کد مطلب:  42338 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تیم ملی کشتی آزاد ایران قهرمان آسیا شد

تیم ملی کشتی آزاد ایران قهرمان آسیا شد

به گزارش آسمونی:مسابقه های کشتی قهرمانی 2019 بزرگسالان آسیا در شهر شی آن چین در رشته آزاد، بعدازظهر روز...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

تیم ملی کشتی آزاد ایران قهرمان آسیا شد
تیم ملی کشتی آزاد ایران قهرمان آسیا شد

به گزارش آسمونی:مسابقه های کشتی قهرمانی 2019 بزرگسالان آسیا در شهر شی آن چین در رشته آزاد، بعدازظهر روز چهارشنبه به وقت تهران با قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کشتی آزاد ایران با 7 مدال طلا و سه برنز به پایان رسید.

تیم ایران که در رقابت های پنج وزن نخست این مسابقه ها با سه مدال طلای رضا اطری، بهمن تیموری و رضا یزدانی در وزن های 57، 79 و 97 کیلوگرم و دو برنز پیمان بیابانی و یونس امامی در وزن های 65 و 70 کیلوگرم، جمعا با 105 امتیاز بالاتر از تیم های قزاقستان و هندوستان 79 و 70 امتیازی، پیشتاز این مسابقه ها شده بود، در پنج وزن دوم نیز با مدال های طلای بهنام احسان پور، کامران قاسم پور، علیرضا کریمی و یدالله محبی در وزن های 61، 86، 92 و 125 کیلوگرم و مدال برنز محمد نخودی در وزن 74 کیلوگرم طوفان به پا کرد و قاطعانه و مقتدرانه، بار دیگر سند قهرمانی قاره کهن و پهناور آسیا را به نام خود زد.

در رقابت های پنج وزن دوم که روز چهارشنبه برگزار شد، بهنام احسان پور کشتی گیر وزن 61 کیلوگرم تیم کشورمان و قهرمان اسبق جوانان جهان و دارنده یک مدال طلا و دو نقره آسیا در دیدار فینال برابر «مینگ هو لیو» از چین با نتیجه 2 بر یک به برتری رسید و به مدال طلای آسیا دست یافت.

در وزن 74 کیلوگرم نیز محمد نخودی جوانترین کشتی گیر تیم کشورمان با 18 سال سن و دارنده مدال برنز نوجوانان جهان که برای نخستین به عضویت تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران درآمده است، در دیدار رده بندی برای کسب مدال برنز به مصاف «ایگیز ژاکیب بیکوف» از قرقیزستان رفت و در پایان یک مبارزه سخت و نزدیک به برتری 9 بر 8 رسید و توانست مدال برنز آسیا را از آن خود کند.

کامران قاسم پور نماینده وزن 86 کیلوگرم تیم ایران و دارنده مدال طلای قهرمانی زیر 23 سال جهان در بخارست رومانی با شکست ضربه فنی تمامی رقبای خود به مدال طلای آسیا دست یافت. قاسم پور در دیدار نهایی این وزن در دیدار نهایی برابر «گامید گادژیف» از قرقیزستان قاطعانه و با نتیجه 10 بر صفر در مدت 4 دقیقه و 11 ثانیه به برتری رسید و مدال طلای آسیا را بر گردن آویخت.

اما در وزن 92 کیلوگرم علیرضا کریمی دارنده 2 مدال برنز جهان، یک طلای بازی‌های آسیایی و 2 مدال طلای قهرمانی آسیا در دیدار فینال برابر «ویکی» از هندوستان قاطعانه و با نتیجه 11 بر صفر در همان وقت نخست به برتری رسید و برای سومین مرتبه مدال طلای آسیا را بر گردن آویخت.

در وزن 125 کیلوگرم، یدالله محبی دارنده مدال طلای آسیا آخرین نماینده تیم ملی کشتی آزاد ایران بود که برای کسب دومین مدال طلای آسیایی خود به روی تشک رفت. حریف او در دیدار فینال کسی نبود جز «ژی دنگ» دارنده مدال نقره 2018 جهان در بوداپست مجارستان از چین. محبی در این مبارزه موفق به شکست 2 بر یک کشتی گیر چینی شد و به این ترتیب هفتمین و آخرین مدال طلای مسابقه های آسیایی چین را به اردوی تیم ملی کشتی آزاد ایران در شهر «شی آن» آورد.

منبع: ایران ورزشی

: برای دریافت مشاوره درباره تیم ملی کشتی آزاد ایران قهرمان آسیا شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تیم ملی کشتی آزاد ایران قهرمان آسیا شد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید