کد مطلب:  24042  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دومین شب ناآرام هامبورگ زیر گوش رهبران گروه 20

دومین شب ناآرام هامبورگ زیر گوش رهبران گروه 20

به گزارش آسمونی:فعالان ضد جهانی سازی برای دومین شب متوالی در هامبورگ آلمان تظاهرات کردند و با قرار دادن...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:فعالان ضد جهانی سازی برای دومین شب متوالی در هامبورگ آلمان تظاهرات کردند و با قرار دادن موانعی در خیابان‌ها، غارت سوپرمارکت‌ها و حمله به پلیس با بمب‌ آتش‌زا شب ناآرامی را برای رهبران گروه 20 رقم زدند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، به گفته پلیس شورش‌ها در نخستین ساعات صبح امروز(شنبه) بسیار خشونت‌آمیز بود و پلیس مجبور به اعزام صدها نیرو برای دستگیری معترضان که با میله‌های آهنی، کوکتل مولوتف شهر را به آشوب کشیده بودند شد.

به گفته پلیس صبح امروز 13 معترض بازداشت شدند و حدود 500 تن از اغتشاش گران به سوپرمارکت‌هاو مغازه‌های کوچک حمله کردند و خودروها را آتش زدند و با آتش زدن سطل‌های زباله و ایجاد موانع مانع تردد شدند.

دومین شب ناآرام هامبورگ زیر گوش رهبران گروه 20
دومین شب ناآرام هامبورگ زیر گوش رهبران گروه 20

اعتراضات در طول روز گذشته در هامبورگ برگزار شد. پلیس برای متفرق کردن معترضان از آب پرفشار و گاز اشک آور استفاده کرد. 159 مامور پلیس و تعداد قابل توجهی از معترضان زخمی شدند.

اعتراضات در روز اول نشست گروه 20 از اولین ساعات روز جمعه توسط معترضان با آتش زدن خودروها، شکستن پنجره‌ها و حتی پرتاب مواد آتش زا به سمت پلیس برگزار شد. حتی گروه کوچکی از معترضان با ایجاد اختلال در ترافیک هامبورگ و مسدود کردن راه به دنبال جلوگیری از ورود رهبران گروه 20 به محل اجلاس بودند.

برنامه سران گروه 20 از جمله دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهور آمریکا و ملانی ترامپ، بانوی اول این کشور به دلیل اعتراضات گسترده در این شهر محدود شد.

استفانی گریشم، سخنگوی ترامپ درباره بیرون نرفتن بانوی اول آمریکا در هامبورگ گفت: پلیس نتوانست به ما درباره خروج از محل اقامت به روشنی اطمینان دهد.

همچنین رهبران کشورهای گروه 20 به جای بازدید از یک مرکز آب‌وهوایی در هتل هامبورگ نشستی را با دانشمندان و کارشناسان تغییرات آب‌وهوایی برگزار کردند.

در حال حاضر 20 هزار مامور پلیس برای تامین امنیت اجلاس دو روزه گروه 20 اعزام شدند.

ماموران پلیس ضد شورش در خیابان‌ها حاضر شده‌اند.

پلیس در طول اعتراضات روز گذشته 19 نفر را بازداشت کرد.

بسیاری بر این باورند هرگز معترضان تا بدین حد به محل اجلاس نزدیک نبودند. همچنین این افراد عملکرد پلیس را بر تامین امنیت اجلاس خوب ارزیابی کرد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در واکنش به این اعتراضات اعلام کرد: من هرگونه تظاهرات صلح‌آمیز را درک می‌کنم اما اعتراضات خشونت‌آمیز می‌تواند زندگی آنها را به خطر اندازد.

منبع: ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره دومین شب ناآرام هامبورگ زیر گوش رهبران گروه 20 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «دومین شب ناآرام هامبورگ زیر گوش رهبران گروه 20» در کادر زیر بنویسید :

2 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید