کد مطلب:  8420 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مترو در مسیر راهپیمایی اربعین تهران رایگان شد

مترو در مسیر راهپیمایی اربعین تهران رایگان شد

1393/09/19 معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از پیاده روی پایتخت نشینان در روز اربعین حسینی خبر داد و...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

1393/09/19

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از پیاده روی پایتخت نشینان در روز اربعین حسینی خبر داد و اعلام کرد: در روز اربعین حرکت با مترو در مسیر حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برای پایتخت نشینان رایگان است و همچنین 200 دستگاه اتوبوس نیز برای زائران این مسیر پیش بینی شده تا در این مانور بزرگ وحدت شرکت کنند.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین میثم امرودی با بیان اینکه جاماندگان اربعین کربلا پیاده تا آستان حضرت عبدالعظیم(ع) می‌روند، افزود: صبح روز اربعین گردهمایی بزرگی در میدان امام حسین(ع) برپا و زائرانی که نتوانستند به زیارت اربعین در کربلا مشرف شوند، از میدان امام حسین(ع) تا آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) را پیاده‌روی خواهند کرد.

وی در تشریح برنامه‌های فرهنگی شهرداری در اربعین حسینی اعلام کرد: برنامه‌های مفصلی در روز اربعین تا پایان ماه صفر با همکاری شهرداری در مساجد و هیات های مذهبی برگزار می شود که مهمترین برنامه های ستاد اربعین شهرداری تهران در میدان امام حسین (ع) از 14 آذر شروع شده و تا روز بیست و دوم آذر ماه ادامه دارد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به برنامه‌های در حال اجرا گفت: این برنامه‌ها شامل اعزام زائران کربلای حسینی، اجرای آئین‌های عزاداری اقوام ایران اسلامی در خیمه ها، نمایشگاه های مفهومی (از حجاز تا کربلا ) و (شمر زمانه‌ات را بشناس )، محصولات فرهنگ اربعین و نگار گذراست.

امرودی با اشاره به گردهمایی بزرگ مردم در میدان امام حسین(ع) راس ساعت 7 صبح روز اربعین، اظهارکرد: کسانی که موفق به حضور در کربلای معلی نشده اند همزمان با روز اربعین می توانند با حضور در میدان امام حسین(ع) مسیر این میدان تا حرم حضرت عبدالعظیم (ع) را پیاده طی کنند، این در حالی است که دو مسیر فرعی نیز از میدان آزادی و امامزاده حسن(ع) انتخاب شده است که از مردم می خواهیم حضور پیداکنند.

وی با اشاره به برافراشته شدن پرچم های عزا و مزین شدن شهر به شعارهای روز اربعین گفت: درروز اربعین حرکت با مترو در مسیر حرم حضرت عبدالعظیم رایگان است و 200 اتوبوس نیز برای برگرداندن زائران این مسیراز شهر ری به سمت سایر مقاصد شهر تهران پیش بینی شده است.

 امرودی خاطرنشان کرد: مراسم روز اربعین ساعت 7 صبح با قرائت زیارت عاشورا در میدان امام حسین (ع) آغاز می شود و پس از عزیمت پیاده زائران به سمت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) نیز از ساعت 10 صبح برنامه عزاداری در این میدان برگزار و به صورت زنده از تلویزیون پخش خواهد شد.

: برای دریافت مشاوره درباره مترو در مسیر راهپیمایی اربعین تهران رایگان شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «مترو در مسیر راهپیمایی اربعین تهران رایگان شد» در کادر زیر بنویسید :

5 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید