کد مطلب:  10782 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ماجرای قتل دکتر اردبیلی (پیرزاده)

ماجرای قتل دکتر اردبیلی (پیرزاده)

1394/05/05 به گزارش آسمونی  روز پنج شنبه یک مرداد، بعد از کشته شدن دکتر پیرزاده توسط جوان 23 ساله، خبرهای...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

the-murder-of-doctor-ardabili-pirzada
the-murder-of-doctor-ardabili-pirzada1394/05/05 به گزارش آسمونی  روز پنج شنبه یک مرداد، بعد از کشته شدن دکتر پیرزاده توسط جوان 23 ساله، خبرهای متفاوت و حتی متناقض بسیاری در مورد مرگ این پزشک سرطان شناس اردبیلی منتشر شد. دامنه انتشار این اخبار به حدی گسترش یافت که به سرعت در فضای مجازی پخش شده و شایعات مختلفی پیرامون آن به راه افتاده است. تا جایی که برخی از افراد سریال طنز مهران مدیری را مقصر این جریان دانسته اند!

اظهارات دادستان اردبیل بعد از فوت دکتر پیرزاده

مرحوم اصفر پیرزاده فوق تخصص انکولوژی از پزشکان خبره استان بوده و ظهر پنج شنبه برای طی روند درمان به منزل یکی از بیماران خود مراجعه کرده که به دلایل نامشخص مورد حمله قرار گرفته و فوت می کند.

گفته می شود وی یک فرزند سه ماهه داشته و همچنین تنها متخصص آنکولوژی و خون در اردبیل بوده است.

ساعاتی پس از قتل دکتر پیرزاده، ناصر عتباتی دادستان اردبیل با تایید این قتل از دستگیری قاتل خبر داد و با اشاره به پخش برخی شایعات در این زمینه گفت: مردم به شایعات توجه نکنند و منتظر اعلام رسمی جزییات ماجرا از منابع رسمی باشند.

صحبت های آخرین شخصی که دکترپیرزاده را قبل از فوت دیده

دکتر امیرحسین میر باقری، آخرین شخصی که دکتر پیرزاده را قبل از فوت دیده است، می گوید: مرحوم دکتر پیرزاده به هیچ عنوان درگیری با مریض یا همراهان مریض نداشته است. حتی با وجود اینکه تخصص ایشان ایجاب می کرد که با مریض های اکثرا بدحال و همراهان اکثرا عصبانی و مضطرب در ارتباط باشند، اما من هرگز ندیدم ایشان با کسی درگیری داشته باشند. ایشان حتی در مواردی که هیچ کاری از نظر پزشکی نمی شد برای مریض انجام داد، سعی می کردند روحیه مریض و همراهان را حفظ کنند.ایشان جمله معروفی داشتند و می گفتند: هیچ وقت امید یک بیمار را ناامید نکنید. این امید شاید آخرین درمان باقیمانده برای بیمار باشد.

وی ادامه می دهد: با ایشان تماس گرفته شد. البته تلفن خاصی نبود. مثل همیشه که با استاد تماس می گرفتند. استاد در جوابشان گفتند که بعد از ویزیت بیماران بخش برای ویزیت بیمار ایشان نیز به خانه شان خواهند رفت و متاسفانه بعد از اینکه به آنجا رفتند ظاهرا با ضربه قمه به قفسه سینه و پارگی قلبشان فوت کردند. قاتل هم که یک یک جوان 16-17 ساله و همراه بیمار بوده که پس از اقدام به قتل پشیمان می شود و با 115 تماس می گیرد و خودش هم با آمبولانس تا بیمارستان فاطمی می رود.

در شبکه های اجتماعی چه می گذرد؟

در شبکه های اجتماعی اخبار متفاوتی منتشر شده است که برخی از آنها را در ادامه خواهید خواند:

در این شبکه های اجتماعی شخصی اظهار می کند: مادر قاتل، بیمار دکتر پیرزاده و تحت شیمی درمانی بوده، اما متاسفانه چند روز قبل تر فوت شده بود. در حالی که دکتر از مرگ بیمار خبر نداشته است پاتولوژیست به خانواده بیمار گفته بود که بیمار شما نیاز به شیمی درمانی نداشته و به علت عوارض این درمان غلط بیمار فوت کرده است. بنابراین خانواده بیمار نقشه کشیده و دکتر پیرزاده را به بهانه ی معاینه بیمار به خانه کشانده اند و قبل از فرو کردن چاقو در قلب ایشان، پزشک را مورد ضرب و شتم فراوان قرار داده اند.

البته هنوز مشخص نیست که این اظهارات صحت دارد یا نه؟ و باید تا اعلام رسمی علت این قتل منتظر ماند.

اما برخی دیگر از کاربران در این واقعه دولت، وزیر، رسانه ملی و مهران مدیری (!) را مقصر دانسته و گفته اند: تسلیت، نه به جامعه پزشکی. به جامعه، به انسان. و در ادامه به حالت تمسخر نوشته اند: تبریک هزارباره به دولت، به شخص وزیر، به رسانه ی ملی، به مهران مدیری. به خاطر تک واژه "مرگ" که دکتر پیرزاده را گرفت و برد.

براساس اعلام صبح امروز شورای تأمین استان درباره حادثه منجر به قتل مرحوم اصغر پیرزاده بیانیه‌ای را به شرح زیر برای تنویر افکار عمومی صادر کرد.

در این بیانیه با ابراز تأسف از حادثه ناگوار قتل دکتر اصغر پیرزاده که فقدان این پزشک خسارتی بر جامعه پزشکی کشور محسوب می‌شود و عرض تسلیت به خانواده داغدار این مرحوم به اطلاع کلیه هموطنان آگاه و فهیم می‌رساند، به همین مناسبت شورای تأمین استان تشکیل جلسه داده و در مورد ابعاد و جزئیات این حادثه دستگاه‌های انتظامی و قضایی استان گزارش مفصلی را ارائه کردند.

این دبیرخانه در بیانیه خود به موارد زیر نیز تأکید کرده تا تنویر افکار عمومی انجام شود.

1- متأسفانه اطلاع‌رسانی‌های اولیه توسط برخی افراد، سایت‌های خبری و رسانه‌ها به علت شتاب‌زدگی، گمانه‌زنی‌های شخصی و استناد به اطلاعات غیر موثق صحیح نبوده و موجب تشویش اذهان عمومی شده که با متخلفان برخورد قانونی به عمل می‌آید.

2- برخلاف آنچه که اعلام شده حادثه نه در بیمارستان، نه در منزل بیمار و نه در مطب خصوصی اتفاق نیفتاده است.

3- در وقوع حادثه هیچ رابطه حرفه‌ای، شغلی مربوط به امور پزشکی بین قاتل و مقتول مطرح نبوده است.

4- مراجعه دکتر پیرزاده به منزل قاتل صرفاً برای امری خصوصی و شخصی انجام شده که منجر به درگیری فی‌مابین و نهایتاً قتل دکتر پیرزاده توسط قاتل به ضرب چاقو شده است.

5- مسئولان قضایی و انتظامی خارج از نوبت در حال بررسی و رسیدگی به جزئیات موضوع هستند و تصمیمات مقتضی را اتخاذ می‌کنند که به این وسیله از اقدامات به موقع آنها به ویژه دادستان شهرستان اردبیل در بازداشت قاتل، انجام تحقیقات دقیق و کشف حقایق قدردانی می‌شود.

: برای دریافت مشاوره درباره ماجرای قتل دکتر اردبیلی (پیرزاده) فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ماجرای قتل دکتر اردبیلی (پیرزاده)» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید