کد مطلب:  25007  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
احیای جاده ایریشم ، زمینه ساز گشترش همکاری های ایران و چین

احیای جاده ایریشم ، زمینه ساز گشترش همکاری های ایران و چین

به گزارش آسمونی ، رییس اتاق بازرگانی گفت : پس از برجام تبادلات تجاری بین ایران و چین ادامه داشت و احیای...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

احیای جاده ایریشم ، زمینه ساز گشترش همکاری های ایران و چین
احیای جاده ایریشم ، زمینه ساز گشترش همکاری های ایران و چین

به گزارش آسمونی ، رییس اتاق بازرگانی گفت : پس از برجام تبادلات تجاری بین ایران و چین ادامه داشت و احیای جاده ابریشم فرصت بسیار خوبی را برای همکاری های مشترک ایجاد کرد.

مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی تهران در نشست مشترک ایران و چین با اشاره به سابقه طولانی مراودات تجاری میان ایران و چین عنوان کرد : ایران و چین به عنوان دو قدرت باستانی در قاره آسیا روابط خوبی را از سال های دور با هم داشته اند.

وی ادامه داد: در عهد معاصر و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز سطح مراودات تجاری این دو کشور به طور روز افزون افزایش یافته است.

خوانساری تصریح کرد : توسعه همکاری های ایران و چین در حوزه های انرژی ، نفت و گاز ، معدن ، صنایع فلزی ، حمل و نقل و .... کماکان ادامه دارد و یکی از حوزه های همکاری که در آن سرمایه گذاری شد ، حوزه نفت و گاز و ساخت نفتکش بود.

به گفته وی چین در تمام دوران تحریم های ظالمانه علیه ایران ، ارتباطش را با ایران قطع نکرد و در این مدت ، صادرات نفت به چین افزوده شد و در مقابل چین تأمین کننده نیاز ایران بود.

وی عنوان کرد: بعد  از توافق برجام نیز تبادلات تجاری ادامه داشت و احیای جاده ابریشم فرصت بسیار خوبی را برای همکاری های مشترک ایجاد کرد.

خوانساری اذعان داشت : با توجه به پتانسیل های گردشگری و جاذبه های تاریخی و تفریحی ایران و علاقمندی مردم چین به گردشگری ، می توانیم مقدار زیادی از درآمد های مورد نیاز خود را محل میزبانی از گردشگران چینی تأمین کنیم.

وی افزود : در این رابطه می توان پروژه های زیادی را برای ایجاد زیربناهای گردشگری با سرمایه گذاری های مشترک تعریف کرد. در این راستا، راه آهن سریع السیر تهران - اصفهان و برقی کردن قطار تهران- مشهد با فاینانس چینی ها انجام شده است.

خوانساری در پایان بیان کرد : بنگاه های خصوصی هر دو کشور باید برای توسعه همکاری ها فعال شوند و اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی تهران آمادگی دارد تا حداکثر همکاری را با شرکت های ایرانی و چینی انجام دهد ، البته مشکلات و موانعی هم وجود دارد که باید این موانع برداشته شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره احیای جاده ایریشم ، زمینه ساز گشترش همکاری های ایران و چین فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «احیای جاده ایریشم ، زمینه ساز گشترش همکاری های ایران و چین» در کادر زیر بنویسید :

8 - 2 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید