کد مطلب:  43119 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
احتمال پرداخت یارانه ریالی به طبقات محروم

احتمال پرداخت یارانه ریالی به طبقات محروم

به گزارش آسمونی:رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه در سال 97 بیش از 15 میلیارد دلار ارز دولتی به...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

احتمال پرداخت یارانه ریالی به طبقات محروم
احتمال پرداخت یارانه ریالی به طبقات محروم

به گزارش آسمونی:رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه در سال 97 بیش از 15 میلیارد دلار ارز دولتی به کالاهای اساسی، نهاده‌های کشاورزی، دارو و نیازهای وزارت علوم اختصاص یافته، از احتمال پرداخت یارانه ریالی به طبقات محروم در سال جاری خبر داد.

جلسه عصر امروز (یکشنبه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد و عملکرد بند ز تبصره 7 که دولت را مکلف می‌کند تا 14 میلیارد دلار برای حمایت از معیشت مردم و تأمین مابه التفاوت ارز برای تولید داخلی اختصاص دهد، مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست عدل معاون سازمان برنامه و بودجه در توضیحاتی گفت: با توجه به محدودیت‌های ارزی کشور، برخی کالاها که در سبد معیشتی مردم از اهمیت کمتری برخوردار است، مشمول کاهش ارز خواهند شد.

همچنین میدری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ارتباط با کالا برگ الکترونیکی عنوان داشت: برای توزیع گوشت به این شیوه با کمک بانک مرکزی اقداماتی انجام شده و می‌تواند عملیات اجرایی آغاز شود.

در ادامه نیز نوبخت در تشریح عملکرد بند ز تبصره 7 اظهار داشت: طبق قانون دولت مکلف بود در سال 97 به چهار گروه کالاهای اساسی، نهاده‌های کشاورزی و دامی، دارو و سلامت، و نیازهای وزارت علوم؛ 14 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی اختصاص دهد.

وی ادامه داد: به جز دارو، 12 میلیون و شصت و پنج میلیون تأمین ارز شده و برای دارو نیز حدود 3 میلیارد دلار اختصاص یافته است. بنابراین در سال 97 بیش از 15 میلیارد دلار ارز برای این چهار گروه ارز اختصاص یافته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: در سال 98 پیش بینی ما حدود سیزده میلیارد و ششصد و شصت و هشت میلیون دلار است که با توجه به تحولات پیش آمده، می‌توان حدود 10 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی به این امر اختصاص داد. همچنین برای اجرای بند ز در سقف 14 میلیارد دلار پیشنهاداتی از طرف دستگاه‌ها ارائه شده که برخی اقلام، ارز مورد نیازشان با ارز نیمایی تأمین شود و از محل مابه التفاوت قیمت ارز به طبقات محروم یارانه ریالی داد که دولت در حال جمع بندی امر است و هنوز چیزی قطعیت نیافته است.

منبع: ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره احتمال پرداخت یارانه ریالی به طبقات محروم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «احتمال پرداخت یارانه ریالی به طبقات محروم» در کادر زیر بنویسید :

6 - 3 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید