کد مطلب: 57368 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آخرین رنگ ‌بندی کرونا ؛ باز هم شهرهای مازندران قرمز و نارنجی هستند

آخرین رنگ ‌بندی کرونا ؛ باز هم شهرهای مازندران قرمز و نارنجی هستند

مازندران 22 شهرستان دارد و در حال حاضر وضعیت کرونایی 10 شهرستان قرمز و 12 شهرستان این استان نارنجی است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

طبق آخرین بروز رسانی وضعیت رنگ‌بندی رسمی شهرستان‌ها در اپلیکیشن ماسک وزارت بهداشت، از شنبه 27 دی ماه، 10 شهرستان که همگی در مازندران قرار دارند، وضعیت قرمز کرونایی دارند، همچنین 23 شهرستان نارنجی، 163 شهرستان زرد و 252 شهرستان آبی هستند.

به گزارش آسمونی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شهرستان‌های سوادکوه، بابل، تنکابن و رامسر در استان مازندران که وضعیت نارنجی داشتند، قرمز شده اند و 2 شهرستان بندرگز و کرکوی در استان گلستان که وضعیت قرمز داشتند، از شنبه در وضعیت نارنجی قرار دارند.

آخرین رنگ ‌بندی کرونا ؛ باز هم شهرهای مازندران قرمز و نارنجی هستند
آخرین رنگ ‌بندی کرونا ؛ باز هم شهرهای مازندران قرمز و نارنجی هستند

هفته گذشته 7 شهر قرمز، 30 شهر نارنجی، 219 شهر زرد و 192 شهر آبی بر اساس آمار بستری‌های کرونا در کشور داشتیم که با افزایش تعداد شهرهای قرمز و کاهش شهرهای نارنجی و زرد در هفته پیش رو مواجه هستیم.

مازندران 22 شهرستان دارد و در حال حاضر وضعیت کرونایی 10 شهرستان قرمز و 12 شهرستان این استان نارنجی است و طبق آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل ، هم اکنون یک هزار و 435 بیماری مبتلا به بیماری کووید 19 در بیمارستان های استان بستری هستند.

با کاهش روند بیماری کرونا از برخی شهر‌ها از هفته گذشته از وضعیت زرد خارج شدند؛ در این شهر‌ها میزان بستری از دو بیمار به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت کمتر بوده و روند هم نزولی است، از طرفی وضعیت بیماری در این شهر‌ها بسیار مناسب است، به همین دلیل محدودیت‌های کمتری نسبت به شهر‌های زرد در آن‌ها اعمال می‌شود.

فهرست شهرهای قرمز کرونا

آمل، ساری، فریدونکنار، قائم شهر، نکا، جویبار، سوادکوه، بابل، تنکابن و رامسر در استان مازندران

فهرست شهرهای نارنجی کرونا

شهرهای آستارا، ماسال، رشت، رودبار، آستانه اشرفیه، لاهیجان، لنگرود، رودسر در استان گیلان

شهرهای عباس آباد، کلاردشت، چالوس، نوشهر، نور، محمودآباد، بابلسر، سیمرغ، سوادکوه شمالی، میاندورود، بهشر وگلوگاه در استان مازندران

شهرهای بندرگز، کردکوی، شهرهای ترکمن در استان گلستان

در شهرهای نارنجی گروه‌های شغلی 3 و 4 مشمول محدودیت می‌شوند.

در شهرهای قرمز گروه‌های شغلی یک، 2، سه و چهار مشمول محدودیت می‌شوند.

مجموع بیماران کووید19 در کشور به یک میلیون و 311 هزار و 810 نفر و مجموع جان باختگان این بیماری به 56 هزار و 538 نفر رسید.

تاکنون یک میلیون و 101 هزار و 599 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند و 4437 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

: برای دریافت مشاوره درباره آخرین رنگ ‌بندی کرونا ؛ باز هم شهرهای مازندران قرمز و نارنجی هستند فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان های راز گورستان مخفی و سکوت پرستو, همچنین فعال در بخش‌های مُد و زیبایی و سینمایی بخصوص معرفی جدیدترین فیلم و سریال‌های کره‌ای داخل آسمونی

Educated in English
Interested in Korean

نظر خود را درباره «آخرین رنگ ‌بندی کرونا ؛ باز هم شهرهای مازندران قرمز و نارنجی هستند» در کادر زیر بنویسید :

9 - 2 = ?