کد مطلب:  55333 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
وزارت ورزش خسارت قرارداد ویلموتس را نمی‌پردازد

وزارت ورزش خسارت قرارداد ویلموتس را نمی‌پردازد

معاون منابع مالی و توسعه پشتیبانی وزیر ورزش و جوانان گفت: به هیچ وجه امکان پرداخت غرامت قرارداد سرمربی پیشین تیم ملی از سوی وزا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی : «ژاله فرامرزیان» امروز (دوشنبه) در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت برای تشریح اقدامات حوزه معاونت منابع مالی و توسعه پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، آخرین فعالیت‌های صورت گرفته در این حوزه را تشریح کرد.

در این نشست فرامرزیان درباره قرارداد فدراسیون فوتبال با «مارک ویلموتس» اظهار داشت: «مهدی علی‌نژاد» معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزیر ورزش در این باره صحبت‌های لازم را انجام داده و اقدامات ما باید منطبق با قوانین باشد. به عنوان یک مسوول می‌گویم که قرارداد ویلموتس را ندیده‌ام.

وی افزود: وزارت اقتصاد و دارایی ما را ملزم کرده که کلیه قراردادها در سامانه ثبت شود. این از الزامات دولت است ولی واقعیت این است که فدراسیون‌ها مستقل هستند و خودشان برنامه‌ریزی می‌کنند. به آنها کمک می‌کنیم اما برنامه‌ریزی با خود فدراسیون‌ها است. دوستان به اشتباه فکر می‌کنند که دولت باید همه منابع را بدهد و آنها مدیریت کنند.

معاون وزیر ورزش افزود: فدراسیون فوتبال مسوول کاری است که انجام داده است. اگر تخلفی صورت بگیرد، باید این رقم جبران شود و خسارت را بپردازند. تاکنون فدراسیون فوتبال درخواست کمک از وزارت ورزش پیرامون پرونده ویلموتس نداشته است. به هیچ وجه پرداخت این رقم توسط وزارت ورزش ممکن نیست.

وی در پاسخ به این سووال که چه کسی در ثبت نشدن قرارداد ویلموتس در سامانه مربوطه مقصر است؟ گفت: در قانون آمده که کسی که این کار را نکند، مقصر و مجرم است.

فرامرزیان همچنین درباره اینکه برخی مسوولین فدراسیون‌ها گفته‌اند فقط پنج درصد بودجه را از وزارت ورزش گرفته‌اند و این رقم از سوی کمیته المپیک 25 درصد است، اظهار داشت: وزارت ورزش یک دستگاه اجرایی است. تا امروز سازمان برنامه پولی به عنوان فعالیت به وزارت ورزش نداده است و پول به اندازه حقوق و مزایا داده است. ما اعتبارات فعالیتی نمی‌گیریم. رقمی که تا الان پرداخت کرده‌ایم، کمتر از کمیته بوده اما دولت و سازمان برنامه قول داده‌اند بودجه‌ای اختصاص یابد و براساس آن پرداخت صورت بگیرد.

وی درباره استخدام ورزشکاران گفت: تعداد متقاضیان 177 نفر است که مشمول قانون می‌شوند و 101 نفر متقاضی استخدام در سایر دستگاه‌ها هستند. البته من تاکنون هیچ پاسخ مثبتی از سایر دستگاه‌ها برای استخدام ورزشکاران دریافت نکرده‌ام. در واقع دستگاه‌ها از این موضوع استنکاف می‌کنند. البته این به رضایت نداشتن آن دستگاه‌ها از عدم حضور به موقع ورزشکاران دیگر در محل کارشان برمی‌گردد. مکاتباتی با رییس جمهوری و معاون اجرایی داشتیم. اکثر این ورزشکاران نیز به دستگاه‌هایی علاقمند هستند که شرایط بهتری دارد، همچون وزارت امور خارجه و آموزش و پرورش.

فرامرزیان درباره پاداش مدال‌آوران گفت: در سال 97 بازی‌های آسیایی را داشتیم و 82 میلیارد تومان پاداش را در مجموع در نظر گرفته بودیم. در آن سال رویدادهای دیگری هم برگزار شد. با توجه به رقم این پاداش‌ها نشد که در سال گذشته بپردازیم و مقرر شد که در سال 99 این کار صورت بگیرد که با همه‌گیری ویروس کرونا مواجه شدیم. به مرور پاداش همه مشمولان را تا پایان امسال پرداخت خواهیم کرد. بودجه را براساس سکه دریافت نمی‌کنیم که با افزایش قیمتش، رقم را بالا ببریم. نمی‌توانیم از منابع مربوط به فعالیت‌های ورزشی کم کنیم و به عنوان پاداش بپردازیم.

فرامرزیان درباره ثبت‌نام «غلامرضا جعفری» در انتخابات ریاست فدراسیون روستایی و عشایری گفت: جعفری بالای 30 سال خدمت کرده و او را بازنشسته کرده‌ایم. در این میان نفر اول هر دستگاه می‌تواند بازگشت به کار بدهد. قانون می‌گوید اگر کسی تقاضای استفاده از مرخصی استحقاقی را داشته باشد، باید به او داده شود. چون او در مرخصی بود، نمی‌توانست در پست خود بماند. او در مرخصی است و هر زمان که از مرخصی برگردد، بازنشسته می‌شود. عبدی افتخاری رییس پیشین فدراسیون اسکی هم امسال موعد بازنشستگی‌اش است. سنوات بازنشستگی او نیز در حال انجام است.: برای دریافت مشاوره درباره وزارت ورزش خسارت قرارداد ویلموتس را نمی‌پردازد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «وزارت ورزش خسارت قرارداد ویلموتس را نمی‌پردازد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید