کد مطلب: 49549 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طرح زمستانی پلیس راهور شروع شد

طرح زمستانی پلیس راهور شروع شد

رئیس پلیس راهور ناجا از حضور 60 هزار نیرو از 7 سازمان در طرح زمستانی پلیس راهور خبر داد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طرح زمستانی پلیس راهور شروع شد - The Road Police winter plan has begun
طرح زمستانی پلیس راهور شروع شد - The Road Police winter plan has begun
طرح زمستانی پلیس راهور شروع شد - The Road Police winter plan has begun

به گزارش آسمونی : صبح امروز با حضور پلیس راهور و نمایندگان تمام دستگاه‌های امدادی و خدماتی طرح زمستانی پلیس راهور در دانشگاه علوم انتظامی امین کلید خورد.

سردار سید کمال هادیان‌فر رئیس پلیس راهور ناجا در این رزمایش اظهار داشت:‌ رزمایش زمستانی پلیس راهور در 30 استان کشور در 112 گردنه با 118 تیم مستقر در گردنه‌ها و 4 هزار و 867 پایگاه ثابت و سیار و به کارگیری 60 هزار نیرو از 7 سازمان فعالیت خود را آغاز کرد.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: هدف از اجرای طرح زمستانی امسال، مدیریت سوانح و حوادث ترافیکی با همکاری دستگاه‌های مسؤول در این راستا است.

وی گفت: در زمستان سال گذشته 1024 نفر در جاده‌ها جان خود را از دست دادند که 511 نفرشان در 112 گردنه برفگیر دچار حادثه شدند.

سردار هادیان‌فر با اعلام این مطلب که 51 درصد جانباختگان در صحنه، 6 درصد در حین انتقال و 43 درصد در مرحله بیمارستانی جان می‌بازند، بیشترین علت تصادفات را واژگونی، عدم کنترل وسیله نقلیه، خستگی و خواب‌آلودگی و سبقت و سرعت غیرمجاز دانست.

رئیس پلیس راهور ناجا به وجود بیش از 33 میلیون وسیله نقلیه، 42 میلیون راننده و میلیون‌ها تردد در 217 هزار کیلومتر جاده و 1047 شهر کشور پرداخت و گفت: در سال 97 بیش از 17 هزار نفر در حوادث جاده‌ای جان باخته‌اند و 365 هزار نفر مصدوم و مجروح شدند.

وی به همکاری دستگاه‌های امدادی در نوروز 98 اشاره و  بیان داشت: علی‌رغم شرایط جوی نامناسب حدود 107 هزار نفر از نیروهای امدادی در جاده‌ها حضور داشتند تا در بحث مدیریت ترافیک، تسهیل در تردد و افزایش ایمنی در تردد و رسیدگی به موقع به سوانح نقش داشته باشند؛ در همین راستا، با همکاری و تعامل سازمانی توانستیم 17.6 درصد میزان جانباختگان را نسبت به نوروز 97 کاهش دهیم.

وی هماهنگی در طرح‌های نوروزی، تابستانی و اربعین را جزو جدی‌ترین برنامه‌ها دانست و گفت: علی‌رغم اینکه 3 میلیون و 200 هزار نفر زائر در اربعین 98 از چهار مرز زمینی عبور کرده و تردد 96 درصدی‌شان را از این مرزها شاهد بودیم، با تعامل بین دستگاه‌ها توانستیم تصادفات را مدیریت کنیم و خوشبختانه هیچ‌گونه گره ترافیکی در اربعین نداشتیم.

سردار هادیان‌فر به آغاز طرح زمستانی پلیس راهور با مشارکت سایر دستگاه‌ها اشاره و بیان داشت: علاوه بر 60 هزار نفر که از 7 دستگاه در اجرای این طرح مشارکت دارند، 30 هزار و 820 تیم موتوری و خودرویی نیز در این طرح مشارکت دارند.

رئیس پلیس راهور ناجا به تقویت ناوگان خودرویی پلیس راهور اشاره و خاطرنشان کرد: نیازمند پشتیبانی دولت در توسعه و نوسازی تجهیزات هستیم تا ان‌شاءالله بتوانیم با مدیریت متمرکز و یکپارچه حوادث ترافیکی را کاهش دهیم.

وی گفت: پلیس راهور درصدد است با استفاده از خودروهای سراتو، راوفور و 13 هزار و 791 دوربین جاده‌ای بتواند کاهش حوادث و تصادفات رانندگی را در جاده‌ها به ارمغان بیاورد.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «طرح زمستانی پلیس راهور شروع شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 2 = ?