کد مطلب:  24957 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کلنگ ساخت مسجد روی آب در کیش به زمین زده شد

کلنگ ساخت مسجد روی آب در کیش به زمین زده شد

به گزارش آسمونی:کلنگ ساخت نخستین مسجد روی آب کشور در بخش غربی جزیره کیش در استان هرمزگان به عنوان یک جاذبه...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:کلنگ ساخت نخستین مسجد روی آب کشور در بخش غربی جزیره کیش در استان هرمزگان به عنوان یک جاذبه گردشگری مذهبی به زمین زده شد.

کلنگ ساخت مسجد روی آب در کیش به زمین زده شد
کلنگ ساخت مسجد روی آب در کیش به زمین زده شد


کلنگ ساخت نخستین مسجد روی آب کشور روز چهارشنبه با حضور امام جمعه کیش، امام جمعه اهل سنت ،مدیرعامل سازمان منطقه آزاد، رئیس دادگستری کیش، فرماندهان نظامی و انتظامی و تعدادی از معاونان و مدیران سازمان در غرب جزیره کیش و در نزدیکی کلبه هور به زمین زده شد.

امام جمعه کیش دراین آئین با قدردانی از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در اقدامات زیر ساختی و توسعه ای جزیره کیش به ویژه اجرای طرح های مذهبی اظهار کرد: این مسجد در آینده یکی از معدود مساجد در کیش و منطقه خواهد شد که جنبه عبادی و گردشگری بالایی خواهد داشت.

حجت الاسلام حسن علیدادی گفت: با توجه به ویژگی گردشگری کیش نیاز به ایجاد مسجد برای رونق جاذبه های گردشگری مذهبی احساس می شد تا گردشگری به سمتی هدایت شود که معنویت هم بر آن سایه اندازد .

وی با بیان اینکه این مسجد به لحاظ طراحی زیباست، ابراز امیدواری کرد با کسب مجوزهای لازم و قانونی و با تاکید بر رعایت موارد زیست محیطی شاهد ساخت این مسجد باشیم.

امام جمعه کیش اظهار کرد : بخش قابل توجهی از ساخت را سازمان منطقه ازاد کیش انجام خواهد داد و ساخت بخش دیگر را که در خشکی قرار دارد یکی از خیران بر عهده گرفته است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم با قدردانی از همراهی و همکاری امام جمعه کیش در چهار سال گذشته در پیشبرد اهداف سازمانی اظهار کرد: امروز شاهد به زمین زدن کلنگ برای ساخت یکی از طرح های مذهبی زیبا در غرب جزیره به عنوان منطقه ویژه گردشگری در برنامه های آینده هستیم.

مونسان با بیان اینکه طرح اولیه توسط امام جمعه کیش در سال گذشته مطرح شد و در دستور کار قرار گرفت افزود: با توجه به ساخت این مسجد در داخل آب نیاز به تمهیدات ویژه است که آخر مرداد ماه سال جاری عملیات اجرایی آن به صورت رسمی آغاز خواهد شد.

وی اظهار کرد: این مسجد دو طبقه به صورت تک پایه اسکله اجرا می شود که امیدواریم در بازه زمانی کوتاهی ساخته شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه بخش روی آب آن توسط سازمان منطقه آزاد کیش ساخته می شود افزود : فضاهای پشتیبان مسجد در ساحل قرار دارد که توسط بانی خیر اجرا می شود ، طراحی های آن نیز در راستای خودکفایی مسجد در بحث هزینه های جاری انجام شده است .

این مسجد با دو مناره در دو طبقه در مساحتی به وسعت 170 متر مربع ساخته خواهد شد.

منبع: ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره کلنگ ساخت مسجد روی آب در کیش به زمین زده شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کلنگ ساخت مسجد روی آب در کیش به زمین زده شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید