظ صحت و صیانت از سلامت مردم و جامعه، به‌ویژه آنگاه‌که جان انسان‌ها در معرض تهدید باشد، و لزوم پیشتازی حوزه‌ها در رعایت امور بهداشتی جهت کنترل و پیشگیری ویروس کرونا و نیز ضرورت حضور طلاب و روحانیت در صحنه امداد به مردم و آسیب دیدگان در همه ابعاد مادی و روحی و معنوی، نکاتی به‌عنوان تاکید و توصیه، محضر طلاب، اساتید، مدیریت‌های استانی و مدارس تقدیم می‌شود.این اطلاعیه ادامه داده است: تعطیلی درس‌ها به‌صورت انبوه و تجمعی در تمام سطوح و مقاطع، تا عادی شدن شرایط و عبور از این مرحله ادامه خواهد یافت. همچنین هر نوع فعالیت آموزشی مانند امتحان، نشست‌های علمی که مستلزم تجمع باشد، مدیریت و به زمانی دیگر موکول شود.

این اطلاعیه حاکیست: مسئولان و مدیران حوزه‌ها تدابیری اتخاذ کنند تا فعالیت‌های آموزشی و علمی طلاب در هیچ‌یک از سطوح متوقف نگردد بلکه با استفاده از شیوه‌های جایگزین ( تدریس از راه دور، استفاده از شبکه‌های اجتماعی داخلی، بهره‌گیری از دروس بارگذاری شده در سامانه‌ها و ...) فعالیت‌های علمی طلاب محترم به‌گونه‌ای ساماندهی شود که حتی‌الامکان برنامه‌های تمام سال محقق و عقب‌ماندگی‌های احتمالی جبران گردد. روشن است تمام فعالیت‌های جایگزین تا رسیدن به شرایط عادی رسمیت داشته و در پرونده تحصیلی ثبت می‌گردد.

در این اطلاعیه تاکید شده است: مدیریت‌های استانی، حسب اقتضائات منطقه‌ای با لحاظ تمام جوانب و رعایت مصالح، نسبت به کمیت تعطیلات و نحوه فعالیت‌های آموزشی و علمی طلاب، تصمیم‌گیری کنند.

این اطلاعیه ادامه داده است: حوزه‌های علمیه بر اساس رسالت ذاتی خویش، همواره در شدائد و سختی‌ها در کنار مردم عزیز بوده و هست. امروزه نیز که ملت بزرگ ایران به یکی دیگر از ابتلائات دچار شده است حوزه‌های علمیه وظیفه خود می‌داند در کنار پزشکان عزیز و پرستاران گرامی که در خط مقدم این جبهه قرارگرفته‌اند.

در پایان این اطلاعیه می خوانیم: به‌زودی دستورالعمل جامع امتحانات و دیگر امور آموزشی نیز ابلاغ خواهد شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت امروز، اعلام کرد: تاکنون هزار و 501 نفر به‌طور قطعی در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 66 نفر فوت کرده‌اند.

علی‌رضا رئیسی درباره آخرین آمار ابتلای قطعی و فوت ناشی از ویروس کرونا در کشور، افزود: تعداد ابتلای قطعی جدید به ویروس کرونا در کشور از روز گذشته تاکنون 523 نفر است و 12 نفر نیز در این مدت فوت کرده‌اند و از ابتدای شناسایی ویروس کرونای جدید در کشور تاکنون حدود هفت هزار و 280 مراجعه به بیمارستان داشتیم که از این تعداد چهار هزار و 31‍2 نفر تست گرفته‌شده است و از این میزان هزار و 501 نفر مثبت شده‌اند.

همچنین به گفته کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، از مجموع 523 مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در کشور، 225 نفر در استان تهران، 62 نفر در قم، 53 نفر در گیلان، 23 نفر اصفهان، 18 نفر مرکزی، 18 نفر قزوین، 6 مورد خراسان رضوی، هشت نفر استان فارس، یک نفر کرمانشاه، 12 نفر مازندران، 10 نفر البرز، هفت نفر هرمزگان، 12 نفر خوزستان، یک نفر سیستان و بلوچستان، چهار نفر آذربایجان غربی، دو نفر ایلام، سه نفر خراسان جنوبی، دو نفر کرمان و یک نفر در استان یزد به‌طور قطعی به ویروس کرونای جدید مبتلا شده‌اند.

«بیماری کرونا» ازنظر ابتلا و میزان و شدت تلفات، خطرناک‌تر از آنفولانزا نیست؛ بنابراین مردم جای برای ترس و وحشت مردم نیست و شهروندان تنها باید مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی را جدی بگیرند؛ استفاده از ماسک، پرهیز از روبوسی و دست دادن و سایر مواردی که در این خصوص توصیه‌شده، بیش‌ازپیش مورد تاکید کارشناسان است.

: برای دریافت مشاوره درباره حوزه های علمیه تا اطلاع ثانوی تعطیل شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «حوزه های علمیه تا اطلاع ثانوی تعطیل شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید