کد مطلب: 14713 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
انصراف مرد انصراف‌های انتخاباتی از رقابت برای ریاست بهارستان

انصراف مرد انصراف‌های انتخاباتی از رقابت برای ریاست بهارستان

1395/1/30 به گزارش آسمونی به نقل از گروه سیاسی مشرق – رقابت برای کسب کرسی ریاست مجلس دهم شورای اسلامی میان یک...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
1395/1/30
 
به گزارش آسمونی به نقل از گروه سیاسی مشرق – رقابت برای کسب کرسی ریاست مجلس دهم شورای اسلامی میان یک گزینه مطرح اصولگرا یعنی علی لاریجانی رئیس مجلس نهم و محمدرضا عارف بعد از انتخابات هفتم اسفند از جمله موارد مهم خبری در مورد مجلس است.

اما امروز روزنامه اصلاح‌طلب آرمان نزدیک به هاشمی رفسنجانی مطرح می‌کند که مرد انصراف‌های انتخاباتی اینبار نیز قرار است به نفع علی لاریجانی دست از ریاست مجلس بکشد.

روزنامه آرمان هاشمی در این باره می‌نویسد:‌ «‌ اخبار درگوشی چنین است که احتمال دارد عارف به نفع لاریجانی از کاندیداتوری برای ریاست مجلس کنار ‌رود. البته شاید تا دیروز این تنها یک گمانه بود و حامیان عارف نه تنها آن را قبول نداشتند بلکه مطرح کنندگان این موضوع را به تلاش علیه اهداف اصلاحات متهم می‌کردند اما دیروز خبری مبنی بر جلسات تعدادی از منتخبان اصلاح‌طلب با عارف برای تشکیل فراکسیون اصلاح‌طلبان منتشر شد که گزینه انصراف عارف از ریاست را قوت بخشید.»

IMG13462716

خبرها حاکی از آن است که اصلاح‌طلبان به دنبال کسب کرسی‌های بیشتری در دور دوم انتخابات مجلس دهم هستند. محمدرضا تابش نماینده منتخب اصلاح‌طلبان در مجلس دهم در این باره می گوید: «تاکنون تعدادی از منتخبان اصلاح‌طلبان با آقای عارف برگزار کردند منوط به تشکیل فراکسیون اصلاح‌طلبان بوده و طبیعتا موضوع انتخاب رئیس و هیأت رئیسه به بعد از تعیین نتیجه مرحله دوم انتخابات و به دنبال آن تشکیل فراکسیون اصلاح‌طلبان موکول می‌شود.» [1]

وی در این راستا بیان می‌دارد که تاکتیک اصلاح‌طلبان جذب نمایندگان دیگر برای حضور در فراکسیون اصلاحات برای پیشبرد اهداف این جریان سیاسی در مجلس است که به نظر می‌رسد ریاست مجلس شورای اسلامی مقدمه رسیدن به این اهداف باشد.

همچینین روزنامه نزدیک به هاشمی که از ابتدا برای انصراف عارف تلاش کرده، می‌نویسد:‌ «روز گذشته با وجود سوال خبرنگار درباره ریاست عارف، او با زیرکی بر تشکیل فراکسیون اصلاح‌طلبان تاکید کرد که شاید مفهوم سکوتش در برابر ریاست عارف هم چنین باشد که او ریاست این فراکسیون را بر عهده خواهد گرفت. از سوی دیگر محمدرضا عارف، سر لیست اصلاح‌طلبان در حوزه انتخابیه تهران، از زمان اعلام نتایج، در حرف و عمل نشان داد که جز به دور دوم انتخابات فکر نمی‌کند. عارف حتی ارزیابی عملکرد اصلاح‌طلبان در دور نخست انتخابات را نیز، منوط به اتمام دور دوم انتخابات کرد.»[2]

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «انصراف مرد انصراف‌های انتخاباتی از رقابت برای ریاست بهارستان»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 5 = ?