کد مطلب: 9873 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
9 نفر از معروفترین زنان تاثیر گذار جهان

9 نفر از معروفترین زنان تاثیر گذار جهان

مدتی پیش در پورتال آسمونی مطلبی نگارش نمودیم با عنوان مردان بزرگ تاریخ جهان که به معرفی بزرگ...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مدتی پیش در پورتال آسمونی مطلبی نگارش نمودیم با عنوان مردان بزرگ تاریخ جهان که به معرفی بزرگ مردان تاثیرگذار در طول تاریخ پرداختیم،

اما این بار میخواهیم به تعدادی از معروفترین زنان جهان اشاره کنیم، این زنان به دلایل مختلف در کل دنیا معروف شده اند، موفقیت این زنان به خاطر زیبایی و یا زنانگی آنها نبوده، بلکه به خاطر تاثیری بوده که در محیط اطرافشان گذاشته و ایستادگی که در برابر مشکلات و جامعه داشتند. در این مطلب آسمونی با 9 نفر از تاثیرگذارترین زنان جهان آشنا شوید :

The most famous women in the world

1- آرتمیس (Artemis)
آرتمیس Artemis نخستین زن دریانورد ایرانی است که درحدود 2480 سال پیش، فرمان دریاسالاری خویش را از سوی خشایارشاه هخامنشی دریافت کرد و اولین بانویی می باشد که در تاریخ دریانوردی جهان در جایگاه فرماندهی دریایی قرار گرفته است. در سال 484 پیش از میلاد، هنگامی که فرمان بسیج دریایی برای شرکت در جنگ با یونان از سوی خشایارشاه صادر شد، آرتمیس فرماندار سرزمین کاریه با پنج فروند کشتی جنگی که خود فرماندهی آنها را در دست داشت به نیروی دریایی ایران پیوست. در این جنگ که ایرانیان موفق به تصرف آتن شدند، نیروی زمینی ایران را 800 هزار پیاده و 80 هزار سواره تشکیل می داد و نیروی دریایی ایران شامل 1200 ناو جنگی و 300 کشتی ترابری بود.

The most famous women in the world(1)

2- مادر ترزا (Mother Teresa)
مشخص است که او یکی از تاثیر گذار ترین زنان تاریخ است و شهرت و تاثیر او بعد از مرگش هم هنوز به جا مانده است .
راهبه کاتولیک آلبانیایی و تأسیس کننده ماموران امور خیریه در هند بود. وی در سال 1928 به هندوستان رفت و به گروه خواهران “لورتو” پیوست‌. به‌خاطر ارادتی که به “تِرِزا اهل آویلا”، راهبهٔ اسپانیایی و بنیانگزار یکی از جریانهای رهبانیت و خدمات خیرخواهانه داشت‌، نام ترزا را برای خود برگزید. در سال 1948 صومعه را ترک گفت تا پرستاری بیاموزد.مادر ترزا به خاطر خدمات انسان‌دوستانه‌اش سال 1979، جایزه نوبل صلح را به خود اختصاص داد و در سال 2003 از طرف پاپ ژان‌پل دوم آمرزیده شناخته شد.

The most famous women in the world(2)

3-اپرا وینفری (Oprah Winfrey)

او یکی از معروفترین زنان آمریکایی است .وی در حال حاضر در کارهای فراوانی فعالیت دارد اما مهم‌ترین شغل وی برنامه‌ی تلویریونی «اپرا» است.

وینفری اولین زن میلیاردر سیاهپوست در آمریکا به شمار می‌رود و فعالیتهای زیادی در زمینه‌های مختلف انسان‌ دوستانه انجام داده است. وی در میان قدرتمندترین افراد جهان در رتبه 45 قرار دارد و از چنان نفوذ چند جانبه‌ای در میان افکار عمومی آمریکا برخوردار است که با حمایت و جهت‌گیری خود می‌تواند یک کتاب یا رییس جمهور را در این کشور به موفقیت برساند.اپرا ثروتمند ترین شخص در هالیوود است

The most famous women in the world(8)

4- آنا لوگینوا (Anna Loginova)
مدل لباس روسی و یکی از معروفترین محافظان در روسیه بوده است . در روسیه محافظ زن بسیار کم بود و او با انجام این کار به شهرت زیادی رسید .اما شهرت واقعی او بعد از مرگش بود .او توسط اعضای کا گ ب آموزش دیده بود و محافظ شخصی یک میلیونر روسی و همسرش بود. او در یک حادثه رانندگی در مسکو کشته شد و به عنوان معروفترین محافظ زن در روسیه شناخته میشود

THE MYTH, (aka SAN WA aka SHEN HUA), Hee-seon Kim, 2005

5- کیم هی سان (Kim Hee Sun)
کیم هی سان یکی از معروفترین زنان در آسیای شرق دور است .او یک بازگیر کره ای است که طرفداران بسیاری دارد و در زمینه تبلیغات نیر بسیار فعال است.
از طریق عمل و کار تبلیغاتی (از قبیل سامسونگ)، کیم در حال حاضر درآمد برخی از 7،000،000 تومان. این شایعه که حرکت بعدی او خواهد شد به منظور تلاش برای به بازار ژاپن را بشکند.

The most famous women in the world(6)

6- کلامیتی جین (Calamity Jane)
او یکی از خشن ترین زنان در تاریخ غرب است و هنوز هم توسط گروهایی افراطی مورد تمجید و تعریف قرار میگیرد که تمام مرزهای جنسیتی خود را شکسته است ویک زندگی سرشار از آزادی برای خود ایجاد کرده است .در وصف اعمال وحشیانه این زن غربی توصیفات زیادی نقل شده است اما مهمترین آن مبارزه او با سرخپوستان بومی است .همراه با تمام خشونت هایی که به خرج میداد در مقابل بیماران و نیازمندان نیز بسیار مهربان بود .

The most famous women in the world(7)

7- روما میچل (Roma Mitchell)

اولین قاضی زن و سپس اولین فرماندار زن در استرالیا است .

The most famous women in the world(4)

8- پرنسس دایانا (Princess Diana)
معروف به پرنسس دایانا و ملقب به پرنسس ولز همسر شاهزاده چارلز بود که در سن سی و شش سالگی در یک حادثه رانندگی در پاریس درگذشت. ورود به خانواده سلطنتی بریتانیای کبیر، زیبایی، مُدگرایی و کمکهای انساندوستانه، دیانا را به یکی از سرشناس‌ترین و محبوبترین زنان جهان تبدیل کرد. مرگ دیانا یکی از خبرسازترین وقایع سال بود و تا مدتها فشار افکار عمومی بر روی خانواده سلطنتی پادشاهی متحده بویژه ملکه الیزابت و پرنس چارلز سایه افکنده بود.

The most famous women in the world(5)

9- کوکو شانل (Coco Chanel)

یک طراح مد پیشتاز فرانسوی بود که مواردی همچون توجه به رویکرد فلسفه مدرن، الهام گرفتن از مدل‌های لباس مردانه، و دنباله روی از طراحی‌هایی که در عین سادگی، لوکس و گرانقیمت بودند، از وی چهره‌ای مهم در عرصهٔ مد، در قرن بیستم پدید آورد. او مؤسس و بنیانگذاران شرکت معروفی به شمار می‌رود که با نام تجاری شانل شناخته می‌شود. نفوذ و تأثیر فوق العادهٔ او در عرصهٔ مد به حدی بود که نام وی، به عنوان تنها فرد فعال در زمینه خیاطی و دوزندگی، در فهرست یکصد نفر مهمترین افراد دنیا در قرن بیستم، ثبت گردد.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «9 نفر از معروفترین زنان تاثیر گذار جهان»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 3 = ?