کد مطلب:  9873 
3 نظر
3 نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
9 زن تاثیر گذار و معروف در جهان

9 زن تاثیر گذار و معروف در جهان

موفقیت این زنان به خاطر زیبایی و یا زنانگی آنها نبوده، بلکه به خاطر تاثیری بوده که در محیط اطرافشان گذاشته و ایستادگی که در برابر مشکلات و جامعه داشتند.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مدتی پیش در پورتال آسمونی مطلبی نگارش نمودیم با عنوان مردان بزرگ تاریخ جهان که به معرفی بزرگ مردان تاثیرگذار در طول تاریخ پرداختیم، اما این بار میخواهیم به تعدادی از معروفترین زنان جهان اشاره کنیم، این زنان به دلایل مختلف در کل دنیا معروف شده اند. در این مطلب آسمونی با 9 نفر از تاثیرگذارترین زنان جهان آشنا شوید :

1- آرتمیس (Artemis)

آرتمیس Artemis نخستین زن دریانورد ایرانی است که درحدود 2480 سال پیش، فرمان دریاسالاری خویش را از سوی خشایارشاه هخامنشی دریافت کرد و اولین بانویی می باشد که در تاریخ دریانوردی جهان در جایگاه فرماندهی دریایی قرار گرفته است.

در سال 484 پیش از میلاد، هنگامی که فرمان بسیج دریایی برای شرکت در جنگ با یونان از سوی خشایارشاه صادر شد، آرتمیس فرماندار سرزمین کاریه با پنج فروند کشتی جنگی که خود فرماندهی آنها را در دست داشت به نیروی دریایی ایران پیوست. در این جنگ که ایرانیان موفق به تصرف آتن شدند، نیروی زمینی ایران را 800 هزار پیاده و 80 هزار سواره تشکیل می داد و نیروی دریایی ایران شامل 1200 ناو جنگی و 300 کشتی ترابری بود.

2- مادر ترزا (Mother Teresa)

مشخص است که او یکی از تاثیر گذار ترین زنان تاریخ است و شهرت و تاثیر او بعد از مرگش هم هنوز به جا مانده است.

راهبه کاتولیک آلبانیایی و تأسیس کننده ماموران امور خیریه در هند بود. وی در سال 1928 به هندوستان رفت و به گروه خواهران “لورتو” پیوست‌. به‌خاطر ارادتی که به “تِرِزا اهل آویلا”، راهبهٔ اسپانیایی و بنیانگزار یکی از جریانهای رهبانیت و خدمات خیرخواهانه داشت‌، نام ترزا را برای خود برگزید. در سال 1948 صومعه را ترک گفت تا پرستاری بیاموزد.

The most famous women in the world(1)
The most famous women in the world(1)

مادر ترزا به خاطر خدمات انسان‌دوستانه‌اش سال 1979، جایزه نوبل صلح را به خود اختصاص داد و در سال 2003 از طرف پاپ ژان‌پل دوم آمرزیده شناخته شد.

3- اپرا وینفری (Oprah Winfrey)

او یکی از معروفترین زنان آمریکایی است .وی در حال حاضر در کارهای فراوانی فعالیت دارد اما مهم‌ترین شغل وی برنامه‌ی تلویریونی «اپرا» است.

The most famous women in the world(2)
The most famous women in the world(2)

وینفری اولین زن میلیاردر سیاهپوست در آمریکا به شمار می‌رود و فعالیتهای زیادی در زمینه‌های مختلف انسان‌ دوستانه انجام داده است. وی در میان قدرتمندترین افراد جهان در رتبه 45 قرار دارد و از چنان نفوذ چند جانبه‌ای در میان افکار عمومی آمریکا برخوردار است که با حمایت و جهت‌گیری خود می‌تواند یک کتاب یا رییس جمهور را در این کشور به موفقیت برساند.اپرا ثروتمند ترین شخص در هالیوود است.

4- آنا لوگینوا (Anna Loginova)

مدل لباس روسی و یکی از معروفترین محافظان در روسیه بوده است . در روسیه محافظ زن بسیار کم بود و او با انجام این کار به شهرت زیادی رسید.

The most famous women in the world(8)
The most famous women in the world(8)

اما شهرت واقعی او بعد از مرگش بود .او توسط اعضای کا گ ب آموزش دیده بود و محافظ شخصی یک میلیونر روسی و همسرش بود. او در یک حادثه رانندگی در مسکو کشته شد و به عنوان معروفترین محافظ زن در روسیه شناخته میشود

5- کیم هی سان (Kim Hee Sun)

کیم هی سان یکی از معروفترین زنان در آسیای شرق دور است .او یک بازگیر کره ای است که طرفداران بسیاری دارد و در زمینه تبلیغات نیر بسیار فعال است.

THE MYTH, (aka SAN WA aka SHEN HUA), Hee-seon Kim, 2005
THE MYTH, (aka SAN WA aka SHEN HUA), Hee-seon Kim, 2005

از طریق عمل و کار تبلیغاتی (از قبیل سامسونگ)، کیم در حال حاضر درآمد برخی از 7،000،000 تومان. این شایعه که حرکت بعدی او خواهد شد به منظور تلاش برای به بازار ژاپن را بشکند.

6- کلامیتی جین (Calamity Jane)

او یکی از خشن ترین زنان در تاریخ غرب است و هنوز هم توسط گروهایی افراطی مورد تمجید و تعریف قرار میگیرد که تمام مرزهای جنسیتی خود را شکسته است ویک زندگی سرشار از آزادی برای خود ایجاد کرده است.

The most famous women in the world(6)
The most famous women in the world(6)

در وصف اعمال وحشیانه این زن غربی توصیفات زیادی نقل شده است اما مهمترین آن مبارزه او با سرخپوستان بومی است .همراه با تمام خشونت هایی که به خرج میداد در مقابل بیماران و نیازمندان نیز بسیار مهربان بود .

7- روما میچل (Roma Mitchell)

The most famous women in the world(7)
The most famous women in the world(7)

اولین قاضی زن و سپس اولین فرماندار زن در استرالیا است .

8- پرنسس دایانا (Princess Diana)

معروف به پرنسس دایانا و ملقب به پرنسس ولز همسر شاهزاده چارلز بود که در سن سی و شش سالگی در یک حادثه رانندگی در پاریس درگذشت. ورود به خانواده سلطنتی بریتانیای کبیر، زیبایی، مُدگرایی و کمکهای انساندوستانه، دیانا را به یکی از سرشناس‌ترین و محبوبترین زنان جهان تبدیل کرد.

The most famous women in the world(4)
The most famous women in the world(4)

مرگ دیانا یکی از خبرسازترین وقایع سال بود و تا مدتها فشار افکار عمومی بر روی خانواده سلطنتی پادشاهی متحده بویژه ملکه الیزابت و پرنس چارلز سایه افکنده بود.

9- کوکو شانل (Coco Chanel)

یک طراح مد پیشتاز فرانسوی بود که مواردی همچون توجه به رویکرد فلسفه مدرن، الهام گرفتن از مدل‌های لباس مردانه، و دنباله روی از طراحی‌هایی که در عین سادگی، لوکس و گرانقیمت بودند، از وی چهره‌ای مهم در عرصهٔ مد، در قرن بیستم پدید آورد. او مؤسس و بنیانگذاران شرکت معروفی به شمار می‌رود که با نام تجاری شانل شناخته می‌شود.

The most famous women in the world(5)
The most famous women in the world(5)

نفوذ و تأثیر فوق العادهٔ او در عرصهٔ مد به حدی بود که نام وی، به عنوان تنها فرد فعال در زمینه خیاطی و دوزندگی، در فهرست یکصد نفر مهمترین افراد دنیا در قرن بیستم، ثبت گردد.

: برای دریافت مشاوره درباره 9 زن تاثیر گذار و معروف در جهان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «9 زن تاثیر گذار و معروف در جهان» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید