کد مطلب: 9968 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
قدرتمندترین زن جهان در لیست فوربز

قدرتمندترین زن جهان در لیست فوربز

1394/03/06قدرتمندترین زن جهان در لیست فوربزنشریه فوربز فهرستی از زنان صاحب قدرت را منتشر کرد که در آن آنگلا...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

1394/03/06

قدرتمندترین زن جهان در لیست فوربز

the-most-powerful-woman-in-forbes-list
the-most-powerful-woman-in-forbes-list

نشریه فوربز فهرستی از زنان صاحب قدرت را منتشر کرد که در آن آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به عنوان قدرتمندترین زن جهان معرفی شده است.

به گزارش آسمونی به نقل از  ایسنا، نشریه فوربز در این باره نوشت که مرکل نقشی بسیار مهم در خارج کردن اروپا از بحران اقتصادی سال 2008 داشته و همچنین در بحران اوکراین در سال 2014 نقش پررنگی ایفا کرده است.

در این لیست تنها زنی که می‌تواند مرکل را به چالش بکشد، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا و کاندیدای کنونی این کشور برای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو است. در لیست قدرتمندترین زنان فوربز ملیندا گیتس، همسر بیل گیتس که از مدیران موسسه خیریه گیتس است، به عنوان سومین زن قدرتمند جهان معرفی شده است. جانت یلن، رییس صندوق ذخیره فدرال یا همان بانک مرکزی آمریکا و ماری بارا، مدیرعامل جنرال موتورز در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

در ادامه لیست فوربز به کریستین لاگارد، رییس صندوق بین‌المللی پول به عنوان ششمین زن قدرتمند جهان اشاره شده است و پس از او، دیلما روسف، رییس‌جمهوری برزیل و شریل سندبرگ، مدیر امور اجرایی فیس‌بوک در جایگاه‌های هفتم و هشتم قرار دارند.

همچنین، در لیست فوربز نام فدریکا موگرینی، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا به چشم می‌خورد که جزو جوان‌ترین زنان صاحب قدرت در این لیست به شمار می‌رود.

پارک گئون های، رییس‌جمهوری کره جنوبی، کریستینا فرناندز کرشنر، رییس‌جمهوری آرژانتین، میشله باشلت، رییس‌جمهوری شیلی، نانسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا نیز از جمله دیگر افرادی هستند که نامشان در این فهرست عنوان شده است. ملکه انگلیس نیز در این لیست در جایگاه چهل و یکم قرار دارد.

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «قدرتمندترین زن جهان در لیست فوربز»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 5 = ?