کد مطلب:  56380 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
قیمت جدید مرغ اعلام شد

قیمت جدید مرغ اعلام شد

براساس مصوبه تنظیم بازار استان تهران مرغ در خرده فروشی ها به قیمت۲۰هزار و ۴۰۰تومان و تخم مرغ کیلویی ۱۴هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : حشمت الله عسگری معاون اقتصادی استاندار تهران در جلسه تنظیم بازار با اشاره به وضعیت قیمت مرغ اظهار داشت: تنظیم بازار کشور قیمت پایه مرغ گرم را 13 هزار و 100 تومان درب مرغداری تعیین کرده، منتها با توجه به هزینه‌های متفاوت در استان‌های مختلف به میزان 10 درصد افزایش قیمت در اختیار تنظیم بازار استان‌ها قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به هزینه‌های مربوط به حمل مرغ از مرغداری تا کشتارگاه و سپس حمل به عمده فروشی و خرده فروشی‌ها 6 هزار تومان دیگر نیز در نظر گرفته که با احتساب این هزینه‌ها در مجموع قیمت مرغ گرم در خرده فروشی‌های استان به میزان 20 هزار و 400 تومان در سطح میادین میوه و تره بار، فروشگاه‌ها و اصناف مصوب شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران تصریح کرد: مرغ منجمد نیز با توجه به موجودی کافی مقرر شد شرکت پشتیابی امور دام از طریق شبکه‌های مختلف از جمله میادین میوه و تره بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف کارکنان به قیمت 15 هزار تومان عرضه شود، منتها عرضه به گونه‌ای باشد که در اختیار اقشار کمتر برخوردار قرار گیرد.

عسگری با بیان اینکه توزیع مرغ منجمد در شهرستان‌ها در اختیار فرمانداران است گفت: فرمانداران از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای یا اصناف منتخب اقدام به توزیع مرغ منجمد می‌کنند و این شبکه با کنترل کافی از طریق صنعت و معدن، بازرسی اصناف و تعزیرات مورد نظارت قرار می‌گیرد.

وی در مورد قیمت تخم مرغ بیان کرد: در مورد تخم مرغ قیمت مصوب پشتیانی امور دام مشخص شده و مقرر شد عرضه تقویت شود تا تخم مرغ به قیمت کیلویی بین 14 هزار و 200 تومان در میادین میوه و تره بار تا 14 هزار و 500 تومان در مغازه‌ها عرضه شود.

: برای دریافت مشاوره درباره قیمت جدید مرغ اعلام شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «قیمت جدید مرغ اعلام شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید