کد مطلب:  45350 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
توقیف نفتکش ایرانی با ادعای اروپایی‌ها درباره حفظ برجام «تضاد» دارد

توقیف نفتکش ایرانی با ادعای اروپایی‌ها درباره حفظ برجام «تضاد» دارد

وزارت امور خارجه روسیه طی بیانیه‌ای تأکید کرد توقیف نفتکش ایرانی از سوی نیروی دریایی انگلیس با ادعای اروپایی‌ها مبنی بر ضرورت حفظ برجام در تضاد است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
توقیف نفتکش ایرانی با ادعای اروپایی‌ها درباره حفظ برجام «تضاد» دارد
توقیف نفتکش ایرانی با ادعای اروپایی‌ها درباره حفظ برجام «تضاد» دارد
توقیف نفتکش ایرانی با ادعای اروپایی‌ها درباره حفظ برجام «تضاد» دارد - The seizure of Iran's oil tanker is contradictory with the claim of Europeans about maintaining a nuclear deal

به گزارش آسمونی:به نقل از ریانووستی، وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای اقدام اخیر انگلیس در توقیف یک فروند نفتکش ایرانی در تنگه جبل‌الطارق را در تضاد با ادعاهای اروپایی‌ها برای حفظ برجام خواند.

وزارت امور خارجه روسیه در این بیانیه تاکید کرده است: «لندن، واشنگتن و سایر بازیگران [غربی] به جای یافتن راهی برای کاهش تنش‌ها با ایران، تلاش می‌کنند تا اوضاع را بدتر کنند. این اقدامات با ادعاهای اتحادیه اروپا مبنی بر تلاش برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران (برجام) در تضاد است.»

نیروی دریایی انگلیس اخیراً یک فروند نفتکش ایرانی را در تنگه جبل الطارق توقیف کرده و منابع خبری امروز جمعه گزارش دادند که دادگاهی در منطقه جبل‌الطارق، توقیف نفتکش ایرانی را به مدت 14 روز دیگر تمدید کرده است.

روز پنج‌شنبه در پی توقیف یک فروند نفتکش ایرانی در تنگه جبل‌الطارق توسط نیروی دریایی انگلیس،‌ وزارت امور خارجه ایران سفیر انگلیس در تهران را احضار کرد.

رئیس اداره سوم غرب اروپا وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان احضار سفیر انگلستان به وزارت امور خارجه در اعتراض به توقیف نفتکش ایرانی در تنگه جبل الطارق، تأکید کرد این اقدام معادل «راهزنی دریایی» است.

این مقام وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به حرکت نفتکش ایرانی در آبراهه‌های بین المللی، اقدام نیروی دریایی انگلیس را معادل با راهزنی دریایی دانسته و گفت آن کشور حق ندارد تحریم های یکجانبه خود یا اتحادیه اروپا را به صورت فراسرزمینی علیه کشورهای دیگر اعمال نماید.

از طرفی با توجه به اینکه توقیف نفتکش ایرانی در آب‌های مورد مناقشه انگلیس و اسپانیا انجام شده بود، سرپرست وزارت امور خارجه اسپانیا نیز تصریح کرد کشورش توقیف نفتکش ایرانی توسط نیروی دریایی انگلیس در آب‌های منطقه جبل‌الطارق که مدت‌هاست این دو کشور اروپایی بر سر مالکیت آن با یکدیگر اختلاف دارند را بررسی خواهد کرد تا در صورت مشخص شدن نقض حاکمیت و حریم دریایی خود از سوی نیروی دریایی انگلیس، مراتب اعتراض و شکایت خود را به دولت انگلیس اعلام کند.

: برای دریافت مشاوره درباره توقیف نفتکش ایرانی با ادعای اروپایی‌ها درباره حفظ برجام «تضاد» دارد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «توقیف نفتکش ایرانی با ادعای اروپایی‌ها درباره حفظ برجام «تضاد» دارد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید