کد مطلب: 51167 درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
محل قرنطینه برای بازگشت دانشجویان ایرانی از چین اعلام شد

محل قرنطینه برای بازگشت دانشجویان ایرانی از چین اعلام شد

استاندار تهران با بیا اینکه 75 درصد کودکان کار و خیابان از اتباع هستند که یا به صورت رسمی گواهی سکونت داشتند و یا از اسفند 97 یا خرداد 98 قاچاق این کودکان به کشور انجام شده بود، اظهار کرد: از آنها به عنوان کودکان کار و خیابان بهره گرفته می‌شد. لذا هماهنگی خوبی انجام شده تا نسبت به پذیرش و بازگشت به چرخه تحصیل آنان اقدام شود.
زمان مطالعه: 4 دقیقه
محل قرنطینه برای بازگشت دانشجویان ایرانی از چین اعلام شد - The place of quarantine for the return of Iranian students from China was announced
محل قرنطینه برای بازگشت دانشجویان ایرانی از چین اعلام شد - The place of quarantine for the return of Iranian students from China was announced
محل قرنطینه برای بازگشت دانشجویان ایرانی از چین اعلام شد - The place of quarantine for the return of Iranian students from China was announced

به گزارش آسمونی : انوشیروان محسنی بندپی در نشست خبری عنوان کرد: در پاییز سال جاری نرخ بیکاری در سطح استان تهران، به 9.4 دهم رسید این در حالی است که در پاییز سال گذشته نرخ بیکاری 12.5 درصد بود که بر همین اساس یکی از 5 استان با بیشترین کاهش نرخ بیکاری شناخته شده است. موضوعی که با همدلی و پویایی همه‌ی دستگاههای ذیربط به دست آمد. این همکاری‌ها کاهش 2.1 دهم نرخ بیکاری را رقم زد. در سال 98 یکی از هدف گذاری‌های اصلی ما تحرک در مشاغل خانگی بود. در سال گذشته 4800 نفر از زنان سرپرست خانوار مشغول کار شدند و امسال نیز تلاش خواهیم کرد این روند ادامه پیدا کند.

محسنی بندپی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر این که در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی ، سیاسی و عمرانی در سطح استان تهران شاهد تحرک خوبی بودیم، افزود: متوسط درآمد خانواده شهری در سال 95 سه میلیون و 696 هزار تومان ، در سال 96، 4 میلیون و 290 هزار تومان یعنی 16 درصد رشد نسبت به سال قبل و در سال 97 ، 5 میلیون و 335 هزار تومان شد که نسبت به سال قبل 24 درصد رشد را تجربه کردند.



استاندار تهران ادامه داد: همچنین در هزینه خانوار شهری درسال 95 عدد 3 میلیون و 455 هزار تومان به ثبت رسید . در سال 96 ، 3 میلیون و 999 هزار تومان و در سال 97 ، 4 میلیون و 872 هزار تومان ثبت شده که بیشترین هزینه یعنی 47 درصد برای اجاره مسکن، 19 درصد برای خوراکی‌ها، بهداشت  و درمان 9 درصد، حمل و نقل 9 درصد، پوشاک و کفش 2 درصد، تحصیل و آموزش 1.9 دهم درصد و تحصیل و سرگرمی یک درصد بوده است.

وی درباره عملکرد استانداری تهران در حوزه‌ی مقابله با آسیب‌های اجتماعی گفت: عمده‌ترین آسیب اجتماعی که اعتیاد است در سطح استان مورد توجه قرار گرفت که در قالب تبصره 16 در حال مدیریت و راهبری است. در رابطه با معتادین متجاهر امروز ما ظرفیت مازاد داریم. این در حالی است که زمانی در استان تهران با کمبود ظرفیت برای نگهداری و جمع آوری معتادین متجاهر روبرو بودیم. در این مسیر برای این که اقدامات  مدیریت بهتری شود استان تهران به سه حوزه ی تهران مرکز ، تهران غرب و تهران شرق تقسیم بندی شده تا با توجه به هدف گذاری‌هایی که برای مبارزه با اعتیاد و جمع آوری معتادین متجاهر شده در این سه ساختار شاهد موفقیت بیشتری باشیم. همچنین در محدوده شوش و هرندی که زمانی محل تجمع معتادین متجاهر بود پاکسازی خوبی انجام شد که نشان از اقدامات جامع و تخصصی در این حوزه دارد.



تعیین محل قرنطینه برای بازگشت دانشجویان ایرانی در چین

استاندار تهران در پاسخ به سوال دیگری در خصوص ویروس کرونا گفت: تاکنون موردی از ابتلا به این ویروس در کشور نداشتیم اما این ویروس خطرناکی است و باید آمادگی لازم را داشته باشیم. در زمینه‌های بهداشتی و کنترل بیماریهای واگیر ما از تجهیزات و تمهیدات خوبی برخورداریم. روز گذشته برای بازگشت دانشجویان ایرانی از چین جلسه‌ای در استانداری تهران برگزار و تمهیداتی برای قرنطینه این دانشجویان اندیشیده شده است تا در صورت وجود مورد مشکوک نسبت به درمان آنها اقدام شود.



وی ادامه داد: سازمان جهانی بهداشت در سه مورد ویروس فلج اطفال، ابولا و ویروس کرونا هشدار داده، لذا آمادگی و پیشگیری‌ها باید وجود داشته باشد و در همین مسیر نیز جلسه‌ای با حضور نمایندگان دستگاههای ذیر بط در استانداری تهران برگزار شده تا محل قرنطینه نیز توسط وزارت بهداشت تعیین شود.

استاندار تهران در پاسخ به سوال دیگری در خصوص ارزیابی طرح کاهش آلودگی هوا نیز گفت: قطعا وزارت کشور و استانداری نسبت به ارزیابی عملکرد این طرح در سال 98 اهتمام جدی دارد و علامت سوال جدی در کنار این طرح گذاشته شده . از ابتدا نیز مقرر بود این طرح به صورت آزمایشی انجام و پس از ارزیابی ادامه پیدا کند. در حال حاضر نیز طراح آن در شهرداری حضور ندارد و به جای دیگری رفته. لذا برای سال آینده تصور نمی‌کنم این طرح به همین شکل ادامه پیدا کند.

استاندار تهران درباره احداث سایت دفن پسماندهای ویژه در استان تهران نیز گفت: زمین این سایت تملک و در اختیار پیمانکار قرار گرفته و در حال حاضر نیز مراحل آماده سازی دفن پسماندهای ویژه و صنعتی در این سایت در حال انجام است.

محسنی بندپی در خصوص آلودگی هوا تهران و اقداماتی که در خصوص کاهش آن انجام شده است، تصریح کرد: برخی از خودروها در استان تهران قدمت بالایی دارد. در دنیا نیز مبارزه علمی و تخصصی به صورت اصولی در این حوزه انجام می‌شود و عمر مفیدی برای استفاده از خودروها قرار داده می‌شود.



استاندار تهران افزود: در قانون هوای پاک نیز معاینه فنی برای خودروها پس از یک سال اجبار گذاشته شده  و عمر ده ساله برای آنها تعیین شده است. بر همین اساس باید حمل و نقل ریلی افزایش پیدا کند و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی محقق شود. بر همین اساس مقرر شده محل تهاتر نسبت به نوسازی ناوگان کلان شهرهادر تهران اقدام کنیم. هنوز متاسفانه برخی کارخانه‌ها در کشور همچون سایپا  و ایران خودرو، خورویی که تولید می‌کنند مصرف سوختش در صد کیلومتر با استانداردها فاصله‌ی زیادی دارد.

وی ادامه داد: قطعا برای کاهش آلودگی هوا باید به موضوعات دیگری همچون ارتقاء کیفیت سوخت،  توجه ویژه داشته باشیم همه این موارد در کارگروه کاهش آلودگی هوا احصا شده و در مورد بوی نامطبوع تهران نیز دستگاههای مختلف سهمی را بر عهده دارندکه موظفند نسبت به رفع آنها اقدام کنند. البته فراخوانی نیز توسط استان برگزار شده تا به صورت علمی  و تخصصی با بهره گیری از توان دانشگاهی مطالعاتی در این زمینه انجام شود. موضوع دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که در زمستان به دلیل کاهش فشار گاز برخی صنایع از گاز سولفور استفاده می‌کنند که با تغییر سوخت این کارخانه‌ها شاهد کاهش بوی نامطبوع در تهران بودیم.

استاندار تهران در پاسخ به سوال دیگری در خصوص فعالیت برخی خودروها در استان تهران که از سایر استان‌ها برای کار می‌آید گفت‌: با استاندار یکی از این استان‌ها که بیشترین تعداد افراد از این استان به تهران می‌آیند صحبت شد تا نسبت به تامین اشتغال برای آنها اقدام شود تا آنها به استان خود بازگردند. این افراد به تهران می‌آیند و با خودرو کار می‌کنند و شبها نیز در همان خودرو استراحت می‌کنند.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «محل قرنطینه برای بازگشت دانشجویان ایرانی از چین اعلام شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 4 = ?