مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  55034 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
امنیت اطلاعات و رسوایی اخیری که فیس بوک درست کرده!

امنیت اطلاعات و رسوایی اخیری که فیس بوک درست کرده!

اطلاعات تعداد بالایی از کاربران فیس بوک لو رفت و زاکربرگ به دردسر افتاد. پس ایمنی اطلاعات چه میشود؟

زمان مطالعه: 1 دقیقه

شرکت فیس بوک بار دیگر خبرساز شد، اما این بار اخبار اصلا خوشایند نبودند!

گفته شده فیس بوک که مارک زاکربرگ یک روز در خوابگاهش در هاروارد سال 2004 آن را ثبت کرد، حالا در سال 2020، اطلاعات تعداد بسیاری از کاربرانش را بیشتر از آنچه که باید در اختیار توسعه دهندگان وب قرار داده. طبق اخبار جمع شده و به گزارش آسمونی، پس از آنکه پیشبینی شد ممکن است در غیاب کاربران صاحب این اطلاعات شخصی از بین بروند، ناگهان در اختیار حدوداً 50000 دولپر قرار گرفته است.

این شرکت قبلا گفته بود افرادی که بیشتر از 90 روز به حساب کاربری فیس بوک خود سر نمیزنند، دیگر نمیتوانند وارد حساب کاربریشان شوند مگر اینکه به سوالات توسعه دهندگان وب پاسخ درست دهند و در این سوالات اطلاعاتی چون محل تولد، آدرس ایمیل و تاریخ تولد کاربر دخیل بوده.

این خبر توسط یکی از مهندسین شرکت فیس بوک برای اولین بار دو هفته ی پیش مطرح شد اما سخنور فیس بوک در جلسه ای گفت که از هیچیک از این اطلاعات استفاده ی سوء نشده است.

فیس بوک تاریخچه ی قدیمی ای دارد اما به همان میزان هم تاریخ خرابکاری هایش در رابطه با اطلاعات شخصی کاربران غنی است! همچنین در پی اشتباهی دیگر که این وبسایت در سال 2018 دررابطه با کمبریج آنالیتیک رخ داد، نتفیلکس فیلمی به نام "هک بزرگ" ساخت. در پی این اتهامات و جریانات از سال 2018 این سوال مطرح شده است که آیا این عمل تعمدی بوده؟ و اینکه چرا زاکربرگ اینستاگرام و واتس‎اپ را هم خریداری نموده و آیا در صدد آن است که در این دو اپلیکیشن محبوب نیز خرابی به بار آورد؟

به نظر میرسد که فیس بوک اگرچه زمانی بسیار موفق و محبوب بوده اما در رابطه با درست اجرا شدن مورد، اطلاعات ایمنی یا امنیت اطلاعات (data safety) بسیار کوتاهی کرده است. چراکه این مهم برای هر وبسایت و شرکتی که به اطلاعات کاربران دسترسی دارد چنان مهم است که فضای بالایی برای انبار اطلاعات باید در نظر گرفته شود که طی حملات سایبری و حملات هکر ها یا حتی اتفاقات و اشتباهات تصادفی چنین خرابی هایی رخ ندهد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره امنیت اطلاعات و رسوایی اخیری که فیس بوک درست کرده! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «امنیت اطلاعات و رسوایی اخیری که فیس بوک درست کرده!» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید