کد مطلب: 18823 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
از سرگیری پیشروی عراقی‌ها به سمت جبهه شرقی موصل/ بازپس‌گیری چند روستا/ انتقال داعشی‌ها از رقه به عراق

از سرگیری پیشروی عراقی‌ها به سمت جبهه شرقی موصل/ بازپس‌گیری چند روستا/ انتقال داعشی‌ها از رقه به عراق

به گزارش آسمونی: موفقیت‌های نیروهای عراقی در شهر موصل همچنان ادامه دارد. به نقل از شبکه تلویزیونی...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

iraqis-advance-to-the-eastern-front-in-mosul
iraqis-advance-to-the-eastern-front-in-mosul

به گزارش آسمونی:

موفقیت‌های نیروهای عراقی در شهر موصل همچنان ادامه دارد.

به نقل از شبکه تلویزیونی العراقیه، ستاد تبلیغات ارتش عراق تاکید کرد: نیروهای مبارزه با تروریسم وابسته به ارتش عراق، به سمت ساحل سمت چپ شهر موصل و از سه محور در حال پیشروی هستند.

 
ارتش عراق امروز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای این کشور پیشروی به سمت جبهه شرقی شهر موصل را از سر گرفته اند. 
 
در این بیانیه تاکید شده است ارتش عراق در عملیات امروز، کرانه شرقی رود دجله را هدف گرفته است.
 
نیروهای عراقی همچنین مناطقی در شرق رود فرات را هدف قرار دادند.
 
از سوی دیگر، نیروهای ارتش عراق روستای «علی رَش» را در جنوب شرق موصل آزاد کردند و تروریستهای گروه داعش را مجبور به عقب‌نشینی کردند.
 
در همین‌حال، نیروهای پیشمرگه در عراق اعلام کردند این نیروها از آغاز عملیات بازپس‌گیری شهر موصل، که از دو هفته پیش آغاز شد، 26 روستا را از اشغال  تروریست های داعش آزاد کرده اند.
 
ستاد فرماندهی نیروهای پیشمرگه در بیانیه‌ای اعلام کرد این نیروها روز یکشنبه شش روستای کیفروک ، خراب بیت، کانی شیت، غادیر، فاضلیه و قبر اسحاق را در مناطق شمال و شرق موصل از  وجود عناصر داعش پاکسازی کردند .
 
این ستاد افزود با آزادی این شش روستا، نیروهای پیشمرگه در مجموع از آغاز عملیات آزادسازی موصل در 17 اکتبر (26 مهر)  توانستند  26  روستا و به مساحت بیش از 500 کیلومتر مربع در مناطق شمال و غرب موصل را  تحت کنترل خود درآورند.
 
 بر اساس بیانیه ستاد  فرماندهی نیروهای پیشمرگه، این نیروها همچنین توانستند برخی از خطوط ارتباطی میان  عناصر داعش  در مناطق بعشیقه، بتنیا و ناوران را تحت کنترل خود درآورند و نیز با بمباران مقر اصلی  استقرار تروریست ها از ورود تدارکات و کمک های نظامی به آنان جلوگیری کنند.
 
شبکه تلویزیونی الحدث نیز در خبری اعلام کرد: یک داوطلب آلمانی در بین نیروهای پیشمرگ در شرق شهر موصل عراق حضور دارد. 
 
این داوطلب آلمانی می گوید از دو سال پیش در کنار پیشمرگه‌ها، ضدگروه داعش می جنگد. 
 
این داوطلب آلمانی به خبرنگار این شبکه گفت: «زمانی که در سال 2014 جنایت های داعش در حق زنان، کودکان، ایزدیها و کردها را دیدم، تصمیم گرفتم به اینجا بیایم تا به آنها کمک کنم. پس از سه روز به اینجا آمدم و دو سال است که در اینجا هستم. من به نیروهای پیشمرگه آموزش می‌دهم و به آنها توصیه هایی می کنم.» 
 
وی افزود: «پیشمرگه‌ها پیش از پذیرفتن من، پرونده امنیتی من را بررسی کردند. صدها نیروی خارجی در بین پیشمرگه‌ها حضور دارند. فکر می کنم نبرد در بعشیقه در چند روز آینده پایان یابد.»
 
سخنگوی بسیج مردمی عراق از انتقال عناصر گروه تروریستی داعش از شهر رقه در سوریه به شهر موصل عراق خبر داد. 
 
احمد اسدی گفت: بسیج مردمی، گزارش‌های اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می‌دهد افراد مسلح داعش از شهر رقه به طرف شهر موصل حرکت کرده‌اند. 
 
وی افزود: دستگاه اطلاعات بسیج مردمی این گزارش ها را با هدف نابود کردن افراد مسلح پیگیری می کند. 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «از سرگیری پیشروی عراقی‌ها به سمت جبهه شرقی موصل/ بازپس‌گیری چند روستا/ انتقال داعشی‌ها از رقه به عراق»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 4 = ?