کد مطلب:  55282 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مجوز دارا دوم صادر شد

مجوز دارا دوم صادر شد

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار با اشاره به اینکه متغیر‌های بازار در مقایسه با ماه‌های گذشته تغییری نکرده است گفت: بازار سرمایه نیازمند صبر است، زیرا در بلند مدت سود خوبی نصیب سرمایه داران می‌کند.

 

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی : آقای حسن قالیباف اصل در حاشیه شورای عالی بورس افزود: سقف پذیره نویسی برای هر کد 5 میلیون تومان است و پذیره نویسی از طریق درگاه‌های بانکی و با کد ملی امکان پذیر است.

وی اضافه کرد:، چون قیمت صندوق دارا دوم مهم است و پالایشی‌ها در سبد‌ای تی اف دوم هستند، دولت اعلام کرده سقف پذیره نویسی برای هر نفر 5 میلیون تومان است.

قالیباف اصل با اشاره به اینکه پالایش‌ها در سبد ‌ای تی اف دوم هستند ادامه داد: سازمان خصوصی سازی به ما درخواست داده و ما هم مجوز صادر کردیم، فرض ما این است که پذیره نویسی دارادوم به موقع انجام می‌شود.

وی گفت: امروز در شورای عالی بورس بحث‌های خوبی درباره سهام عدالت انجام و راهکار‌های مختلفی برای عرضه و فروش سهام عدالت مطرح شد.

رئیس سازمان و بورس اوراق بهادار افزود: در این جلسه درباره سقف اعتباری در صنعت کارگزاری صحبت شد تا اعتبارات کارگزاری این سقف برای سهام عدالت افزایش پیدا کند.
قالیباف اصل با اشاره به اینکه سهام عدالت متشکل از 36 سهام بزرگ و مهم است گفت: یکی از دلایل افت بازار، عرضه سهام عدالت بود که از این به بعد سهام عدالت دربازار عرضه نمی‌شود و نهاد‌های مالی این سهم را خریداری می‌کنند.

وی اضافه کرد: به دلیل اینکه سهام عدالت خرد است و حقوقی‌ها نمی‌توانستند خریداری کنند این امکان فراهم شد تا نهاد‌های مالی این سهم را بصورت بلوکی خریداری کنند

رئیس سازمان و بورس اوراق بهادار درباره افت بازار سرمایه گفت: بازار بر اساس عرضه و تقاضا است و قیمت سهم، تابع عرضه‌ی روز است و سهامداران نباید انتظار داشته باشند که هر روز سهام رشد کند باید قیمت سهم را با متغییر‌های بنیادی و اخبار مرتبط بررسی کنند.

قالیباف اصل افزود: سرمایه گذار زمانی که وارد بازار بورس می‌شود باید بداند که در این بازار هم سود و هم ضرر نصیبش می‌شود.

وی با بیان اینکه اقدام دیگری که برای حمایت از بازار انجام داده ایم افزایش سقف صندوق‌ها با درامد ثابت بود گفت: افزایش سقف صندوق‌ها از ابتدای امسال 10 درصد بود که در شرایط رونق بازار به 5 درصد کاهش یافت و اکنون نیز بنا به موقعیت بازار، به 15 درصد رساندیم.

قالیباف اصل ادامه داد: با توجه به بررسی‌های بازار، صندوق‌های با درامد ثابت در زمان افت و رشد بازار فروشنده نبودند و به همین دلیل برای آن‌ها این امکان را فراهم کردیم که در صف خرید قرار گیرند.

رئیس سازمان بورس گفت: نکته دیگری که امروز مطرح شد افزایش سقف اعتبار کارگزاری‌ها از 10 درصد به 15 درصد است که این موضوع توسط کمیته پایش ریسک در بازار سرمایه برای کمک به بازار، تصمیم گیری شد.

وی درباره تصمیم بورس تهران درباره دو زمانه کردن زمان معاملات افزود: تصمیمی که بورس تهران برای کاهش قطعی سیستم معاملات گرفته بود و بسیاری درخواست داشتند که زمان معاملات به حالت قبل برگردد به همین دلیل از بورس تهران خواستیم تا با اطلاع رسانی، زمان را به حالت اول باز گردانند.

قالیباف اصل گفت: متغییر‌های بنیادی بازار در چند هفته گذشته تغییر نکرده است و سرمایه گذار باید در این بازار صبر و حوصله داشته باشد

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار از صدور مجوز‌ ای تی اف دولتی (دارادوم) خبر داد.

آقای حسن قالیباف اصل در حاشیه شورای عالی بورس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز موضوعات مختلفی در شورای عالی بورس مطرح شد گفت: امروز دغدغه‌های بازار مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی اتخاذ شد.

وی درباره دارادوم افزود: سازمان خصوصی سازی درخواست‌ای تی اف دوم دولتی را به سازمان بورس ارسال کرد، ما نیز مجوز داده ایم و از نظر ما در زمان مشخص شده، پذیره نویسی انجام می‌شود.

قالیباف اصل ادامه داد: با توجه به قیمت‌های بازار، روی قیمت‌ای تی اف دوم بحث است، به نظر می‌رسد قیمت آن اصلاح شود که این امر در جلسه دولت تصمیم گیری می‌شود.
رئیس سازمان بورس گفت: عرضه این صندوق عمومی است و از طریق درگاه‌های بانکی و بورس انجام می‌شود.

نظر خود را درباره «مجوز دارا دوم صادر شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید