کد مطلب: 49400 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
وام ازدواج در بودجه 99 همان 30 میلیون ماند

وام ازدواج در بودجه 99 همان 30 میلیون ماند

در لایحه پیشنهادی بودجه سال آینده وام ازدواج در مقایسه با امسال تغییری نکرده و همان 30 میلیون تومان اعلام شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
وام ازدواج در بودجه 99 همان 30 میلیون ماند - The marriage loan in the 99 budget remained the same at 30 million وام ازدواج در بودجه 99 همان 30 میلیون ماند - The marriage loan in the 99 budget remained the same at 30 million

به گزارش آسمونی : هر ساله در لایحه بودجه شرایط وام ازدواج نیز اعلام می‌شود. این در حالی است که برای سال آینده و در تبصره 16 لایحه بودجه رقم وام ازدواج 30 میلیون تومان برای هر یک از زوجین تعیین شده است.

براساس پیشنهاد دولت برای حمایت از ازدواج جوانان بانک مرکزی موظف است از محل پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه نظام بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد از فروردین‌ماه سال 1396 است و تاکنون وام ازدواج نگرفته‌اند با اولویت نخست پرداخت کند.

براین اساس تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌ها در سال آینده 30 میلیون تومان با دوره بازپرداخت پنج ساله و با اخذ یک ضامن معتبر و سفته اجرایی می‌شود.

البته در چند سال اخیر معمولا رقم وام ازدواج بعد از بررسی لایحه بودجه در مجلس دستخوش تغییراتی شده است؛ به گونه‌ای که در سال گذشته از 15 به 30 میلیون تومان افزایش یافت و در این حالت بعید نیست پیشنهاد دولت دوباره تغییر کند.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «وام ازدواج در بودجه 99 همان 30 میلیون ماند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 5 = ?