مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  54880 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با ستاره جنوب؛ سرود رسمی بایرن مونیخ

آشنایی با ستاره جنوب؛ سرود رسمی بایرن مونیخ

مشهورترین شهر ایالت، مونیخ در باواریای شمالی قرار گرفته است. سال 1900 که باشگاه بایرن مونیخ تاسیس شد، هنوز هیچ تیمی در فوتبال، نه لقب ، نه سرود و نه استادیومی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اختصاصی آسمونی

نوشته از مهدی زارعی

برای این که تیمی قدیمی و پرافتخار، نمادهای خود را به رخ بکشد، چه چیزهایی لازم است؟ آیا حما باید کل تاریخ باشگاه به تصویر کشیده شود؟ یا این که مرتبا عناوین و افتخارات خود را به رخ رقبا بکشد؟

باشگاه بایرن مونیخ کار ساده تری انجام داده است. این تیم از یه لقب استفاده کرده؛ لقبی که سالهاست بایرن را با آن می شناسند: ستاره جنوب.

اما چرا این لقب؟ پاسخ را باید در جغرافیای منطقه جستجو کرد. ایالت باواریا ایالتی در جنوبی ترین نقطه آلمان به وسعت 70550 کیلومتر مربع است. باواریا بیشتر از آن که با سایر ایالت های آلمانی مرز مشترک داشته باشد، با کشورهای همسایه مرز دارد؛ کشورهای اتریش، جمهوری چک و سوییس.

مشهورترین شهر ایالت، مونیخ در باواریای شمالی قرار گرفته است. سال 1900 که باشگاه بایرن مونیخ تاسیس شد، هنوز هیچ تیمی در فوتبال، نه لقب ، نه سرود و نه استادیومی غول پیکر داشت.

اما در گذر زمان، بایرن افتخارات و هوادارای فراوانی به دست آورد. وقتی در سال 2005 این تیم از « المپیا اشتادیون» به ورزشگاه آلیانز آره نا نقل مکان کرد، تکنولوژی به کمک هواداران این تیم آمد. نیازی نبود طرفداران قبل از ورود به استادیوم این تیم، تصویری از قهرمانان تاریخ باشگاه را ببینند. فقط کافی بود بایرن بازی داشته باشد تا قسمت بیرونی استادیوم به رنگ قرمز در آید. رنگی که از فواصل دور هم قابل مشاهده بود و همه می فهمیدند که بایرن در آن شب مسابقه دارد.

کمی بعد و  در سال 2008 بود که ویلی آستور ترانه سُرای آلمانی، ترانه ای سرود که خیلی سریع به ترانه اصلی باشگاه بایرن مونیخ آلمان تبدیل شد. اسم این آهنگ Stern des Südens به معنای « ستاره جنوب» بود.

این سرود ساده نه اسمی از قهرمانان و ستاره های گذشته و حال باشگاه آورده بود و نه تعداد جامهای بایرن رو به رخ کشید. زیرا این اسامی و عناوین با گذر زمان تغییر می کنند و سرود محدود به زمانی خاص می شود.در سرود ساخته شده ویلی آستور آمده است:

« کدام تیم فوتبال مونیخ است که همه جا طرفدار دارد؟
کدام تیم است که همه رکوردهای آلمان را در اختیار دارد؟
کدام تیم  است که تمامی جام‌ها رو برنده شده؟
کدام تیم است که تمامی تیم‌های بوندسلیگا را شکست داده است؟

اف سی بایرن، ستاره جنوب،

شما هیچوقت نمی توانید برای شکست ما یکدست شوید زیرا ما در شرایط خوب و بد با هم هستیم.

 اف سی بایرن، قهرمان آلمان.

 بله، این تیم فوتبال من است.

 بله، این راهی است که بوده و همیشه خواهد بود.

آنجا کجا هست که برایش فالگوش می ایستند و هر روز برایش جاسوس می فرستند؟ خبرنگارا همیشه کجا هستند؟
نظرها همه به کجا هست؟ همیشه راجع به کجا بحث می کنند؟
برای بازی کدام تیم، همهٔ بلیت ها فروخته می شود؟
چه کسی به هواداران حریف فشار زیادی وارد می کند؟

**

در بوندس لیگا، جام حذفی یا حتی لیگ قهرمانان اروپا،
چیزی زیبا تر از پیروز شدن بایرن وجود دارد؟
اینجا زندگی، عشق و خوشبختی هست.

 برای همین هم مونیخ من برای ابد در آلمان بهترین است.

**

بخش مربوط به اف سی بایرن ستاره جنوب، اف سی بایرن قهرمان آلمان در شعر چهار بار تکرار شده و به همین سادگی سرود ستاره جنوب شکل گرفته است.

آهنگ دیگه ای هم به لحظات بعد از گل اختصاص پیدا کرده است و به محض این که بایرن در هر بازی موفق به گلزنی شود، این آهنگ در ورزشگاه آلیانز اره نا پخش می شود و تماشاگران شروع به همخوانی با آن می کنند.

تو آلیانز آره نا یک تماشاگر، همه چیزهای مربوط به بایرن رو می تواند ببیند؛ استادیومی قرمز رنگ به شکل لباس بایرن و سرودهایی یادآور افتخارات و گلهای بایرن.

یک تیم قدیمی و با هویت، لزومی ندارد که فقط به نمادها و سرودهای قدیمی خود بسنده کند و می تواند با گذر زمان، همه آنها رو تغییر دهد. البته به این شرط که تمام اینها برای هوادارانش جذابیت کافی داشته باشد.

همانند ستاره جنوب برای هواداران بایرن.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با ستاره جنوب؛ سرود رسمی بایرن مونیخ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با ستاره جنوب؛ سرود رسمی بایرن مونیخ» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید