کد مطلب:  28838 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فاز دوم طرح رجیستری از 14 آذرماه شروع می‌شود

فاز دوم طرح رجیستری از 14 آذرماه شروع می‌شود

به گزارش آسمونی:وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فاز دوم طرح رجیستری از 14 آذرماه شروع می شود که تغییر...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فاز دوم طرح رجیستری از 14 آذرماه شروع می‌شود
فاز دوم طرح رجیستری از 14 آذرماه شروع می‌شود


به گزارش آسمونی:وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فاز دوم طرح رجیستری از 14 آذرماه شروع می شود که تغییر بزرگی در مدل ارائه سرویس در بازار به شمار می رود.

«محمد جواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز چهارشنبه پس از جلسه دولت در جمع خبرنگاران درباره فضاسازی ها نسبت به اجرای طرح رجیستری گفت: از 14 آذر به بعد در بدو خرید افراد متوجه می شوند که گوشی ثبت شده یا خیر، بنابراین گوشی رجیستر نشده را تحت هر شرایطی نخرند.

وی با تاکید بر اینکه در اجرای این طرح تلاش می شود تا مردم با کمترین چالش رو به رو شوند، اظهار کرد: خریداران گوشی های همراه بعد از قراردادن سیم کارت پیامکی برایشان ارسال می شود که ثبت بودن گوشی را مشخص می کند در غیر اینصورت مشکل برای خریداران بوجود خواهد آمد.

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات اظهار کرد: فاز دوم طرح رجیستری از 14 آذرماه شروع می شود که تغییر بزرگی در مدل ارائه سرویس در بازار به شمار می رود و به طور معمول در برار هر تغییر، مقاومت هایی وجود دارد.

آذری جهرمی گفت: گروه اول کسانی که در برابر این اقدام مخالفت می کنند، تامین کنندگان گوشی تلفن همراه از خارج کشور هستند که بخشی از مبادی رسمی و بخشی قاچاق وارد کشور می شود و با این اقدام باید گوشی ها در نظام گمرکی ثبت شود تا سود عادلانه تری ببرند.

وی افزود: گروه دوم توزیع کنندگان و فروشندگان گوشی موبایل هستند که نگرانی انها بیشتر است برای اینکه گوشی ها را از کانالهایی خریداری کرده اند ونگرانی دارند که در برابراتفاقات وضعیت و تکلیف چیست.

آذری جهرمی بیان کرد: البته برخی فروشگاه های رسمی و مجاز و یکسری فروشگاه های غیر مجاز نیز هستند که فروشگاهای غیرمجاز مالیات برارزش افزوده پرداخت نمی کردند.

وی اضافه کرد: گروه سوم مصرف کننده نهایی است که دغدغه آنها این است که گوشی خریداری شده ثبت هست یا خیر و قیمت بالا می رود یا پائین می آید.

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: تغییر بازار و نظام مند کردن آن کار سخت و پیچیده ای است .

آذری جهرمی درباره مهمترین اقدام در 100 روز نخست دولت در این وزارتخانه اظهار کرد: موضوع تغییر مدل تعرفه گذاری اینترنت از مدل حجمی به مدل مبتنی بر سرعت مهمترین اقدام در این مدت بود که بیشترین وقت را گرفت.

منبع: برنا
: برای دریافت مشاوره درباره فاز دوم طرح رجیستری از 14 آذرماه شروع می‌شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «فاز دوم طرح رجیستری از 14 آذرماه شروع می‌شود» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید