کد مطلب:  8639 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پرکار ترین تهیه کننده جشنواره ی فیلم فجر کیست ؟

پرکار ترین تهیه کننده جشنواره ی فیلم فجر کیست ؟

1393/10/17 جواد نوروزبیگی با 3 فیلم پرکارترین تهیه‌کننده این دوره جشنواره است و ضمنا در این دوره...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

1393/10/17

جواد نوروزبیگی با 3 فیلم پرکارترین تهیه‌کننده این دوره جشنواره است و ضمنا در این دوره کارگردان‌هایی که فیلم خود را تهیه کرده‌اند نیز حضور پررنگی دارند.

به گزارش آسمونی به نقل از  ایسنا، جواد نوروزبیگی که سال گذشته با دو فیلم در جشنواره حاضر بود، امسال تهیه فیلم‌های «اعتراف ذهن خطرناک من»، «بهمن» و «من دیگو مارادونا هستم» را بر عهده دارد که هر سه در بخش اصلی جشنواره حضور دارند.

جمال ساداتیان پرکارترین تهیه‌کننده سال گذشته جشنواره که با سه فیلم حضور داشت، امسال تنها با فیلم «جامه‌دران» در بخش فیلم‌های اول حاضر است.

هشت کارگردان بخش سودای سیمرغ خود نیز تهیه فیلم‌شان را بر عهده داشته‌اند.

نیکی کریمی با «شیفت شب»، حسن نجفی با «شرفناز»، کیوان علی‌محمدی با «ارغوان»، رضا کریمی با «آفتاب و تگرگ»، فرزاد موتمن با «خداحافظی طولانی»، علیرضا رئیسیان با «دوران عاشقی»، سیدروح‌الله حجازی با «مرگ ماهی» و هاتف علی‌مردانی با «مشرف به کوچه بی‌نام» تهیه‌کننده کارگردانان این دوره جشنواره هستند.

همایون اسعدیان، مسعود جعفری جوزانی و منیژه حکمت سه کارگردانی هستند که در این دوره فیلم کارگردان دیگری را تهیه کرد‌ه‌اند.

اسعدیان با «بوفالو»، حکمت با «شکاف» و جعفری جوزانی با «حکایت عاشقی» به عنوان تهیه‌کننده حضور دارند، ضمن اینکه مسعود جعفری‌جوزانی به عنوان کارگردان نیز فیلم «ایران‌برگر» را در جشنواره دارد.

در بخش نگاه نو نیز محمدحسین لطیفی به عنوان تهیه‌کننده فیلم «چهارشنبه 19 آبان» حضور دارد.

فتح‌الله جعفری‌جوزانی، پروانه مرزبان و بیتا منصوری تهیه‌کنندگانی هستند که با کارگردان فیلم نسبت فامیلی دارند.

فتح‌الله جعفری‌جوزانی «ایران‌برگر» برادرش را تهیه کرده، پروانه مرزبان «تا آمدن احمد» پسرش صادق صادق دقیقی را تهیه کرده و بیتا منصوری نیز تهیه فیلم «رخ دیوانه» همسرش ابوالحسن داودی را بر عهده داشته است.

در بخش هنر و تجربه هم علی‌اکبر ثقفی به عنوان تهیه‌کننده حضور دارد که فیلم پسرش امیرحسین ثقفی با عنوان «مردی که اسب شد» را تهیه کرده است.

در بخش فیلم‌های خارج از مسابقه نگاه نو نیز فیلمی با نام «مبارک» حضور دارد که این فیلم نیز توسط محمدرضا نجفی امامی ساخته شده و برادرش علی نجفی امامی آن را تهیه کرده است.

محمد پیرهادی با «روباه»، محمدعلی حسین‌نژاد با «طعم شیرین خیال»، منصور لشکری قوچانی با «عصر یخبندان»، منوچهر شاهسواری با «مزارشریف» و علی سرتیپی با «شکاف» از دیگر تهیه‌کنندگان حاضر در بخش اصلی جشنواره هستند.

در بخش فیلم‌های اول، بازیگران حضور پررنگی به عنوان تهیه‌کننده دارند.

پرویز پرستویی فیلم «دو» سهیلا گلستانی را تهیه کرده، علی مصفا «در دنیای تو ساعت چند است؟» صفی یزدانیان و بیژن امکانیان هم فیلم «ناهید» آیدا پناهنده را تهیه کرده است.

روح‌الله برادری با «احتمال باران اسیدی»، علیرضا جلالی و حمید آخوندی با «چاقی»، محمدرضا شفیعی با «ماهی سیاه کوچولو» و مقصود جباری با «آزادی مشروط» از جمله تهیه‌کنندگان حاضر در بخش نگاه نو هستند.

سعید سعدی که در دوره گذشته با سه فیلم حضور داشت و همچنین منوچهر محمدی و امیر سمواتی تهیه‌کنندگان دو فیلمه دوره گذشته از غایبان این دوره محسوب می‌شوند.

نظر خود را درباره «پرکار ترین تهیه کننده جشنواره ی فیلم فجر کیست ؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید