مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  2861 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
دولت اوباما تحریم های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد

دولت اوباما تحریم های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد

  دولت آمريکا تحريم هاي جديدي را عليه ايران اعمال کرد. اين تحريم ها که شامل پنج موسسه، نهاد و 4 مقام ايراني...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

 

دولت آمریکا تحریم های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد. این تحریم ها که شامل پنج موسسه، نهاد و 4 مقام ایرانی شده 2 روز پس از آن اعمال می شود که باراک اوباما برای یک دور دیگر در کاخ سفید ماندگار شد. در همین حال آسوشیتدپرس خبر داد: قانون گذاران آمریکایی در حال تنظیم بسته تحریمی جدیدی علیه ایران هستند که در صورت تصویب دایره تجارت غیرنفتی ایران را با محدودیت روبه رو می کند. همزمان محمود احمدی نژاد رئیس جمهور که برای حضور در اجلاس دموکراسی به بالی اندونزی سفر کرده بود در جمع خبرنگاران با بیان این که موضوع هسته ای ایران تبدیل به یک موضوع سیاسی شده است گفت: این موضوع باید در رابطه بین ایران و آمریکا حل و فصل شود. در عین حال منابع دیپلماتیک از احتمال آغاز دور جدید مذاکرات ایران و 1+5 در اواسط ماه دسامبر (آذرماه) خبر دادند.

 

 

تحریم 4مقام و 5موسسه ایرانی از سوی آمریکا

دولت آمریکا در اولین اقدام خود بعد از انتخاب مجدد باراک اوباما چهار مقام و پنج موسسه و نهاد ایرانی را تحریم کرد. به گزارش روزنامه جروزالم پست، دولت آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه چهار مقام ایرانی و همچنین پنج موسسه و نهاد دولتی اعمال کرد. بر اساس این گزارش، دولت اوباما روز پنجشنبه تلویحا اشاره کرد که قصد ندارد به دنبال انتخاب مجدد اوباما فشار تحریم‌ها علیه ایران را کاهش دهد. کاخ سفید اعلام کرد چهار نفر دیگر از مقامات ایرانی و پنج موسسه که ادعا شده روی ماهواره‌ها پارازیت ارسال می‌کنند و دسترسی کاربران به اینترنت را مسدود می‌کنند تحریم کرده است. از جمله این افراد «رضا تقی پور» وزیر ارتباطات و همچنین «محمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند. ویکتوریا نولاند مدعی شد که این اقدامات در راستای تعهد دولت آمریکا برای مقابله با سوء استفاده مقامات ایران علیه شهروندان خود است.

 

 

تنظیم بسته تحریمی جدید علیه ایران در کنگره آمریکا

همزمان آسوشیتدپرس گزارش داد: مقام‌های آمریکایی می‌گویند که قانون‌گذاران این کشور در حال تنظیم بسته تحریمی جدیدی علیه ایران هستند که در صورت تصویب، دایره تجارت غیرنفتی جمهوری اسلامی ایران را با محدودیت روبه‌رو می‌کند. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، به گفته دستیاران اعضای کنگره و دیگر منابع آگاه، این بسته تحریمی بر روی بخش کشاورزی، صنعتی و واردات کالاهای مصرفی‌‌ مورد نیاز برای بخش تولید، تمرکز دارد. بسته مزبور از سوی از جمله مارک کرک، سناتور جمهوری‌خواه، و رابرت منندز، سناتور دموکرات، مطرح شده است، سناتورهایی که پیشتر در جهت تصویب تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران تلاش کرده بودند. طبق بسته پیشنهادی جدید، تمامی دارایی‌های جمهوری اسلامی در خارج از ایران و همچنین صادرات کالاهای خارجی به ایران هدف قرار می‌گیرد. بر این اساس دارایی‌های ایران در خارج از کشور مسدود می‌شوند و کشورهای مختلف صادرکننده ماشین‌آلات و همچنین بانک‌هایی که در این راستا نقل و انتقالات مالی‌ به نفع ایران انجام می‌دهند، در صورت دوام همکاری خود با ایران، در فهرست سیاه آمریکا قرار می‌گیرند.

 

 

احتمال از سرگیری مذاکرات ایران و 1+5 در آذرماه

منابع دیپلماتیک اروپایی امروز اعلام کردند؛ ایران و گروه 1+5 در حال برنامه‌ریزی برای آغاز دور جدید مذاکرات در اواسط ماه دسامبر(آذر) سال جاری میلادی هستند. پایگاه 'ایران هسته‌ای' طی گزارشی با اعلام این خبر افزود: برخی شواهد نشان می‌دهد که گروه 1+5 احتمالا در پیشنهاد جدید خود به ایران، از 'درخواست فوری تعطیلی تأسیسات فردو' صرف نظر خواهد کرد. یک کارشناس مسائل سیاسی طی یادداشتی در پایگاه 'ایران هسته‌ای' ضمن انتقاد از اظهارات اخیر برخی مسئولین وزارت امور خارجه مبنی بر'احتمال توقف غنی‌سازی 20درصد در ازای تأمین سوخت راکتور تهران'، این اظهارات را 'خلاف موضع نظام' دانست. همزمان خبرگزاری رویترز نیز اعلام کرد که ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قصد دارند 23 آذرماه دور جدیدی از مذاکرات را برگزار کنند.

 

 

احمدی نژاد: موضوع هسته ای ایران باید در رابطه بین ایران و آمریکا حل شود

از سوی دیگر به گزارش ایرنا رییس جمهور با بیان این که، موضوع هسته ای ایران تبدیل به یک موضوع سیاسی شده است گفت: این موضوع باید در رابطه بین ایران و آمریکا حل و فصل شود. به گزارش ایرنا، "محمود احمدی نژاد" که برای حضور در پنجمین اجلاس دموکراسی در جزیره بالی در اندونزی بسر می برد، عصر پنجشنبه به وقت محلی در نشست خبری با رسانه های مختلف خارجی افزود: همه کشورهایی که عضو آژانس هستند و حتی کشورهای گروه 1 + 5 به صراحت به ما می گویند که ایران باید این مشکل را با آمریکا حل کند. رییس جمهور برای نشان دادن شفاف بودن برنامه های صلح آمیز هسته ای ایران پیشنهاد کرد که دانشمندان هسته ای از همه کشورهای جهان از تاسیسات هسته ای ایران بازدید کنند تا خودشان از نزدیک ببینند که هیچ ابعاد نظامی در برنامه هسته ای ایران وجود ندارد. وی با انتقاد از عملکرد آژانس بین المللی انرژی اتمی و اظهار تاسف از این که، این نهاد بین المللی تحت تاثیر سیاست های استعماری برخی دولت ها قرار دارد، افزود‌: برای حل موضوع هسته ای ایران نیاز به حضور هیچ سازمان جدید دیگری نیست و تنها کافی است، دولت آمریکا رفتار خود را اصلاح کند و مطمئنا این تغییر رفتار به نفع خود دولت و مردم آمریکا است. وی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوالی در خصوص مذاکرات مستقیم بین ایران و آمریکا افزود: معتقدیم اساس در روابط بین المللی رابطه دوستانه بین ملت ها و دولت ها است، روابطی که بر اساس عدالت و احترام متقابل باشد. اگر در جایی این معادله مخدوش شود باید علت آن را جستجو کرد و باید دید که چه کسی و چرا رابطه ایران و آمریکا را 33 سال قبل قطع کرد. در حالی که در زمان دیکتاتوری سابق به شکل خوبی برقرار بوده است. به گزارش ایسنا دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه در این معادله، گناه ملت ایران پافشاری بر عدالت، استقلال و آزادی خود است، تصریح کرد: ما معتقد به ایجاد ارتباط و تعامل با همه دولت‌ها و ملت‌ها براساس عدالت و احترام متقابل هستیم و این را به عنوان یک اصل، مهم می‌شماریم و اگر دولت آمریکا رفتار خود را عوض کند، امکان تغییر در روابط نیز وجود دارد.

 

 

کاهش مشارکت مردم آمریکا در انتخابات، نشانه خوبی نیست

به گزارش ایسنا رییس‌جمهور در پاسخ به پرسشی درباره انتخابات اخیر آمریکا و پیروزی اوباما در این انتخابات اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه در امور داخلی دیگران دخالتی نداشته است، اما بنده خوشحال می‌شدم اگر اکثریت قاطعی از مردم آمریکا در این انتخابات شرکت می‌کردند، چرا که کاهش مشارکت مردم در انتخابات، هرگز نشانه خوبی نبوده و نشان می‌دهد که برآیند و سیاست‌های عمومی در این کشور به سمت مناسبی پیش نمی‌رود.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره دولت اوباما تحریم های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دولت اوباما تحریم های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید