کد مطلب: 51342 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برندگان اسکار 2020 معرفی شدند

برندگان اسکار 2020 معرفی شدند

برندگان اسکار 2020 معرفی شدند - The Oscar 2020 winners were announced به گزارش آسمونی : امسال فیلم «جوکر» به کارگردانی «تاد...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برندگان اسکار 2020 معرفی شدند - The Oscar 2020 winners were announced
برندگان اسکار 2020 معرفی شدند - The Oscar 2020 winners were announced
برندگان اسکار 2020 معرفی شدند - The Oscar 2020 winners were announced

به گزارش آسمونی : امسال فیلم «جوکر» به کارگردانی «تاد فیلیپس» با 11 نامزدی پیشتاز این جوایز بود و پس از آن فیلم‌های «مرد ایرلندی»، «روزی روزگاری در هالیوود» و «1917» هر کدام در 10 شاخه نامزد کسب جایزه بودند.

فیلم «داستان ازدواج» و فیلم کره‌ای «اَنگل» نیز هر کدام در 6 شاخه شانس کسب جایزه داشتند.



فهرست نامزدهای نهایی و برندگان نودودومین دوره جوایز سینمایی اسکار:

  • بهترین فیلم بلند​

نامزدها: مرد ایرلندی، جوکر، 1917، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل، جوجو ربیت، داستان ازدواج، فورد در مقابل فراری، زنان کوچک

برنده: انگل



  • بهترین کارگردانی

نامزدها: مارتین اسکورسیزی (مرد ایرلندی)، تاد فیلیپس (جوکر)، سم مندس (1917)، کوئنتین تارانتینو (روزی روزگاری در هالیوود)، بونگ جون هو (اَنگل)

برنده: بونگ جون هو (اَنگل)



  • بهترین بازیگر نقش اول مرد

نامزدها: آنتونیو باندراس (درد و شکوه)، لئوناردو دی‌کاپریو (روزی روزگاری در هالیوود)، آدام درایور (داستان ازدواج)، واکین فینیکس (جوکر)، جاناتان پرایس (دو پاپ)

برنده: واکین فینیکس (جوکر)



  • بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدها: سینتیا اریوو (هریت)، اسکارلت یوهانسن (داستان ازدواج)، سیرشا رونان (زنان کوچک)، چازلیز ترون (بمب‌ شل)، رنی زلوگر (جودی)

برنده: رنی زلوگر (جودی)



  • بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: تام هنکس (یک روز زیبا در محله)، آنتونی هاپکینز (دو پاپ)، آل پاچینو (مرد ایرلندی)، جو پشی (مرد ایرلندی)، برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)

برنده: برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)



  • بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: کتی بیتس (ریچارد جول)، لارا درن (داستان ازدواج)، اسکارلت یوهانسن (جوجو ربیت)، فلورنس پو (زنان کوچک)، مارگو روبی (بمب‌شل)

برنده: لارا درن (داستان ازدواج)



  • بهترین فیلم بین‌المللی

نامزدها: کورپس کریستی (لهستان)، سرزمین عسل (مقدونیه شمالی)، بینوایان (فرانسه)، درد و شکوه (اسپانیا)، اَنگل (کره جنوبی)

برنده: انگل (کره جنوبی)



  • بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

نامزدها: مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، زنان کوچک، دو پاپ

برنده: جوجو ربیت



  • بهترین فیلم‌نامه اصلی

نامزدها: چاقوکشی، داستان ازدواج، 1917، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل

برنده: انگل



  • بهترین مستند بلند

نامزدها: کارخانه آمریکایی، غار، لبه دموکراسی، برای سما، سرزمین عسل

برنده: کارخانه آمریکایی



  • بهترین انیمیشن بلند

نامزدها: چگونه اژدهای خود را تربیت کنید: دنیای پنهان، من بدنم را از دست دادم، کلاوس، لینک گمشده، داستان اسباب‌بازی 4

برنده: داستان اسباب‌بازی 4



  • بهترین تدوین

نامزدها: فورد در مقابل فراری، مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، اَنگل

برنده: فورد در مقابل فراری



  • بهترین موسیقی متن

نامزدها: جوکر، زنان کوچک، داستان ازدواج، 1917، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر

برنده: جوکر



  • بهترین ترانه اصلی

نامزدها: داستان اسباب بازی 4، راکتمن، موفقیت، منجمد 2، هریت

برنده: راکتمن



  • بهترین فیلمبرداری

نامزدها: مرد ایرلندی، جوکر، فانوس دریایی، 1917، روزی روزگاری در هالیوود

برنده: 1917



  • بهترین طراحی لباس

نامزدها: مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، زنان کوچک، روزی روزگاری در هالیوود

برنده: زنان کوچک



  • بهترین مستند کوتاه

نامزدها: در غیبت، یادگرفتن اسکیت در منطقه جنگی، زندگی از من سبقت می‌گیرد، سورمن سنت لوئیس، قدم بزن بدو چا-چا

برنده: یادگرفتن اسکیت در منطقه جنگی



  • بهترین چهره‌آرایی

نامزدها: بمب شل، جوکر، جودی، مالفیسنت: سردسته اهریمنان، 1917

برنده: بمب شل



  • بهترین طراحی تولید

نامزدها: مرد ایرلندی، جوجو ربیت، 1917، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل

برنده: روزی روزگاری در هالیوود



  • بهترین جلوه‌های ویژه

نامزدها: انتقام جویان: آخر بازی، مرد ایرلندی، شیرشاه، 1917، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر

برنده: 1917



  • بهترین صداگذاری

نامزدها: به سوی ستارگان، فورد در مقابل فراری، جوکر، 1917، روزی روزگاری در هالیوود

برنده: 1917



  • بهترین تدوین صدا

نامزدها: فورد در مقابل فراری، جوکر، 1917، روزی روزگاری در هالیوود، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر

برنده: فورد در مقابل فراری



  • بهترین فیلم کوتاه

نامزدها: برادری، باشگاه فوتبال نفطه، پنجره همسایه‌ها، ساریا، یک خواهر

برنده: پنجره همسایه‌ها



  • بهترین انیمیشن کوتاه

نامزدها: دختر، عشق مو، کیتبول، به یاد ماندنی، خواهر

برنده: عشق مو
: برای دریافت مشاوره درباره برندگان اسکار 2020 معرفی شدند فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «برندگان اسکار 2020 معرفی شدند» در کادر زیر بنویسید :

3 * 7 = ?