مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  52719 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 99 اعلام شد

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 99 اعلام شد

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی در نشست خبری خود درباره افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی، توضیحاتی داد.
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 99 اعلام شد - The salaries of social security retirees in 99 were announced
حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 99 اعلام شد - The salaries of social security retirees in 99 were announced
حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 99 اعلام شد - The salaries of social security retirees in 99 were announced

به گزارش آسمونی : علی دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی در نشست خبری خود، اظهار کرد:در افزایش دستمزد کارگران، ماده 41 قانون کار دو بند دارد یکی تورمی است که بانک مرکزی اعلام کرده و بند بعدی سبد هزینه خانوار است که هر 3 گروه دولت، کارگر، کارفرما هنگام تعیین دستمزد باید به این دو بند دقت کنند.دهقان کیا گفت: بانک مرکزی تورم سال 97 را 32.1 و سال 98 را 42.1 اعلام کرده است همچنین مرکز آمار، تورم سال 97 را26.9 و سال 98 را 34.8 اعلام کرده است و به دلیل تفاوت این دو رقم اعلامی، باید سبد هزینه خانوار در نظر گرفته شود.وی افزود: اختلاف سبد هزینه خانوار بین سال 97 و 98، یک میلیون و 180 هزار تومان اعلام شد که برهمین اساس دولت دستمزد سال جاری را 15 درصد افزایش داد.

دهقان کیا ادامه داد: در کمیسیون تلفیق اعلام شد که حقوق بازنشسته‌ها از 2 میلیون و 800 هزار تومان نباید کمتر باشد و بخشی از بدهی دولت که 50 هزار میلیارد تومان است که اگر پرداخت کند تامین اجتماعی می‌تواند 30 درصد این مبلغ را به همسان سازی اختصاص دهد.

وی گفت: در 4 جلسه شورای عالی کار افزایش حقوق کارگران از 15 درصد آغاز شد و در نهایت 21 درصد اعلام شد، حداقل دستمزد کارگر شاغل و بازنشسته یک میلیون 835 هزار تومان تعیین شده و برای راضی کردن کارگران اعلام کردند که بن کارگری را از 180هزار تومان به 400 هزار تومان، حق مسکن را از 100 هزار تومان به 200 هزار تومان، حق اولاد به ازای هر فرزند 180 هزار تومان و پایه سنوات 105 هزار افزایش می‌دهیم.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی بیان کرد: درحال حاضر طبق تعیین قانون کار، کارگری که تازه کار است 2 میلیون و 439 هزار تومان می‌گیرند و کارگر باسابقه با دو فرزند 2 میلیون و 474 هزار تومان دریافت می‌کند.دهقان کیا گفت: درحال حاضر حقوق کارگران مشخص شده است طبق ماده 111 قانون تامین اجتماعی حداقل دستمزد یک کارگر به‌عنوان حقوق بازنشسته تعیین می‌شود پس احتمالا حقوق بازنشسته تامین اجتماعی یک میلیون و 800 هزار تومان تعیین خواهد شد که بن این افراد از 48 هزار تومان به 60 هزار تومان، حق اولاد از 12 به 15 هزارتومان، حق مسکن از 22 هزار تومان به 30 هزار تومان، حق همسر از 59 هزار تومان به 60 هزار تومان اعلام شد که در نهایت حقوق بازنشسته تامین اجتماعی 2 میلیون و 9 هزار تومان تعیین شد.

وی افزود: طبق ماده 111 قانون تامین اجتماعی، هر میزان حداقل حقوق کارگران اعلام شود حقوق بازنشسته همان مبلغ است و بعد از آن اعلام کردند بخشی هم با اجرای همسان سازی به حقوق بازنشسته‌ها اضافه خواهد شد که برای سال 99 مبلغ 2 میلیون 130 هزار تومان تعیین خواهد شد.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: شاغلان دولتی در پایان سال 98، 50 درصد افزایش حقوق داشته اند و در سال 99 هم 15 درصد به حقوقشان افزوده شد، همچنین برای بازنشستگان کشوری با اجرای طرح همسان سازی تا 900 هزار تومان به حقوقشان اضافه می‌شود.وی افزود: در زمان جنگ ما خواستار افزایش حقوق برای کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی نبودیم چراکه شرایط آن زمان به صورتی نبود که بتواند افزایش حقوق داشته باشیم.

دهقان کیا گفت: بین حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری و لشگری یک میلیون تومان تفاوت وجود دارد و بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری و لشگری از 50 هزار تومان به 140 هزار تومان رسیده است به همین دلیل تا سقف 60 میلیون تومان می توانند از بیمه خود استفاده کنند، اما بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی 50 هزار تومان است اما سقف دریافت خدمات درمانی 20 میلیون است.

وی با بیان اینکه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باید به 2 میلیون 800 هزار تومان برسد، افزود: حقوق کارگران با بن، حق مسکن و ... افزوده می‌شود، اما برای بازنشسته این طور نیست و باید بگویم نماینده کارگران در شورای عالی کار به دلیل حمایت از بازنشستگان تامین اجتماعی تعیین دستمزد کارگران را امضا نکردند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی بیان کرد: اگر دولت بدهی خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نکند قطعا دچار مشکل خواهیم داشت، بدهی دولت به تامین اجتماعی 250 هزار میلیارد تومان و بدهی جاری اش به صورت ماهانه 3 هزار و 500 میلیون تومان است که دولت طبق برنامه پنجم و ششم باید آن را صفر کند.

دهقان کیا درباره واگذاری شستا، گفت: دولت اعلام کرده است که 30 تا 40 درصد از شرکت‌های شستا را برای خود نگه دارید و سایر شرکت ها را سهام دار کنید، اموال شستا به راحتی فروخته می‌شود و کسی چیزی نمی‌گوید. اموال شستا برای دولت نیست که دولت اداره می‌کند و می فروشد.وی گفت: مقام معظم رهبری اعلام کردند اموال شستا حق الناس است و باید حفظ شود.

علی اکبر عیوضی عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی ادامه داد: پیش از شیوع ویروس کرونا وزارت بهداشت به دلیل عدم پرداخت بدهی‌های تامین اجتماعی به دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کرده بود که بیمه شدگان تامین اجتماعی نمی‌تواند از دریافت خدمات درمانی بیمارستان‌های وزارت بهداشت استفاده کنند.عیوضی ادامه داد: مدیر عامل تامین اجتماعی بدهی وزارت بهداشت را تسویه کرد، اما در حال حاضر بسیاری از بیماران کرونایی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی در حال خدمات گیری هستند درصورتی که این وظیفه منجر می شود که دولت و وزارت بهداشت به تامین اجتماعی بدهکار شوند.

وی افزود: دولت اعلام کرد که حقوق کارگران با احتساب مزایا به 2 میلیون و 800 هزار تومان نزدیک است، اما باید گفت که براساس قانون حدوده 60 درصد کارگران نمی توانند از مزایای اعلام شده را دریافت کنند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 99 اعلام شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 99 اعلام شد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید