آخرین وضعیت جاماندگان دریافت "بسته حمایتی" | آسمونی
کد مطلب: 43029 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آخرین وضعیت جاماندگان دریافت "بسته حمایتی"

آخرین وضعیت جاماندگان دریافت "بسته حمایتی"

به گزارش آسمونی:سال گذشته توزیع بسته‌های حمایتی به دهک‌های پایین در دستور کار دولت قرار گرفت؛ در این بین...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

آخرین وضعیت جاماندگان دریافت
آخرین وضعیت جاماندگان دریافت

به گزارش آسمونی:سال گذشته توزیع بسته‌های حمایتی به دهک‌های پایین در دستور کار دولت قرار گرفت؛ در این بین تعداد قابل توجهی از این مشمولان از دریافت این بسته‌های حمایتی محروم ماندند و در حال حاضر یک میلیون نفر از واجدین شرایط هنوز بسته‌های خود را دریافت نکرده‌اند.

اواخر آبان سال گذشته توزیع بسته‌های حمایتی از سوی دولت در دستور کار مسئولان حوزه رفاهی قرار گرفت و در این بین بر اساس اظهارات محمد شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی قرار شد که نیمی از جمعیت کشور از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

در ادامه نیز توزیع بسته‌های حمایتی با تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها آغاز شد که البته در فرایند توزیع بسته‌های حمایتی نیز انتقادات فراوانی وجود داشت که از آن جمله می‌توان به نحوه شناسایی افراد مشمول اشاره کرد.

حقوق‌بگیران سازمان تامین اجتماعی که دریافتی آنها کمتر از 3 میلیون تومان بود هم یکی از گروه‌های مشمول دریافت بسته حمایتی بودند که در این بین تعداد قابل توجهی از این مشمولان نیز از  دریافت این بسته‌های حمایتی محروم ماندند و در نهایت نسبت به این موضوع اعتراض کرده که پس از بررسی اعتراضات در سامانه، در نهایت یک میلیون از آنها واجد شرایط برای دریافت بسته حمایتی شناخته شدند.

پس از شناسایی این افراد، از سوی مسئولان اعلام شد که تا پایان سال 98 و با تامین اعتبار بسته حمایتی در اختیار یک میلیون جامانده قرار خواهد گرفت.

اما با گذشت ماه‌ها و علی‌رغم وعده‌های مسئولان، هنوز بسته‌های حمایتی به این افراد پرداخت نشده است!

در همین رابطه، محمدحسن زاد سرپرست سازمان تامین اجتماعی درباره آخرین  وضعیت جاماندگان بسته حمایتی گفت: هنوز از سوی وزارت رفاه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها بودجه‌ای در اختیار ما داده نشده است و به محض اینکه اعتبارات را در اختیار ما قرار دهند ظرف 24 ساعت، پرداختی‌ها را انجام می‌دهیم.

وی یادآور شد: در این خصوص با مسئولان مربوطه صحبت‌های داشتیم اما هنوز منابع در اختیار سازمان قرار نگرفته است ضمن اینکه در این بخش سازمان تامین اجتماعی تصمیم‌گیرنده نیست.

پیگیری‌ها حکایت از آن دارد که توزیع بسته‌های حمایتی به جاماندگان با توجه به عدم تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، منتفی است و دولت برنامه‌ای برای جاماندگان ندارد.

منبع: تسنیم

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره آخرین وضعیت جاماندگان دریافت "بسته حمایتی" فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «آخرین وضعیت جاماندگان دریافت "بسته حمایتی"»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 8 = ?