کد مطلب:  48930 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
قیمت انواع کاغذ نصف شد

قیمت انواع کاغذ نصف شد

رئیس هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران از کاهش قیمت کاغذ تحریر و گلاسه نسبت به اوج قیمت این محصول در دو ماه پیش خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
قیمت انواع کاغذ نصف شد - The price of all kinds of paper halved
قیمت انواع کاغذ نصف شد - The price of all kinds of paper halved
قیمت انواع کاغذ نصف شد - The price of all kinds of paper halved

به گزارش آسمونی : بابک عابدینی اظهار کرد: در سه هفته اخیر قیمت کاغذ تحریر 60 تا 70 درصد کاهش داشته و قیمت هر بند کاغذ تحریر 70 گرمی از بیش از 500 هزار تومان به حدود 300 هزار تومان رسیده است.

همچنین به گفته وی قیمت کاغذ گلاسه در این مدت از 16 به 12 هزار تومان رسیده است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران علت این کاهش قیمت را تخصیص ارز حاصل از صادرات به واردات کاغذ و رفع محدودیت واردات این کالا عنوان کرد که به گفته وی باعث شد برخی فعالان اقتصادی سرمایه‌های خود را در بخش واردات کاغذ فعال کنند.

وی با بیان اینکه افزایش عرضه کاغذ در بازار باعث شد تب تقاضا کاهش یابد، در پاسخ به سوالی درباره وضعیت تولید تصریح کرد که در این مدت تولید کاغذ تحریر افزایش چشمگیری نداشته است.

از پاییز سال 1396 بازار کاغذ تحریر و روزنامه با کمبود و افزایش قیمت مواجه شد، تا جایی که در مقاطعی برخی نشریه‌ها و روزنامه‌ها مجبور به کم کردن تعداد صفحات خود شدند.

البته در روزهای آخر اسفند ماه سال گذشته، دبیر کارگروه ساماندهی کاغذ گفته بود که "در سال گذشته 37 هزار و 354 تن کاغذ روزنامه‌ای و 218 هزار و 623 تن انواع کاغذ تحریر وارد کشور شده است، اما فقط 6915 تن روزنامه‌ای و 13 هزار و 649 تن تحریر با حواله معاونت‌های فرهنگی و مطبوعاتی وزارت فرهنگ توزیع شده است که به این معنا که سایر مقادیر که با ارز دولتی وارد شده، غیرقانونی توزیع شده است".

: برای دریافت مشاوره درباره قیمت انواع کاغذ نصف شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «قیمت انواع کاغذ نصف شد» در کادر زیر بنویسید :

2 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید