کد مطلب:  50219 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سازمان بهزیستی : سامانه ملی فرزندخواندگی راه‌اندازی می‌شود

سازمان بهزیستی : سامانه ملی فرزندخواندگی راه‌اندازی می‌شود

رییس سازمان بهزیستی کشور از افتتاح سامانه ملی فرزندخواندگی در ماه‌های آینده خبر داد و گفت: پایلوت این طرح در استان تهران اجرا و نقاط ضعف نرم‌افزاری احصا شده است که امیدواریم با این اقدام مهم فرایند فرزندخواندگی تسهیل شود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سامانه ملی فرزندخواندگی راه‌اندازی می‌شود - The National Adoption System is launched
سامانه ملی فرزندخواندگی راه‌اندازی می‌شود - The National Adoption System is launched
سامانه ملی فرزندخواندگی راه‌اندازی می‌شود - The National Adoption System is launched

به گزارش آسمونی : وحید قبادی دانا، سه شنبه شب 10 دی، در شورای اداری بهزیستی با اشاره به وجود 650 مرکز شبه خانواده تحت نظارت بهزیستی در کشور افزود: ماهانه به ازای هر نفر که در این مراکز نگهداری می‌شود مبالغی به عنوان یارانه پرداخت و از اردیبهشت ماه امسال به صورت متمرکز بر روی کارت مراکز شارژ می‌شود.

وی هدف از راه‌اندازی این مراکز را شناسایی استعدادهای مختلف فرزندان معلول عنوان کرد و گفت: 700 فرزند سالانه در این مراکز به سن 18 سالگی می‌رسند که تلاش می‌کنیم با برنامه‌هایی در قالب تامین جهیزیه و تسیهل ازدواج و اشتغال از مراکز ترخیص شوند.رییس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: یکی از اهداف بهزیستی این است که فرزندان تحت حمایت بهزیستی همچون سایر کودکان زندگی اجتماعی داشته باشند و هدف، جداسازی این افراد از فرزندان سالم نیست بلکه باید در کنار هم رشد پیدا کنند و در بستر خانواده و درون جامعه باشند لذا ایزوله کردن پسندیده نیست.

وی گفت: 93 درصد فعالیت‌های سازمان بهزیستی تصدی‌گری آن به عهده موسسه‌های غیردولتی و خیریه‌ها است که بهزیستی یارانه ماهانه به آن‌ها پرداخت می‌کند و حدود 100 میلیارد تومان یارانه در کل کشور ماهانه در زمینه‌های مختلف پرداخت می‌شود.

قبادی دانا افزود: اکنون 34 شیرخوارگاه و خانه نوباوگان در حال فعالیت هستند که از بدو تولد تا سه سالگی از فرزندان تحت سرپرستی بهزیستی به صورت حاکمیتی نگهداری می‌شود.

وی اظهار کرد: سیاست اصلی در ارتباط با فرزندان شیرخوارگاه این است که به فرزند خواندگی سپرده شوند و آمار خانواده‌های متقاضی از فرزندان موجود در این مراکز بیشتر است.

وی افزود: یکی از اهداف بهزیستی این است که تمامی فرزندان بدون سرپرست موثر، درون خانواده‌ها رشد کنند.

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: یک میلیون و 88 هزار خانوار در سطح کشور از بهزیستی مستمری دریافت می‌کنند که تا تیرماه سال گذشته 540 هزار خانوار پشت نوبت با اختصاص مبلغی از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در صف دریافت مستمری قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه تمامی افراد زیرپوشش بهزیستی براساس بعد خانوار مستمری می‌گیرند، افزود: 178 هزار خانوار دارای معلولیت که به صورت تک نفره محاسبه می‌شدند، اکنون مستمری آن‌ها بر حسب بعد خانوار شده است.افزایش مستمری

وی اظهار کرد: کل مبلغ مستمری که در سال 97 مددجویان بهزیستی در سراسر کشور دریافت کردند یک هزار و 700 میلیارد تومان بود که امسال به 2 هزار و 760 میلیارد تومان افزایش یافت.

قبادی دانا تصریح کرد: امیدواریم اگر شرایط مساعد فراهم شود جذب پشت نوبتی داشته باشیم، اما در حال حاضر از سمت سازمان برنامه و بودجه محدودیت داریم و نمی‌توانیم  افرادی که بعد از تیرماه 97 متقاضی دریافت مستمری بودند را زیرپوشش قرار دهیم.وی  گفت: برای مراکز نگهداری شبانه روزی سالمند، بیماران روانی مزمن، جسمی و حرکتی و بیماران ضایعه نخاعی در خراسان جنوبی افزایش یارانه در نظر می‌گیریم که اکنون پوشش حمایتی بین  65 تا 70 درصد است، اما تلاش می‌کنیم این رقم را تا 100 در صد افزایش دهیم.

رییس سازمان بهزیستی کشور، روز گذشته وارد شهرستان طبس خراسان جنوبی شد و از موسسه خیریه نرگس شهرستان طبس مؤسسه خیریه توانبخشی حضرت علی اکبر (ع) بازدید کرد.

وی در جلسه نشست صمیمی با نمایندگان مؤسسات و مراکز تحت نظارت بهزیستی استان حاضر شد که در ان نمایندگان مراکز به بیان چالش‌ها و مشکلات پیش روی مراکز استان پرداختند.

: برای دریافت مشاوره درباره سازمان بهزیستی : سامانه ملی فرزندخواندگی راه‌اندازی می‌شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سازمان بهزیستی : سامانه ملی فرزندخواندگی راه‌اندازی می‌شود» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید