کد مطلب:  8880  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بازتاب پیام مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی در رسانه های خارجی

بازتاب پیام مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی در رسانه های خارجی

1393/11/04 رهبر معظم انقلاب اسلامی پیامی را به زبان انگلیسی خطاب به جوانان در اروپا و آمریکای شمالی صادر...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

1393/11/04

رهبر معظم انقلاب اسلامی پیامی را به زبان انگلیسی خطاب به جوانان در اروپا و آمریکای شمالی صادر فرمودند و در آن توصیه‌هایی را به آن‌ها ارائه کردند. این پیام بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشت.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس با انتشار بخش‌هایی از نامه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نوشت: رهبر ایران به جوانان غربی توصیه کرد تا شناختی بی واسطه و بدون توجه به رسانه‌ها از اسلام به دست بیاورند و این دین را با استناد به حوادث تروریستی اخیر در پاریس قضاوت نکنند و از دیدگاه خودشان به شناخت برسند.

وی تاکید کرد: من به شما نمی گویم که برداشت من یا تلقی دیگری از اسلام را بپذیرند بلکه تنها از شما می خواهم اجازه ندهید با چهره‌پردازی‌های غلط و سخیف بین شما و واقعیت امکان داوری بی طرفانه را از شما سلب کنند و اجازه شما را در مرزهای ساختگی خود و تصویری که از تروریست‌ها به عنوان نماینده اسلام نشان داده اند محصور کنند.

رهبر ایران همچنین به جوانان غربی پیشنهاد داد که بدون واسطه و با رجوع به منابع اولیه و اصلی به برداشت خود از اسلام برسند.

نشریه تایمز نیز در این باره نوشت: رهبر ایران درنامه ای خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی از آن‌ها خواست تا با اتکا به تحلیل های خود و مطالعه درست اسلام به یک برداشت صحیح و مستقل از این دین برسند و به غرض ورزی های رسانه ها در این زمینه استناد نکنند.

وی در ادامه این نامه از جوانان غربی خواست تا اجازه ندهند که چهره پردازی‌های غلط و سخیف بین آن‌ها و واقعیت موجب سلب داوری بی طرفانه شان از اسلام شود.

رهبر ایران در پایان نامه‌اش نوشت: به یمن حس مسئولیت پذیری شما نسبت به حقیقت ، نسل های آینده این برهه از تاریخ را که به تعامل غرب با اسلام مربوط است با آزردگی کمتر و وجدانی شفاف‌تر به رشته تحریر درآورند.

همچنین روزنامه صهیونیستی ها آرتص ضمن انتشار بخش هایی از متن نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان غربی نوشت:‌ آیت الله علی خامنه ای از جوانان اروپا و شمال آمریکا خواست تا برای رسیدن به درکی درست از اسلام به سراغ منابع اولیه بروند ، قران بخوانند و به داستان پردازی های مغرضانه ضد اسلام استناد نکنند.

رهبر ایران در این نامه به حادثه تروریستی اخیر در پاریس اشاره و تاکید کرد : اجازه ندهید که عاملان این حملات اعمال خود را به عنوان چهره اسلام به شما بشناسانند.

روزنامه نیویورک تایمز در این باره نوشت: رهبر ایران از جوانان غربی خواست تا با استناد به منابع اصلی و اولیه به درک و شناخت مستقل و فارغ از جوسازی رسانه ها از اسلام برسند.

آقای خامنه ای در ادامه گفت: مسئله این نیست که درس تاریخی بدهیم اما سوال این است که چرا بازنگری وجدان جمعی غرب به مسائل باید معطوف به گذشته های دور باشد نه مشکلات امروز؟

وی افزود: تاکید من تنها این است که خود مطالعه کنید و به پاسخ برسید چون آینده ملت‌های شما و کشورهایتان در دستان شماست و شما نسبت به پیدا کردن حقیقت مشتاق تر و مسئولیت پذیر هستید.

رسانه های دیگری چون پایگاه خبری اینترنشنال بیزینس تایمز، روزنامه اورشلیم پست ، خبرگزاری یونایتدپرس و ... پوشش کاملی از این نامه ارائه کردند.

: برای دریافت مشاوره درباره بازتاب پیام مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی در رسانه های خارجی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «بازتاب پیام مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی در رسانه های خارجی» در کادر زیر بنویسید :

8 - 2 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید