کد مطلب: 39557 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
قیمت خودروها به زودی اعلام می‌شود

قیمت خودروها به زودی اعلام می‌شود

به گزارش آسمونی:معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تکلیف کار خریداران پیش خرید با قیمت روز، خریداران قیمت...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی:معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تکلیف کار خریداران پیش خرید با قیمت روز، خریداران قیمت قطعی و افرادی که اکنون می‌خواهند با مراجعه با شرکت‌ها خرید کنند در ستاد تنظیم بازار مشخص شده است.

محسن صالحی نیا در افتتاحیه سومین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران  در جمع خبرنگاران درباره وضعیت صنعت خودرو اظهار کرد: وضعیت سند خودرو وضعیت صنعت خودرو در شرایطی به سر می‌برد که باید همیاری کنیم تا از شرایط فعلی عبور کنیم.

معاون وزیر صنعت افزود: رسیدن به مرز تولید از نظر کمی با توجه به تامین نیاز بازار در شرایط فعلی باید مدنظر قرار گیرد، آرام آرام در حال پیش رفتن به سمت افزایش تولید هستیم.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه با دو هدف ایجاد شده است، گفت: هدف اول این است که آخرین کار‌های صورت گرفته به ویژه در زمان فعلی که با محدودیت روبه رو هستیم را بتواند به مشتریان این صنعت ارایه کنند و از طرفی تمام ذینفعانی که در تامین قطعه را به صحنه بیاورد.

صالحی نیا درباره گلایه قطعه سازان خاطرنشان کرد: حتما در بسیاری از موارد این گلایه صحیح است و برخی از عوامل دست به دست هم داده تا این گلایه‌ها شکل گیرد.

معاون وزیر صنعت افزود: از ابتدای سال تاکنون 800هزار خودرو تولید شده است که نسبت به سال گذشته 30درصد کاهش نشان می‌دهد که برنامه‌های جبرانی برای آن وجود دارد.

معاون وزیر صنعت ادامه داد: کاهش تولید موجب کاهش سطح قرارداد‌ها می‌شود و قطعه سازان با توجه به هزینه ثابتی که دارند از این موضوع متضرر هستند.

وی درباره تحویل ندادن خودرو‌های ثبت نامی توسط خودروسازان گفت: خودرو‌هایی که روند تولیدشان در حال انجام است خودروسازان متعهد هستند تا پایان سال تعهد خود را انجام دهند یا نهایتا تا پایان ماه سوم سال آینده این کار را انجام دهند در برخی خودرو‌هایی که به دلیل محدودیت‌های ایجاد شده و خروج شرکت‌ها خارجی در جایی که امکان پذیر بوده جایگزین با توجه به نوع قرارداد خودروسازان خود را موظف می‌دانند که با توافق با مشتریان خودروی جایگزین یا رقم سود مشارکت یا پرداخت جریمه توافق شود یا به شکل دیگر با توافق مشتری پول هوایی که در اختیار خودروساز است بر اساس پیش فروش مبنای خرید خودروی دیگری باشد.

صالحی نیا درباره قیمت گذاری گفت؛ مقدمات کار برای قیمت‌گذاری انجام شده، خودرو‌های خارج از شمول قیمت‌گذاری ابلاغ شده و سایر خودرو‌ها نیز به زودی با توافقاتی که در ستاد تنظیم بازار صورت گرفته در حال نهایی شدن و ابلاغ است و خودروسازان با تعیین تکلیفی که در ستاد تنظیم بازار صورت می‌گیرد با مشتریان عمل خواهند کرد.

وی با بیان اینکه تکلیف کار خریداران پیش خرید با قیمت روز، خریداران قیمت قطعی و افرادی که اکنون می‌خواهند با مراجعه با شرکت‌ها خرید کنند در ستاد تنظیم بازار مشخص شده است.

معاون وزیر صنعت گفت:خودرو‌های قرارداد‌های قیمت قطعی حتما با همان قیمت عرضه خواهند شد، قیمت روز بر اساس قرارداد نخست که مشخص شده عمل می‌شود.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «قیمت خودروها به زودی اعلام می‌شود»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 4 = ?