کد مطلب:  44074 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جریمه رانندگان تاکسی به روشی جدید

جریمه رانندگان تاکسی به روشی جدید

مدیر‌کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: تاکسی‌هایی که برخلاف قانون نرخ کرایه خود را افزایش داده‌اند، هر مبلغی را که اضافه دریافت کرده باشند، بین دو تا پنج برابر آن را بر اساس مدت زمانی که دریافت کرده باشند، محاسبه می‌شود و باید به عنوان جریمه پرداخت.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جریمه رانندگان تاکسی به روشی جدید - The new method of tax fines for taxi drivers
جریمه رانندگان تاکسی به روشی جدید - The new method of tax fines for taxi drivers
جریمه رانندگان تاکسی به روشی جدید - The new method of tax fines for taxi drivers

به گزارش آسمونی:محمد‌علی اسفنانی مدیر‌کل تعزیرات حکومتی استان تهران در گفت‌وگویی با اشاره به نحوه ورود سازمان تعزیرات حکومتی به تخلف تاکسی‌ها در قالب افزایش نرخ کرایه بیش از 20 درصد مصوب شده، گفت: سازمان تعزیرات حکومتی نرخی که براساس نرخ‌نامه تاکسی‌ها برای تاکسی‌ها توسط اتحادیه تاکسیرانی تعیین می‌شود و به تأیید مراجع مرتبط می‌رسد را مبنا قرار می‌دهد و هر واحدی که مازاد بر این مبلغ تعیین شده دریافت کرده باشد، تخلف گرانفروشی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: بی‌تردید سازمان تعزیرات حکومتی با تاکسی‌های متخلفی که بیش از این نرخ تعیین شده کرایه دریافت کنند، به‌طور جدی برخورد خواهد کرد و فرقی هم نمی‌کند که در چه زمانی صورت گرفته باشد، چرا که ما به طور دائم روند فعالیت آنها را رصد می‌کنیم.

مدیر‌کل تعزیرات حکومتی استان تهران تصریح کرد: سازمان تعزیرات حکومتی نحوه افزایش بلیت‌های مترو و سایر وسایل حمل و نقل عمومی را هم رصد کرده و با هر نوع افزایش نرخ کرایه برخلاف قانون برخورد می‌کند، کمااینکه در این خصوص پرونده‌ای هم تشکیل شده و در مراحل رسیدگی قرار دارد.

اسفنانی اظهار داشت: البته سازمان تعزیرات حکومتی به افزایش نرخ کرایه قطارهای برون شهری و قطار سراسری نیز اگر نرخ کرایه را بی‌رویه و خلاف قانون و مقررات افزایش داده باشند، ورود پیدا می‌کند، کما اینکه پرونده‌هایی در این حوزه نیز در حال بررسی است.

وی در بیان نوع مجازاتی که برای تاکسی‌های متخلف تعیین می‌شود، یادآورشد: تاکسی‌هایی که برخلاف قانون نرخ کرایه خود را افزایش داده‌اند، هر مبلغی را که اضافه دریافت کرده باشند، بین دو تا پنج برابر آن را بر اساس مدت زمانی که دریافت کرده باشند، محاسبه می‌شود و باید به عنوان جریمه پرداخت کنند.

مدیر‌کل تعزیرات حکومتی استان تهران که با خبرگزاری خانه ملت گفت‌گو کرده است، درباره نحوه ارائه گزارش تخلف تاکسی‌ها به سازمان تعزیرات حکومتی، افزود: سامانه 135 هم در قالب پورتال و هم تلفنی به صورت شبانه‌روزی به گزارش‌های مردمی در مورد تخلف‌های صورت گرفته، رسیدگی می‌کند.

اسفنانی درباره پرونده تخلف شورای شهر به دلیل افزایش نرخ بلیت مترو که در این سازمان در حال بررسی بوده است، خاطرنشان کرد: این پرونده در سازمان تعزیرات حکومتی در حال بررسی است و هنوز حکمی برای آن صادر نشده است و به محض اینکه حکم آن صادر شود، در سطح عمومی اعلام خواهیم کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره جریمه رانندگان تاکسی به روشی جدید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جریمه رانندگان تاکسی به روشی جدید» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید