کد مطلب:  22595 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حمله «تشکیلات خودگردان» به ایران

حمله «تشکیلات خودگردان» به ایران

به گزارش آسمونی:سخنگوی تشکیلات خودگردان که به عربستان و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نزدیک است، گفت: ایران...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:سخنگوی تشکیلات خودگردان که به عربستان و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نزدیک است، گفت: ایران که «توافق کوتاه‌آمدن هسته‌ای» امضا کرده است حق ندارد در امور داخلی فلسطین و جنبش فتح دخالت کند.

حمله «تشکیلات خودگردان» به ایران
حمله «تشکیلات خودگردان» به ایران
«نبیل ابوردینه» سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین در اظهاراتی بشدت به ایران حمله کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین «وفا»، ابوردینه گفت: ایرانی که درتغذیه جنگ‌های داخلی در جهان عرب دست داشته، حق ندارد به زبانی صحبت کند که جز در راستای منافع اسرائیل و دشمنان امت نیست.  

وی در ادامه ایران را به پایان آنچه مداخله در امور داخلی فلسطین نامیده، فراخواند و گفت ایران که خود در تقویت دوگانگی در فلسطین شریک است درباره فلسطین و ملت آن حرف نزند.

سخنگوی تشکیلات خودگردان در ادامه گفت: برای کشوری که خود توافق «کوتاه‌آمدن هسته‌ای» [برجام] را امضا کرده حق ندارد در امور داخلی فلسطین مداخله یا به رئیس جنبش فتح توهین کند؛ جنبشی که دهها سال است به همراه امت عربی سابقه مبارزه دارد.

ابوردینه در پایان گفت: تهران به جای اینکه به فلسطین برای رسیدن به استقلال کمک کند در راستای ضربه زدن به امکان مقابله با چالش‌های بزرگی که آینده، ملت فلسطین، قدس و مقدسات را تهدید می‌کند، کار می‌کند.

روزنامه «القدس العربی» نوشت این اظهارات ابوردینه در پاسخ به صحبت‌های «حسین شیخ‌الاسلام» مشاور وزیر خارجه ایران بوده که در آن از عملکرد تشکیلات خودگردان انتقاد کرده است.

شیخ‌الاسلام در گفت‌وگو با وبگاه «الرساله» فسلطین نزدیک به حماس گفته بود تشکیلات خودگردان جنگ نیابتی علیه نوار غزه به راه انداخته و نمی‌توان این موضوع را قبول کرد.

وی در ادامه از محمود عباس خواست به این اقدامات پایان دهد و گره زدن پروژه سیاسی خود به رژیم صهیونیستی را متوقف کند.

منبع: افکارنیوز

: برای دریافت مشاوره درباره حمله «تشکیلات خودگردان» به ایران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «حمله «تشکیلات خودگردان» به ایران» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید